Lidhu me ne

Kioske

Sot garon i dyti në Lezhë, por çfarë deklaronte Agron Gjekmarkaj 5 muaj më parë: “Nuk hyj në lista unë!” (VIDEO)

Agron Gjekmarkaj është një nga kandidatët e PD-së në qarkun e Lezhës, madje në një pozicion komfort pasi renditet i dyti në listë.

Por vetëm pak muaj më parë, pavarësisht zërave që thonin se ai do të kandidonte me PD-në në zgjedhjet e ardhshme parlamentare, Gjekmarkaj këmbëngulte se kjo gjë nuk do të ndodhte.

Në tetor të vitit 2020, një mbrëmje kur ishte i ftuar në emisionin “Open”, Gjekmarkaj pati një debat me Kreshnik Spahiun.

Ndërsa i pari e akuzonte se po i shërbente qeverisë, i dyti i kundërpërgjigjej se Gjekmarkaj vetë po mbante qëndrimet që po mbante sepse do bëhej pjesë e listave.

Por Gjekmarkaj e hodhi poshtë këtë mundësi, pavarësisht se emri i tij ishte futur në listat që u nxorrën nga Komisioni i famshëm i Vlerësimit të Figurave të PD-së.

DEBATI:

Gjekmarkaj: Zoti Spahiu ka qenë në politikë, ka dështuar në politikë, domethënë nuk i ka ecur. Nuk është ndonjë hata e madhe, secili mund ta provojë dhe mund të dështojë.

Ka dalë në një moment e iu premtoi shqiptarëve se do dilte me 1 milionë shqiptarë dhe doli me një kalë.

Spahiu: Nuk jemi duke diskutuar për Aleancën Kuq e Zi Agron

Gjekmarkaj: Jo tani po i marrim gjërat shtruar. Ke tentuar të kesh marrëdhënie të mira me Sali Berishën, me Ilir Metën, me Lul Bashën, me Edi Ramën s’ia ke dalë. Tani je një pozicion tjetër në Gjermani, në pozicionin e emigrantit, një pozicion mjaft i nderuar, pork am qenë dhe unë dikur emigrant dhe student por nuk kam tentuar të bëj analiza për t’i shërbyer qeverisë nga ekrani, sepse ju dilni këtu çdo natë kinse i pavarur dhe i shërbeni në mënyrën më të shpifur qeverisë, në mënyrën më banale. Është një situatë gati e përshtyrosur që një jurist del e godet gjithë…

Spahiu: Nuk ka gjë më banale se çtë ka pështirosur Lul Basha ty, të ka thënë se do të fusë në lista o Agron

Gjekmarkaj: S’hyj në lista unë. Ja ku ta deklaroj këtu se s’do jem në lista unë. Rri i qetë. S’kam asnjë ambicie listash o zotëri.

Spahiu: Po lëre Agron tani

Gjekmarkaj: Ti del aty gjasme si i pavarur dhe gjuan këdo që gjuan qeverinë. Ore unë jam kundërshtar i qeverisë ore, unë nuk e fsheh fare. Jam gjithë ditën kundër qeverisë sepse nuk më bind kjo qeveri. S’e fsheh misionin tim. Nuk e fsheh dhe që jam i djathtë dhe po deshe po e deklaroj këtu para gjithë shqiptarëve. Por s’bëj rol gjasme si i pavarur si puna jote aty dhe del e lëpin gjithë ditën këpucët e qeverisë.

Vazhdo leximin

Me teper

Kioske2 ditë më herët

Letrat e ndaluara të komunizmit: “Punojmë për të ngrënë një copë bukë misri”

Letrat e dhimbjes së shqiptarëve në regjimin komunist të cilat u ndaluan nga Sigurimi i Shtetit për të shkuar në...

Temporal2 ditë më herët

Investigimi/ Rilindja po shpenzon për propagandë me faqet anonime në Facebook

Fushata zgjedhore në Shqipëri ka trokitur prej ditësh dhe ndërsa i afrohemi 25 prillit, motorët e partive kryesore në vend...

Radar2 ditë më herët

Eni Çobani tregon emocionin e puthjes së parë: Edhe sot e vizitojmë shpesh atë vend

Sa herë ndodh të jetë e ftuar në “Rudina”, Eni Çobani gjithmonë ndan me publikun, përveç profesionit, edhe sekrete e...

Aktualitet2 ditë më herët

Dashamir Shehi: Kriza në Rinas, sajesë për të harruar “Bechetin”, akuzat për grusht shteti më kujtojnë Enverin

Kriza në Aeroportin e Rinasit është përpjekja e fundit Edi Ramës për të larguar vëmendjen nga Skandali Becheti. Kështu u...

Kryesore2 ditë më herët

“Po firmosen tendera me kontrata marramendëse”

Klodian Tomorri Gazetari Klodian Tomorri, ka bërë një deklaratë të fortë , teksa ka folur për tenderat që po bëhen...

Radar2 ditë më herët

Edhe Veliaj si Rama: Do të rikandidoj për mandatin e tretë në Tiranë!

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj, i ftuar në emisionin “Opinion”, u shpreh se do të rikandidojë për një...

Kryesore2 ditë më herët

Berat Buzhala: Rrëzojeni Edi Ramën. E bëri Shqipërinë vilajet të Turqisë.

Po çfarë bëri tjetër Rama? E bëri Shqipërinë vilajet të Turqisë. Nëse Berisha e priste në Tiranë Bushin, Rama i bën...

Aktualitet2 ditë më herët

Mediu në Rrogozhinë: Votoni të rikthejmë dinjitetin e humbur

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, në kuadër të fushatës elektorale të zgjedhjeve të 25 prillit këtë të premte është...

Kryesore2 ditë më herët

Mario Draghi ‘zemëron’ Turqinë, e quan Erdogan diktator

ITALI– Kryeministri Italian, Mario Draghi ka zemëruar Turqinë duke e quajtur presidentin Rexhep Tajip Erdogan “një diktator” dhe duke e...

Kryesore3 ditë më herët

Regjimet i mbulojnë të vërtetat me balada si ato të grushtit të shtetit. Rama vërtet ka prekur fundin.

Rebelët e Rinasit dhe ankthi i një regjimi Dështimin e qeverisë për të arritur një marrëveshje, pas gati një viti...

Facebook