Lidhu me ne

Sport

Sa kushtojnë biletat Austri – Shqipëri?

bileta-1-587x378

Federata e Austriake e Futbollit ka publikuar çmimet e biletave dhe vendet e stadiumit për ndeshjen miqësore që Austria do të luajë kundër Shqipërisë në “Ernst Happel”, më 26 mars, në orën 17: 30, në Vjenë të Austrisë, raporton albinfo.ch.

Sipas faqes zyrtare të Federatës Austriake të Futbollit oefb.at, ajo që bie në sy është një detaj i hollësishëm, si dhe favorizimi i disa shtresave të njerëzve, për të cilët do të jenë biletat me çmime më të ulura se sa të tjerët. Në këtë favorizim do të përfshihen pensionistët, ushtarët dhe studentët, ndërkohë për invalidët dhe personat me shikim të dëmtuar hyrja do të jetë falas. Bileta më e shtrenjtë do të kushtojë 40 euro.

Në vijim iu sjellim edhe çmimet e biletave sipas sektorëve në stadium:

Pas porte: Sektori C / D (tifozët austriakë) – A / F Bileta për të rritur – 24,00 €. Të rinjtë deri 19 vjeç, studentë deri 26 vjeç – 19,00 €. Pensionistë, ushtarë, invalidë, fëmijë deri në 14 vjeç – 8,00 €.

Tribuna përballë: Sektori B / E – Rangu 1 dhe 2. Bileta për të rritur – 40,00 €. Të rinjtë deri 19 vjeç, studentë deri 26 vjeç – 32,00 €. Pensionistë, ushtarë, invalidë, fëmijë deri 14 vjeç – 14,00 €.

Tribuna kryesore: Sektor B / E – Rangu 3. Bileta për të rritur – 32,00 €. Të rinjtë deri 19 vjeç, studentë deri 26 vjeç – 26,00 €. Pensionistë, ushtarë, invalidë, fëmijë deri 14 vjeç – 10,00 €.

Biletat e handikapëve, invalidë në karrocë – falas.

Të verbër dhe me shikim të dëmtuar – falas. Shoqëruesit e tyre – 15,00 €.

Biletat nuk kthehen dhe nuk këmbehen. Në sektorët C dhe D (sektori i tifozëve austriakë), për shkak të aktiviteteve të tifozëve atje mund të ketë pengesa shikimi (flamuj, koreografi, etj). Biletat kanë filluar të shitën nga ora 10:00 e datës 9 shkurt

Vazhdo leximin
Kliko të komentosh

Duhet të jeni i kyçur në mënyrë që të mund të lini një koment Kyçu

Përgjigju

MË TEPËR

Mix12 orë më herët

Djersitja natën – Problemet e fshehura mjekësore dhe zgjidhjet natyrale

nga AgroWeb Djersitja e tepërt gjatë natës për faktorë të panjohur ka të bëjë kryesisht me një problem të fshehur...

Mix13 orë më herët

Pse tradhtojnë femrat ? Çfarë e bën një grua të tradhtojë partnerin?

Çfarë e bën një grua të tradhtojë partnerin? Ekziston një keqkuptim i zakonshëm se janë vetëm burrat ata që tradhtojnë...

Mix13 orë më herët

Ushqimet që ju duhen kur merrni antibiotikë

nga AgroWeb Ushqimet e pasura me probiotikë janë kosi, kefiri, ushqimet e fermentuara, si turshitë, djathi i napës, etj. Foto:...

Kryesore14 orë më herët

Berisha mesazh Ramës pas sulmit në protestë: Jetën e japim, votën nuk ta falim

Kuvendi Kombëtar i Forumit Rinor të Partisë Demokratike po mban sot një ceremoni në nder të Ditës së Rinisë, ku...

Radar14 orë më herët

Nisin procedurat për largimin e ambasadores amerikane Yuri Kim

Kanë nisur procedurat për zëvendësimin e ambasadores së Shteteve të Bashkuara në Tiranë, Yuri Kim. Lajmi është konfirmuar nga Ministria...

Radar14 orë më herët

Paralajmërimi i Biberajt: Rama mund të shkojë deri te vrasjet politike.

Paralajmërimi i Biberajt: Rama mund të shkojë deri te vrasjet politike. Flet për sulmin ndaj Berishës Anëtari i Këshillit Kombëtar...

Gatime18 orë më herët

Receta ushqimore të shpejta dhe të shëndetshme

Gatime të shpejta dhe të shëndetshme Nëse ju keni bërë një kërkim për receta të shëndetshme por edhe të shpejta...

Mix19 orë më herët

Si kurohet ? Si të shpëtoni njëherë e mirë nga kapsllëku

Si të shpëtoni njëherë e mirë nga kapsllëku Amerikanët shpenzojnë më shumë se 250 milionë dollarë në vit për të...

Mix19 orë më herët

5 arsyet shëndetësore përse ju djeg vazhdimisht urina

Djegia e urinës është një gjendje aspak e panjour për të gjithë, për të mos thënë edhe një ndër më...

Mix19 orë më herët

Djegie dhe bezdisje gjatë urinimit? Shkaqet, rreziqet dhe trajtimi

Ndjesia e djegies teksa urinoni është një simptomë e shpeshtë që prek si meshkujt dhe femrat dhe përgjithësisht tregon një...

Facebook