Lidhu me ne

Aktualitet

Rritja e taksave / PD dhe FRPD derë më derë për sensibilizimin e biznesit

1Sot anëtarët e Partisë Demokratike Dega 7 në bashkëpunim me Forumin Rinor të kësaj dege u vunë në lëvizje duke bërë vizita në çdo biznes të zonës dhe duke sensibilizuar tregtarët për rritjen abuzive të taksave nga Bashkia Tiranë. Në krye të kësaj nisme ishin Z. Lefter Geshtenja dhe Z. Halit Valteri.

Ata ju premtuan tregtarëve që do jenë çdo ditë në terren derisa bashkia të tërhiqet. Me marrjen e drejtimit të bashkisë Tiranë nga Veliaj të gjitha taksat kanë pësuar rritje drastike nga 60 deri në 450 %, të cilat prekin drejtpërdrejtë qytetarët dhe bizneset. Me vendosjen e këtyre taksave të cilat po mbahen të fshehura dhe po kamuflohen në mënyrë që biznesi mos t’i kuptojë po çojne drejt falimentimit të gjitha bizneset e vogla dhe po thellojnë krizën ekonomike në të cilën e ka çuar qeveria Rama. Partia Demokratike do jetë në krah të qytetarëve dhe biznesit ne çdo moment dhe do mbrojë të drejtat e tyre për mbijetesë dhe zhvillim me të gjitha rrugët demokratike.

Valteri iu premtoi tregtarëve dhe biznesmenëve të vegjël që do jetë zëri i tyre në të gjitha instancat dhe në asnjë mënyrë nuk do lejojë nëpërkëmbjen e shtresës më të nderuar, e asaj shtrese që me djersen e ballit po mundëson mbijetesen e ekonomisë shqiptare. Të gjithë sëbashku do i themi JO këtij abuzimi dhe kësaj kasapane ekonomike.

23

Vazhdo leximin
Kliko të komentosh

Duhet të jeni i kyçur në mënyrë që të mund të lini një koment Kyçu

Përgjigju

MË TEPËR

Mix14 orë më herët

Braktisi Italinë për Shqipërinë pas 30 vitesh, Beniada Nishani rrëfen arsyet

Modelja e njohur Beniada Nishani ka treguar se ishte vetëm 3 vjeç e gjysmë kur së bashku me familjen u...

Aktualitet14 orë më herët

Një provokim pa shije në tarracën e një bashkie

Dom Gjergj Meta Merret vesh lehtë se ky është një provokim, i kërkuar, i mirëmenduar dhe i mirorganizuar nga lobe...

Mix14 orë më herët

Nektarina apo pjeshkë? Ndryshimet dhe efektet shëndetësore të frutave të stinës

Pjeshkët dhe nektarinat janë dy varietete të së njëjtës specie. Ndryshimet midis këtyre dy varieteteve kanë të bëjnë sidomos me...

Radar14 orë më herët

Pasuese e Berishës? Argita e pranon: Jam gati të marr drejtimin e PD

Edhe pse tha se nuk ka asnjë plan konkret, Argita Malltezi u shpreh në A2 CNN se është e gatshme...

Radar14 orë më herët

“Pushteti i drejtësisë ishte marrë peng”, Spiropali: Opozita në mëngjes kërkon drejtësi nga SPAK, në darkë dalin poshtë ballkonit të Berishës

Elisa Spiropali, ministre për Marrëdhëniet me Parlamentin, foli për Prokurorinë e Posaçme, duke e quajtur si diçka të re në...

Mix3 ditë më herët

Celine Dion publikon foton e rrallë me dy binjakët e saj 13 vjecarë!

Së fundmi, Celine Dion, e cila është larguar prej kohësh nga qendra e vëmendjes për shkak të problemeve shëndetësore, ka...

Mix3 ditë më herët

Meghan Markle thuhet se është në panik, një dokumentar i ri do të zbulojë detaje tronditëse nga martesa e saj e parë!

Meghan Markle, sot Dukesha e Sussex prej martesës së saj me Princ Harry, ka një të kaluar pak të njohur...

Mix3 ditë më herët

Keni dhimbje barku, por nuk jeni me perioda? +10 shkaqet pse mund të ndodhë

FOTO: ARIS LEOVEN | CANVA Keni dhimbje të forta barku, por nuk jeni me menstruacione? Kjo është një ndjesi e...

Mix3 ditë më herët

Nëse do të provosh një model klasik flokësh, frymëzohu nga Selena Gomez

FOTO: GETTY IMAGES Momentet më të bukura të stilit nga tapeti i kuq në jug të Francës, ku po mbahet...

Mix3 ditë më herët

Ju prezantojmë me 8 ushqimet më të mira për shëndetin e trurit

FOTO: MARYNA IAROSHENKO / GETTY IMAGES E dini që 20% e kalorive që merrni nga ushqimet përdoren nga truri ynë?...

Facebook