Lidhu me ne

Radar

Fjala më e gjatë në shqip, sa shkronja përmban?

english as peculiarity2

Kundërzhurmëkrijuesabërësave ështe fjala e përbërë që pretendohet të jetë fjala më e gjatë e gjuhës shqipe me plot 27 shkronja. Rekordin botëror e mban fjala turqisht “çekoslavakyalılaştırdıklarımızdanmısınız?”

Vazhdo leximin
Kliko të komentosh

Duhet të jeni i kyçur në mënyrë që të mund të lini një koment Kyçu

Përgjigju

MË TEPËR

Kioske5 orë më herët

Ilir Meta si alibi / Pse janë më anti-Metë se Rama “Aliebeaj & Co”

Alfred Lela Në stonaturën e përgjithshme që krijon në publik ‘grupimi Alibeaj’, një qëndrim politik kërcet më shumë se të...

Mix5 orë më herët

Gwyneth Paltrow reagon pas akuzave për promovimin e kequshqyerjes

AXELLE/BAUER-GRIFFIN Gwyneth Paltrow tregoi se çfarë hante në një ditë dhe njerëzit reaguan ashpër ndaj dietës së saj që konsistonte me: kafe,...

Kryesore5 orë më herët

Ndërtojnë rrugë me 24 mln euro km. Kjo është një qeveri që vjedh, vjedh dhe vetëm vjedh

Berisha: Ndërtojnë rrugë me 24 mln euro km. Kjo është një qeveri që vjedh, vjedh dhe vetëm vjedh Berisha: Ndërtojnë...

Mix8 orë më herët

Shazam dështon krejtësisht në javën e debutimit

Shifra shokuese kanë ardhur nga bota e kinemasë fundjavën e 19 marsit, kur edhe u publikuan fitimet zyrtare të filmave...

Mix8 orë më herët

Nicole Scherzinger, në ishujt Hamilton në Whitsundays në Australi

FOTO: Këngëtarja Nicole Scherzinger “ngre” temperaturat nga Australia Nicole Scherzinger, vodhi vëmendjen e fansave teksa ushfaq me bikini ngjyrë blu...

Mix8 orë më herët

Tre sekrete lidershipi nga fituesit e çmimit Nobel

Nëse qëllimet tuaja të lidershipit përfshijnë inovacionin, veçantinë dhe arritjen e rezultateve novatore, nuk ka shembuj më të mirë se...

Mix8 orë më herët

Dëshironi të rrisni fëmijë të suksesshëm? Warren Buffett ndau këtë këshillë me 5 fjalë

NGA BILL MURPHY JR Një këshillë kaq e mirë, saqë ai e ndau atë dy herë. Warren Buffett Parashikon të...

Mix8 orë më herët

Rrëfimi prekës i Georgina Rodriguez: Kalova 3 aborte para se të humbja djalin

Partnerja e Cristiano Ronaldos, Georgina Rodriguez, pësoi tre aborte para se të humbiste fëmijën e tyre vitin e kaluar. Georgina...

Mix8 orë më herët

Rriti 6 fëmijë shumë të ndryshëm nga njëri-tjetri, Angelina Jolie zbulon sekretin e saj si nënë

Angelina Jolie nuk është thjesht një aktore e bukur dhe një humanitare. Ajo është nënë e 6 fëmijëve: Maddox, Pax, Zahara,...

Mix8 orë më herët

Warren Buffett jeton ende në të njëjtën shtëpi që bleu 60 vjet më parë

Miliarderi Warren Buffett është jashtëzakonisht kursimtar. Në fakt, 92-vjeçari prej 65 vitesh jeton në të njëjtën shtëpi modeste. CEO i...

Facebook