Lidhu me ne

Kryesore

Cila është deputetja që ka fjetur me modelin?! Pas Xhesikës vjen Xhesiku.

kuvendi-i-shqiperise

Një ish model shqiptar që jeton jashtë, Alesio Aliaj, ka dhënë një intervistë në të cilën shprehet, edhe pse jo shumë qartë, se ka fjetur me një deputete të Parlamentit të Shqipërisë. Modeli në fakt flet në përgjithësi për eksperienca e tij seksuale dhe lë të kuptohet se ka fjetur me gra të biznesit dhe deputete. Ai nuk përmend as emër dhe as detaje, por flet në përgjithësi për mënyrën se si është sjellë ajo në shtrat. Në fakt intervista vjen pas një tjetër interviste që bëri bujë, dhënë nga një këngëtare, Xhesika Ndoj, e cila deklaronte se ka qenë target seksual i disa deputetëve. Edhe këngëtarja nuk përmendi emra, por orientime ideologjike, që edhe i ndërroi disa herë. Në fakt të dyja intervistat kanë një problem. Por po merremi më këtë të Aliajt.

Në Parlamentin  Shqipërisë ka thuajse 30 deputete. Mosha e tyre varion nga 21 deri në 60 vjeç. Disa prej tyre janë beqare, të tjerat të martuara apo divorcuara. Secila prej tyre ka ose mund të ketë historinë e saj, por kjo është një gjë private. Ato janë gra dhe kur bëhet fjalë për seks, nuk kuptohet se përse seksi i një deputeteje qënka kaq i bujshmë dhe i lakmuar në raport me seksin e grave apo vajzave të tjera që mund të kenë ndonjë angazhim tjetër?! Sa të meritojë një vëmendje dhe përmendje të veçantë.

E dyta të thuash që deputetet janë të nxehta apo të ftohta, pra të etiketosh një kategori të tërë sepse ke bërë seks me njërën prej tyre një natë të vetme, ngjan më shumë se sa qesharake. Është amatoreske.

E treta, të flasësh pa përmendur emër dhe të përfshish në media kuriozitetin normal njerëzor po ashtu është abuzive. Si në rastin Ndoj, duket më shumë një lajm i kërkuar, që duke njohur vemendjen e portaleve për politikën, kthehet edhe në një marketing personal.

Së fundmi, të gjitha këto lajme, vetëm sa konfirmojnë kompleksin që kjo kategori shoqërore ka ndaj politikës. Në gjithë botën, femrat tunduese janë ato të shou bizit apo këngetaret. Vetëm në Shqipëri, njerëzit tundohen nga politikanet, që në një sondazh botëror, figurojnë më pak të preferuarat bashkë me avokatet.

Nderkohe komentuesit online kane filluar te japin alternativat duke filluar me

Makbule Çeçon

Vazhdo leximin
Kliko të komentosh

Duhet të jeni i kyçur në mënyrë që të mund të lini një koment Kyçu

Përgjigju

MË TEPËR

Kryesore12 orë më herët

Një kongres i pamëshirshëm për të gjithë

Nga Mero Baze Socialistët patën sot një Kongres programor të tyre, i cili është një ngjarje e pamëshirshme për të...

Mix13 orë më herët

Xhemi Shehu e imiton, Valbona Selimllari e pakënaqur: Më duket tallje

Anëtarja e jurisë së “Dancing With the Stars”, Valbona Selimllari duket se nuk e ka pritur aspak mirë imitimin e...

Temporal13 orë më herët

Video 1991/Berisha vs Alia ose “e ardhmja” anakronike ndaj të shkuarës

Mesazhi i fundit zgjedhor në vitin 1991. Sali Berisha si drejtues i PD-së, asokohe në opozitë, përballë Ramiz Alisë, president...

Radar13 orë më herët

Edhe Mero Baze kërkon standarde nga SPAK pas arrestimit të drejtorëve të Veliajt

Gazetari Mero Baze Gazetari Mero Baze, në portalin e tij “Tema” ka publikuar një opinion në lidhje me standardet e...

Aktualitet13 orë më herët

Arrestimet /Inceneratori nuk është punë Taulanti

Arrestimet për inceneratorin e Tiranës, një hap i rëndësishëm drejt drejtësisë dhe përgjegjësisë që duhet të mbajnë të gjithë ata...

Mix13 orë më herët

Mes lotësh, Enxhi Nasufi flet për divorcin e prindërve dhe traumat e fëmijërisë

Një ndër rrëfimet më prekëse natën e kaluar në “DWTS”, ishte edhe ai i Enxhi Nasufit, e cila foli për...

Mix13 orë më herët

Nga tharja e gojës tek marramendja, ja shenjat kronike që tregojnë se jeni të dehidratuar dhe keni nevojë për më shumë ujë

Dehidratimi është një simptomë e thjeshtë e njerëzve të cilët nuk marrin mjaftueshëm lëngje për të ushqyer trupin e tyre....

Radar13 orë më herët

“Miliarderi i plehrave”, Jamarbër Malltezi akuzon SPAK dhe Edi Ramën për inceneratorin e Tiranës

Nga arresti shtëpiak ku ndodhet prej 20 nëntorit, pasi u lirua pas një muaji në paraburgim me akuzën për korrupsion...

Mix13 orë më herët

Elon Musk ka një mesazh për Taylor Swift pasi këngëtarja u shpall Personi i Vitit

Taylor Swift u shpall Personi i Vitit nga revista ‘Time’ për vitin 2023. Elon Musk, pasi e uroi, me anë...

Kioske13 orë më herët

Paratë, Procesi dhe e Pazbardhura te PPP e inceneratorit të Tiranës

Ola Xama 1. ParatëNë tre vjet të hetimit të inceneratorit të Tiranës, u paguan 34 milion euro nga buxheti i...

Facebook