Lidhu me ne

Aktualitet

Baba Taku nuk ka shpif…

doshi-braho

Gjykata e Lartë ka shpallur të pafajshëm kreun e komsionit parlamentar të sigurisë, Spartak Braho, i cili u akuzua për shpifje nga deputeti Tom Doshi.

Relatori i kolegjit penal të Gjykatës së Lartë, Artan Zeneli, në një komunikim të shkurtër mesditën e së martës, njoftoi vendimin për shpalljen e pafajshëm të Spartak Brahos. As Doshi dhe as Braho nuk ishin të pranishëm në këtë seancë, duke u përfaqësuar nga avokatët e tyre.

Spartak Braho u padit 10 muaj më parë nga deputeti Tom Doshi, sipas të cilit, Braho kishte shpifur duke aluduar se raporti mjekësor që Tom Doshi paraqiti para Këshillit të Mandateve ku diskutohej kërkesa për arrestimin e tij ishte i falsifikuar për të justifikuar mungesën e tij.

Por seancat e zhvilluara në Gjykatën e Lartë, ku si palë e tretë ishte edhe Prokuroria e Përgjithshme, konkluduan se në deklaratat e Barhos ndaj Doshit, si edhe në provat që paditësi Tom Doshi paraqiti ndaj Brahos nuk arritën të vërtetonin akuzën e shpifjes.

Deputeti Doshi kishte caktuar si vlerë dëmshpërblimi nëse do të provoheshin akuzat e tij vlerën simbolike prej 1 lek.

Vazhdo leximin
Kliko të komentosh

Duhet të jeni i kyçur në mënyrë që të mund të lini një koment Kyçu

Përgjigju

MË TEPËR

Radar3 orë më herët

Rama ka futur thika pas shpine ndaj Kosovës në mënyrë të vazhdueshme

Berisha jashtë Parlamentit ndërkohë që flet kryeministri: Rama ka futur thika pas shpine ndaj Kosovës në mënyrë të vazhdueshme Ish-kryeministri...

Mix3 orë më herët

Çfarë është Flaka e Përjetshme në Chestnut Ridge?

Edhe pse që fëmijë na kanë mësuar se uji e shuan zjarrin, në Shtetet e Bashkuara ekziston një ujëvarë brenda së...

Mix3 orë më herët

Jennifer Lopez, këngë dedikuar Ben Affleck

Jennifer Lopez zbuloi së fundmi se do të publikojë këngë dedikuar Ben Affleck. Përmes rrjetit social,Instagram, Jennifer  ndau listën e këngëve...

Mix4 orë më herët

Zgjoheni çdo ditë me sklepa në sytë tuaj? Ja çfarë tregojnë ato për shëndetin

Një grumbullim i papastërtive në cepin e syrit ose tek qerpikët është normale, por një ndryshim në ngjyrë, konsistencë ose...

Mix21 orë më herët

Elon Musk mund të prodhojë një smartphone nëse Apple e Google bllokojnë Twitter-in

Shefi i Twitter-it, Elon Musk ka thënë se është i hapur për të krijuar smartfonin e tij ‘alternativ’ në rast...

Mix21 orë më herët

Njeriu më i pasur i Azisë, Gautam Adani shpall ambicien për një media globale

  Gautam Adani dëshiron të krijojë një markë globale lajmesh në shenjë të ndikimit në rritje dhe ambicies ndërkombëtare të...

Mix24 orë më herët

Elon Musk: Nuk e mbështes Trump në presidenciale, jam me DeSantis!

Teksti i mesazhit është bërë publik si pjesë e një beteje ligjore mes Musk dhe ‘Ars Technica’ Vetëm para pak...

Mix24 orë më herët

Obeziteti tek fëmijët shkakton pubertet të hershëm, rrezik për sëmundje të rënda

Nëse fëmijët në moshën tre vjeçare kanë peshë të tepërt trupore, ka mundësi që në moshën nëntë vjeçare të hyjnë...

Mix1 ditë më herët

Kjo stërvitje për muskujt e barkut është e shkurtër, por kaq efektive!

PHOTO CREDITS: SKINNY MS Trajnerët shpesh sugjerojnë një rutinë fitnesi jo të njëtrajtshme. Ideja për ta bërë shumëllojshmërinë një pjesë të...

Radar1 ditë më herët

Sot bëhen tre vite nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit të 2019-ës, ku humbëm 51 jetë

Kjo e shtunë shënon 3-vjetorin e tërmetit tragjik, që tronditi vendin mëngjesin e 26 nëntorit të vitit 2019, duke i marrë...

Facebook