Lidhu me ne

Sport

Sa kushtojnë biletat Austri – Shqipëri?

bileta-1-587x378

Federata e Austriake e Futbollit ka publikuar çmimet e biletave dhe vendet e stadiumit për ndeshjen miqësore që Austria do të luajë kundër Shqipërisë në “Ernst Happel”, më 26 mars, në orën 17: 30, në Vjenë të Austrisë, raporton albinfo.ch.

Sipas faqes zyrtare të Federatës Austriake të Futbollit oefb.at, ajo që bie në sy është një detaj i hollësishëm, si dhe favorizimi i disa shtresave të njerëzve, për të cilët do të jenë biletat me çmime më të ulura se sa të tjerët. Në këtë favorizim do të përfshihen pensionistët, ushtarët dhe studentët, ndërkohë për invalidët dhe personat me shikim të dëmtuar hyrja do të jetë falas. Bileta më e shtrenjtë do të kushtojë 40 euro.

Në vijim iu sjellim edhe çmimet e biletave sipas sektorëve në stadium:

Pas porte: Sektori C / D (tifozët austriakë) – A / F Bileta për të rritur – 24,00 €. Të rinjtë deri 19 vjeç, studentë deri 26 vjeç – 19,00 €. Pensionistë, ushtarë, invalidë, fëmijë deri në 14 vjeç – 8,00 €.

Tribuna përballë: Sektori B / E – Rangu 1 dhe 2. Bileta për të rritur – 40,00 €. Të rinjtë deri 19 vjeç, studentë deri 26 vjeç – 32,00 €. Pensionistë, ushtarë, invalidë, fëmijë deri 14 vjeç – 14,00 €.

Tribuna kryesore: Sektor B / E – Rangu 3. Bileta për të rritur – 32,00 €. Të rinjtë deri 19 vjeç, studentë deri 26 vjeç – 26,00 €. Pensionistë, ushtarë, invalidë, fëmijë deri 14 vjeç – 10,00 €.

Biletat e handikapëve, invalidë në karrocë – falas.

Të verbër dhe me shikim të dëmtuar – falas. Shoqëruesit e tyre – 15,00 €.

Biletat nuk kthehen dhe nuk këmbehen. Në sektorët C dhe D (sektori i tifozëve austriakë), për shkak të aktiviteteve të tifozëve atje mund të ketë pengesa shikimi (flamuj, koreografi, etj). Biletat kanë filluar të shitën nga ora 10:00 e datës 9 shkurt

Vazhdo leximin
Kliko të komentosh

Duhet të jeni i kyçur në mënyrë që të mund të lini një koment Kyçu

Përgjigju

MË TEPËR

Kioske17 minuta më herët

Portret në Le Figaro Magazine/ Enigma e Mira Muratit

” Gruaja në hije që ndriçon inteligjencën artificiale”, kështu e ka titulluar shkrimin për Mira Muratin që Lapsi. Al po...

Mix24 minuta më herët

5 zakone që të bëjnë nervoz pa e kuptuar

Hulumtimet tregojnë se truri ynë është i fokusuar në gjërat negative. Ironikisht, disa nga mekanizmat e përballimit që përdorim për...

Mix25 minuta më herët

Si të shmangni ëndrrat e këqija

Ne e dimë se gjumi është jetik për mirëqenien tonë, por a e keni pyetur ndonjëherë veten pse truri ndonjëherë...

Kritike28 minuta më herët

Ngjela: Turp për ish-kryeministrin Berisha që mbrohet si kalama nga maja e dritares!

Nga Spartak Ngjela: E vetmja mënyrë në të cilën një shoqëri të mumd të jetojë në çdo segment kohor pa...

Mix32 minuta më herët

Si të rrisësh fëmijë të suksesshëm

Është një ndër dilemat më të mëdha në jetë, në biznes dhe në rritjen e fëmijëve: A duhet të ndjekësh...

Mix34 minuta më herët

Syzet inteligjente Ray-Ban Meta me një super veçori të re

Meta ka përditësuar syzet smart Ray-Ban Meta për t’u dhënë më shumë mundësi përdorimit pa duar, duke filluar me një...

Mix53 minuta më herët

Çfarë duhet të dini për turbulencat!

Nga Christine Chung-New York Times Udhëtarë të panumërt kanë përjetuar ndjesinë që shkakton ankth gjatë turbulencave në fluturime: shtrëngim sysh,...

Mix54 minuta më herët

Ja çfarë i ndodh trupit kur pimë shumë kafe!

Pavarësisht nëse jeni duke pirë një kapuçino të nxehtë rrugës për në punë ose duke shijuar një kafe latte të...

Mix56 minuta më herët

Roli i Amal Clooney në lëshimin e urdhër-arrestit për Benjamin Netanyahu!

Avokatja e të Drejtave të Njeriut Amal Clooney ishte pjesë e ekipit që bindi Gjykatën Penale Ndërkombëtare të akuzonte si...

Aktualitet59 minuta më herët

Evi Kokalari: Karrierën time e bllokoi Argita Malltezi

Nga Evi Kokalari Në nëntor të 2022, ishte takimi im i fundit me Berishën, ku i thashë që po mendoja...

Facebook