Lidhu me ne

Kryesore

Fituesit e çmimeve Oscar, lista

mg_oscars_16_comp02

LISTA E PLOTË E ÇMIMEVE OSCAR

Regjia më e mirë: Alejandro G. Inarritu (The Revenant)

Aktorja më e mirë: Brie Larson (ROOM)

Aktori më i mirë: Leonardo DiCaprio (The Revenant)

Filmi më i mirë: Spotlight

Aktorja më e mirë në rol dytësor: Alicia Vikander – The Danish Girl

Aktori më i mirë në rol dytësor: Mark Rylance – Bridge of Spies

Skenari më i mirë origjinal: Spotlight

Skenari më i mirë i adaptuar: The Big Short

Kostumografia më e mirë: Mad Max: Fury Road

Produksioni më i mirë: Mad Max: Fury Road

Grimi dhe stilimi më i mirë i flokëve: Mad Max: Fury Road

Kinematografia më e mirë: The Revenant – Emmanuel Lubezski

Editimi më i mirë: Mad Max: Fury Road

Editimi i zërit: Mad Max: Fury Road

Miksimi i zërit: Mad Max: Fury Road

Efektet vizuele: Ex Machina

Filmi më i mirë i shkurtër – i animuar: Bear Story

Filmi më i mirë i animuar: Inside Out (filmi i tetë i animuar nga Pixar që fiton çmim ‘Oscar’ si filmi më i mirë i vitit).

Dokumentari më i mirë i shkurtër: A girl in the river: The Price of forgiveness

Dokumentari më i mirë: AMY

Filmi më i mirë i shkurtër: Stutterer

Filmi më i mirë i huaj: Son of Saul

Muzika më e mirë origjinale: Ennio Morricone – The Hateful Eight

Kënga më e mirë: Writtings on the Wall – Sam Smith (James Bond: Spectre)

Vazhdo leximin
Kliko të komentosh

Duhet të jeni i kyçur në mënyrë që të mund të lini një koment Kyçu

Përgjigju

MË TEPËR

Mix2 ditë më herët

Infeksionet e veshit, faktet dhe zgjidhjet e mira natyrale

Infeksionet e veshit kanë tendencë të ndodhin më shumë në vjeshtë dhe në dimër sepse problemet shëndetit, si të ftohtit...

Mix2 ditë më herët

3 lloje të ndryshme të dhimbjeve të fytit/ Mënyra më e mirë për të trajtuar secilën prej tyre

Foto ilustruese Nëse keni një rast të dhimbjes së fytit, kjo mund të nënkuptojë se është e dhimbshme për të gëlltitur,...

Mix2 ditë më herët

Shkrimi origjinal i David Bowie për dy tekste këngësh del në ankand për 100 mijë paund

Fleta me tekstin e David Bowie që ka dalë në ankand Fleta e teksteve të shkruara me dorë të këngëtarit...

Mix2 ditë më herët

Gigi Hadid reagon sërish për Palestinën

Modelja Gigi Hadid, me prejardhje nga Palestina ka shprehur swrish mbështetjen për vendin e saj pas sulmeve nga qeveria Izraelite....

Mix3 ditë më herët

A e dini sa kushton një veshkë, mëlçia apo zemra? Ja lista e plotë me çmimet e organeve të trupit

Nuk është praktikë e pa dëgjuar transplanti i organeve. Mirëpo gjetja e organit, e aq më tepër përputhshmëria e tij...

Mix3 ditë më herët

Poezi për Atdheun nga Asdreni

Me vite jam larguar,i dashur Atdhe,por nuk të kam harruar,se shumë i ëmbël je. Kjo zemra më këndonpër ty, o...

Mix4 ditë më herët

Sa ditë është normale vonesa e menstruacioneve ( ciklit menstrual )

Kur cikli menstrual paralajmëron probleme me shëndetin Ciklet menstruale “normale” ndryshojnë nga një grua/vajzë tek tjetra. Një sërë faktorësh mund...

Mix4 ditë më herët

Pse ndodh vonesa e ciklit menstrual dhe a nënkupton kjo vetëm shtatzaninë?

Kur ndodhin vonesa të ciklit menstrual, menjëherë fillon paniku për një shtatzani të mundshme. Por, përpiquni të mos shqetësoheni shumë...

Mix4 ditë më herët

Vonesa e ciklit / Sa mund të vonojë një cikël menstrual?

Nëse nuk keni ndonjë gjendje të njohur që ndikon në ciklin menstrual, periudha menstruale duhet të fillojë brenda 21 deri...

Mix6 ditë më herët

Brad Pitt dëshiron të bëjë një film për jetën e Britney Spears!

Ende pa bërë një muaj, libri më i shitur i kujtimeve të Britney Spears, “The Woman in Me”, është në...

Facebook