Lidhu me ne

Kryesore

Fituesit e çmimeve Oscar, lista

mg_oscars_16_comp02

LISTA E PLOTË E ÇMIMEVE OSCAR

Regjia më e mirë: Alejandro G. Inarritu (The Revenant)

Aktorja më e mirë: Brie Larson (ROOM)

Aktori më i mirë: Leonardo DiCaprio (The Revenant)

Filmi më i mirë: Spotlight

Aktorja më e mirë në rol dytësor: Alicia Vikander – The Danish Girl

Aktori më i mirë në rol dytësor: Mark Rylance – Bridge of Spies

Skenari më i mirë origjinal: Spotlight

Skenari më i mirë i adaptuar: The Big Short

Kostumografia më e mirë: Mad Max: Fury Road

Produksioni më i mirë: Mad Max: Fury Road

Grimi dhe stilimi më i mirë i flokëve: Mad Max: Fury Road

Kinematografia më e mirë: The Revenant – Emmanuel Lubezski

Editimi më i mirë: Mad Max: Fury Road

Editimi i zërit: Mad Max: Fury Road

Miksimi i zërit: Mad Max: Fury Road

Efektet vizuele: Ex Machina

Filmi më i mirë i shkurtër – i animuar: Bear Story

Filmi më i mirë i animuar: Inside Out (filmi i tetë i animuar nga Pixar që fiton çmim ‘Oscar’ si filmi më i mirë i vitit).

Dokumentari më i mirë i shkurtër: A girl in the river: The Price of forgiveness

Dokumentari më i mirë: AMY

Filmi më i mirë i shkurtër: Stutterer

Filmi më i mirë i huaj: Son of Saul

Muzika më e mirë origjinale: Ennio Morricone – The Hateful Eight

Kënga më e mirë: Writtings on the Wall – Sam Smith (James Bond: Spectre)

Vazhdo leximin
Kliko të komentosh

Duhet të jeni i kyçur në mënyrë që të mund të lini një koment Kyçu

Përgjigju

MË TEPËR

Sport4 orë më herët

7 “sekretet” e Kylian Mbappe

Anglia do të përballet me Francën në çerekfinalet e Kupës së Botës këtë të shtunë në orën 19:00, teksa sytë...

Mix4 orë më herët

Bella Hadid modelja e vitit 2022

“Londra është kthyer”, njoftoi Christine Quinn e Selling Sunset, video-mesazhi i rishikuar i para-regjistruar i së cilës hapi ndarjen e...

Kritike5 orë më herët

Kim Mehmeti: Rama, jargavitës ndaj të huajve dhe i dhunshëm ndaj shqiptarëve

Në Tiranë u mbajt Samitit i BE’së për Ballkanin Perëndimor. Dhe ata që kanë sy mund të shihnin se liderët...

Mix5 orë më herët

Disa zakone të përditshmërisë që po ju shkaktojnë puçra

Nëse puçrrat janë pjesë e përditshmërisë suaj dhe ende nuk e dini pse shkaktohen ka mundësi që shkaku të jënë...

Radar10 orë më herët

Berisha deklaratë para selisë: Akti ndaj meje dëshmoi karakterin prej krimineli të Edi Ramës, asgjë s’na mposht, s’ndalemi

Kreu i PD-së Berisha foli para selisë së PD-së, pas largimit nga bulevardi. Ai tha se kryeministri Rama është përpjekur...

Kryesore10 orë më herët

Berisha: Personi që më goditi agjent i Policisë Kriminale, akt personal i Edi Ramës

Kreu i PD-së Berisha akuzoi kryeministrin Rama, ministrin e Brendshëm Çuçi e shefin e Agjencisë për Mbikëqyrjen Policore Ardi Veliu...

Radar10 orë më herët

Berisha: Ne jemi misionarë, beteja të mëdha na presin!

Duke folur nga selia e Partisë Demokratike, Sali Berisha u shpreh se sot u faktua se nuk ka forcë në...

Radar11 orë më herët

Berisha flet për ngjarjen, thirrje Policisë: Lirojeni fatkeqin, autori i vërtetë është Edi Rama

Kreu i PD Sali Berisha, në fjalën e tij në protestën e zhvilluar në Bulevard, foli edhe për autorin që...

Kryesore11 orë më herët

Berisha mesazh ndërkombëtarëve: Shqipëria në rrezik, këtu vota blihet me 500 narko euro

Berisha e quan samitin si mbështetje ndaj PD dhe popullit. “Shqipëria sot është në rrezik ekzistencial. Ne ndjehemi fatkeqë sepse...

Radar11 orë më herët

Berisha: Pa votën e lirë s’do ketë stabilitet

Në protestën e mbajtur sot kryedemokrati Sali Berisha theksoi se pa votën e lirë s’do ketë më stabilitet në Shqipëri.  Berisha...

Facebook