Lidhu me ne

Aktualitet

Duket i egër, por mua, Mimit, Tinës…

Ministri i Brendshem Saimir Tahiri, deputetet, Gramoz Ruci, Spartak Braho, Bashkim Fino dhe zv/kryeministri Niko Peleshi, duke hyre ne nje seance parlamentare, ku jane diskutuar dy projektligjet ne fushen e shendetesise, “Per Urdherin e Stomatologut” dhe “Per Urdhrin e Farmacisteve”./r/n/r/nMinister of Interior Saimir Tahiri, lawmakers Gramoz Ruci, Spartak Braho, Bashkim Fino and Niko Peleshi, during a parliamentary session.

Ministra e drejtues të PS mblodhën një grup grash për 8 marsin në një sallë të mbyllur, në Kishën Ortodokse. Mes atyre që iu drejtuan të pranishmeve ishte edhe Gramoz Ruçi, i cili, për të nxjerrë në pah rolin pozitiv të gruas në shoqëri, tregoi një histori nga koha kur ishte Ministër i Brendshëm, ku një mik i huaj i kishte thënë se vetëm gruaja, që është edhe nënë edhe motër, mund t’i qetësonte gjakrat e ndezur të njerëzve që kishin vërshuar në rrugë kundër rregjimit komunist. Shumë nga gratë në sallë duket se e kujtojnë ndryshe atë kohë. Menjëherë pas Ruçit në podium u ngjit Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla, e cila u përpoq t’u thotë shoqeve të partisë se Ruçi nuk është aq i egër sa përflitet. Ajo tha se Kryetari i Grupit Parlamentar ia kishte bërë më të butë rrugën asaj dhe disa shoqeve të partisë, por nuk tregoi se si. “Gramoz Ruçi duket i egër. Por mua, Mimit, Tinës, Irenës… na e ka bërë të butë rrugën për të relizuar detyrën dhe për të mbajtur premtimet”, u shpreh Ministrja.

Vazhdo leximin
Kliko të komentosh

Duhet të jeni i kyçur në mënyrë që të mund të lini një koment Kyçu

Përgjigju

MË TEPËR

Stil4 orë më herët

Si ishin Santorini dhe Mykonos para Instagramit

Ja si dukeshin Santorini e Mykonos para se turmat e Instagramit të zbarkonin Santorini dhe Mykonos, dy ndër ishujt më...

Kryesore4 orë më herët

Lubonja: Një nga punët më të suksesshme të Edi Ramës është korruptimi i sa më shumë njerëzve

Analisti, Fatos Lubonja ka kërkuar që protestat nuk duhet të ndalin sepse me drejtësi ti nuk arrin dot se në...

Stil4 orë më herët

Ankthi dhe depresioni, si të ndihmoni veten me ushqimet e duhura

Ankthi dhe depresioni, si të ndihmoni veten me ushqimet e duhura Ankthi dhe depresioni janë padyshim ndër më të zakonshmet....

Stil4 orë më herët

Burrat bëjnë thashetheme më shumë se gratë

Studimi: Burrat bëjnë thashetheme më shumë se gratë Gratë përgjithësisht konsiderohen si ata që kënaqen më shumë kur bëjnë thashetheme...

Radar4 orë më herët

Pornografia artistike, si zhanri i preferuar i medias

Nga Fabian Zhilla Pornografia artistike është një formë e fshehur e ‘kurvërisë’ mediatike që i shitet shoqërisë nëpërmjet  programeve të...

Radar4 orë më herët

The Telegraph: Katër në 10 emigrantë që vijnë në Angli përmes Kanalit janë nga Shqipëria

Pothuajse katër në 10 emigrantë që futen në Britani nga Kanali Anglez janë nga Shqipëria, ku nuk ka pasur konflikt...

Stil5 orë më herët

23-vjeçari Walter Zappalà zgjidhet si më i bukuri i Italisë

Walter Zappalà, 23 vjeç nga Catania, është shpallur “Mister Italia” 2022. Me një diplomë trevjeçare në shkenca politike, Walter kishte...

Stil12 orë më herët

Studimi tregon “Pse jemi të pakënaqur me punën”?

Sot, punonjësit po kalojnë në burnout, janë të paangazhuar dhe ndihen të etur për të eksploruar mundësi të reja.Në mënyrë që...

Stil12 orë më herët

10 thënie motivuese të Martin Luther King

Martin Luter King, vazhdon të na frymëzojë, duke mbetur simbol i zhvillimit social. Më poshtë, ju sjellim disa prej thënieve rreth...

Stil12 orë më herët

50 thënie frymëzuese për të reflektuar për një javë më të mirë

Thëniet frymëzuese vijnë si reflektime nga përvoja e popujve apo individëve. Dija që përcjellin ja pasur kosto për ta në...

Facebook