Lidhu me ne

Aktualitet

Topi: Topalli në politikë për shkak të origjinës, jo formimit

Topi: Topalli në politikë për shkak të origjinës, jo formimit

Kryetari i Frymës së Re Demokratike, Bamir Topi deklaron publikisht se nuk e ka ëndërruar kurrë që një ditë të marrte drejtimin e Partisë Demokratike. Në një intervsitë për emisionin “Glob” të gazetares Blerta Tafani, Topi përveç partisë që e zgjodhi President, flet edhe për ish numrin dy të saj, Jozefina Topallin, e cila shpesh herë ka qenë e ashpër me kritikat ndaj ish kreut të shtetit.
“Problemin zonja Topalli nuk e ka me mua, e ka me kryetarin aktual të PD-së Lulzim Basha. Nuk është e ndershme të atakosh në publik njerëz me të cilët ke ndarë momente të vështira. Topalli u bë pjesë e politikës shqiptare dhe Partisë Demokratike jo për shkak të formimit të saj, por thjesht për shkak të origjinës. ”, tha Topi.
Së fundmi zonja Topalli deklaroi se nëse PD bën koalicion me FRD-në ajo largohet nga Partia Demokratike, duke dëshmuar edhe një herë se konflikti me zotin Topi është mjaft i thellë.
“FRD nuk ka marrë asnjë ftesë për tu bashkuar me koalicionin opozitar. Deri tani ka vetëm deklarata periferike. Kemi të bëjmë me taktikë politike. Unë nuk dëshiroj të komentoj zëra që perëndojnë me vullnetin e tyre”, shtoi kreu i FRD-së
Vazhdo leximin
Kliko të komentosh

Duhet të jeni i kyçur në mënyrë që të mund të lini një koment Kyçu

Përgjigju

MË TEPËR

Radar3 orë më herët

Rama ka futur thika pas shpine ndaj Kosovës në mënyrë të vazhdueshme

Berisha jashtë Parlamentit ndërkohë që flet kryeministri: Rama ka futur thika pas shpine ndaj Kosovës në mënyrë të vazhdueshme Ish-kryeministri...

Mix3 orë më herët

Çfarë është Flaka e Përjetshme në Chestnut Ridge?

Edhe pse që fëmijë na kanë mësuar se uji e shuan zjarrin, në Shtetet e Bashkuara ekziston një ujëvarë brenda së...

Mix3 orë më herët

Jennifer Lopez, këngë dedikuar Ben Affleck

Jennifer Lopez zbuloi së fundmi se do të publikojë këngë dedikuar Ben Affleck. Përmes rrjetit social,Instagram, Jennifer  ndau listën e këngëve...

Mix3 orë më herët

Zgjoheni çdo ditë me sklepa në sytë tuaj? Ja çfarë tregojnë ato për shëndetin

Një grumbullim i papastërtive në cepin e syrit ose tek qerpikët është normale, por një ndryshim në ngjyrë, konsistencë ose...

Mix21 orë më herët

Elon Musk mund të prodhojë një smartphone nëse Apple e Google bllokojnë Twitter-in

Shefi i Twitter-it, Elon Musk ka thënë se është i hapur për të krijuar smartfonin e tij ‘alternativ’ në rast...

Mix21 orë më herët

Njeriu më i pasur i Azisë, Gautam Adani shpall ambicien për një media globale

  Gautam Adani dëshiron të krijojë një markë globale lajmesh në shenjë të ndikimit në rritje dhe ambicies ndërkombëtare të...

Mix24 orë më herët

Elon Musk: Nuk e mbështes Trump në presidenciale, jam me DeSantis!

Teksti i mesazhit është bërë publik si pjesë e një beteje ligjore mes Musk dhe ‘Ars Technica’ Vetëm para pak...

Mix24 orë më herët

Obeziteti tek fëmijët shkakton pubertet të hershëm, rrezik për sëmundje të rënda

Nëse fëmijët në moshën tre vjeçare kanë peshë të tepërt trupore, ka mundësi që në moshën nëntë vjeçare të hyjnë...

Mix1 ditë më herët

Kjo stërvitje për muskujt e barkut është e shkurtër, por kaq efektive!

PHOTO CREDITS: SKINNY MS Trajnerët shpesh sugjerojnë një rutinë fitnesi jo të njëtrajtshme. Ideja për ta bërë shumëllojshmërinë një pjesë të...

Radar1 ditë më herët

Sot bëhen tre vite nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit të 2019-ës, ku humbëm 51 jetë

Kjo e shtunë shënon 3-vjetorin e tërmetit tragjik, që tronditi vendin mëngjesin e 26 nëntorit të vitit 2019, duke i marrë...

Facebook