Lidhu me ne

Aktualitet

Detaje për vrasjen e emigrantit në Durrës

Xhevahir-Brashi-syri-net-158x100

Një shtetas u vra mbrëmjen e shkuar në qytetin e Durrësit.

Ngjarja ndodhi në fshatin Fllakë të Durrësit.

Sipas policisë, shtetasi Xhevahir Brashi, 42-vjeç, ishte kthyer nga Anglia rreth tre muaj më parë. Sipas policisë, ai është qëlluar 13 herë me plumba brenda automjetit të tij.

Policia sqaron gjithashtu se ngjarja ka ndodhur rreth orës 19:30 minuta në afërsi të banesës së tij. Dy plumba e kanë prekur në pjesën e shpinës viktimën.

Policia tha se 13 gëzhoja e gjetura në vendin e ngjarjes janë të kalibrit 7.62mm. Në cilësinë e provës materiale është sekuestruar edhe një automjet tip Benz.

Krimi cilësohet tek vrasjet e kryera me paramendim, çka do të thotë se atentati është organizuar.

Ende nuk dihen motivet dhe autorët. Policia thotë se ka shoqëruar 35 persona, por ende nuk ka një autor të dyshuar.

Vazhdo leximin
Kliko të komentosh

Duhet të jeni i kyçur në mënyrë që të mund të lini një koment Kyçu

Përgjigju

MË TEPËR

Mix22 orë më herët

Mos vuani më! Ja si t’u shpëtoni alergjive të pranverës

Ditë të ngrohta, bimë të lulëzuara dhe një dëshirë e madhe për të shijuar një ditë në natyrë, kjo është...

Mix22 orë më herët

Sa shpesh duhet t’i lani flokët ?

Një raport i kohëve të fundit në lidhje me zbulimin e një kimikati në disa shampo që shkakton kancer mund...

Mix24 orë më herët

Samsung Galaxy Watch6 do të vijë me bateri më të mëdha se pajisjet Watch5

Galaxy Watch6 e Samsung pritet të zbulohet së bashku me pajisjet e palosshme të gjeneratës së ardhshme në një ngjarje...

Radar24 orë më herët

“Nëse arrestohet, Donald Trump fiton zgjedhjet”

Elon Musk ka bërë një parashikim pas zhvillimeve të fundit, ku ish-presidenti Donald Trump deklaroi se ekziston mundësia që të...

Mix24 orë më herët

Çfarë është neofobia ushqimore, kur ke frikë të provosh shije të reja

Shkuarja në një restorant vietnamez për të eksperimentuar me shije të reja mund të jetë një përvojë emocionuese dhe stimuluese...

Mix1 ditë më herët

Cigaret elektronike më të dëmshme për mushkëritë sesa duhani tradicional

Foto ilustruese Në Itali qeveria po diskuton mbi një projektligj që synon të zgjasë ndalimin e pirjes së duhanit edhe...

Sport1 ditë më herët

Fakte interesante / 10 sportistët më të paguar në histori

Sipas listës, të rillogaritur me inflacionin, vetëm dy futbollistë nderojnë atë që konsiderohet sport i varfër edhe pse më popullori...

Radar1 ditë më herët

Toni Gogu mund t’u premtojë dibranëve ngritjen e monumentit të Hajredin Pashës në sheshin qendror të Peshkopisë

Nga Hysni GurraFotomontazh: Hysni Gurra dhe Toni Gogu A është Hitleri hero i hebrenjve?A është Putini hero i ukrainasve?A është...

Radar1 ditë më herët

Gafa e deputetit të PS, “shpall” hero të Dibrës, Hajredin Pashën

Deputeti socialist, Tonin Gogu, ka rënë ‘pre’ e një gafe. Gogu e ka cilësuar Hajredin Pashën si heroin e të...

Mix2 ditë më herët

Emra të bukur për djem dhe vajza

Emrat më të përhapur për djemtë dhe vajzat në Europë Euronews Culture, bazuar në institute të ndryshme statistikore, ka zbuluar...

Facebook