Lidhu me ne

Aktualitet

Dinamika e plotë e vjedhjes së makinës së Doganave që u kap tek “Komuna Parisit”

Dinamika e plotë e vjedhjes së makinës së Doganave që u kap tek “Komuna Parisit”

Mbrëmjen e sotme, rreth orës 20:15, në rrugën e “Kavajës”, mjeti tip “Hyndai”, në pronësi të shtetasit Sh. Ç. ka ecur me shpejtësi tej normave të lejuara.

Një makinë policie e ndodhur në vendngjarje e ka ndjekur nga pas.

Mjeti ka ndryshuar korsinë e lëvizjes dhe nga shpejtësia tej normave ka humbur kontrollin, duke përplasur katër mjete, ndër to mjetin e policisë që po e ndiqte.

Humbja e kontrollit ka bërë që të përplaset me murin e një supermarketi dhe për pasojë është dëmtuar lehtë shtetasi B. H, 62 – vjeç, i i cili ndodhet jashtë rrezikut për jetën dhe po i jepet ndihma në QSUT.

Më pas drejtuesi i mjetit ka dalë nga makina duke u larguar me vrap.

Mjeti është në pronësi të Drejtorisë Përgjithshme të Doganave.

Ky automjet dyshohet të jetë vjedhur me thyerje, pasi është konstatuar xhami anësor i thyer, rreth 20 minuta përpara ngjarjes.

Pronari automjetit ishte paraqitur në Komisariatin 6 për të kallëzuar vjedhjen.

IMG-20160314-WA0005

Menjëherë shërbimet policore kanë arritur të identifikojnë dhe më pas shoqërojnë shtetasin, Dritan Tufa, 35 – vjeç, si autor i dyshuar i ngjarjes.

Vazhdo leximin
Kliko të komentosh

Duhet të jeni i kyçur në mënyrë që të mund të lini një koment Kyçu

Përgjigju

MË TEPËR

Radar5 orë më herët

Rama ka futur thika pas shpine ndaj Kosovës në mënyrë të vazhdueshme

Berisha jashtë Parlamentit ndërkohë që flet kryeministri: Rama ka futur thika pas shpine ndaj Kosovës në mënyrë të vazhdueshme Ish-kryeministri...

Mix5 orë më herët

Çfarë është Flaka e Përjetshme në Chestnut Ridge?

Edhe pse që fëmijë na kanë mësuar se uji e shuan zjarrin, në Shtetet e Bashkuara ekziston një ujëvarë brenda së...

Mix5 orë më herët

Jennifer Lopez, këngë dedikuar Ben Affleck

Jennifer Lopez zbuloi së fundmi se do të publikojë këngë dedikuar Ben Affleck. Përmes rrjetit social,Instagram, Jennifer  ndau listën e këngëve...

Mix5 orë më herët

Zgjoheni çdo ditë me sklepa në sytë tuaj? Ja çfarë tregojnë ato për shëndetin

Një grumbullim i papastërtive në cepin e syrit ose tek qerpikët është normale, por një ndryshim në ngjyrë, konsistencë ose...

Mix23 orë më herët

Elon Musk mund të prodhojë një smartphone nëse Apple e Google bllokojnë Twitter-in

Shefi i Twitter-it, Elon Musk ka thënë se është i hapur për të krijuar smartfonin e tij ‘alternativ’ në rast...

Mix23 orë më herët

Njeriu më i pasur i Azisë, Gautam Adani shpall ambicien për një media globale

  Gautam Adani dëshiron të krijojë një markë globale lajmesh në shenjë të ndikimit në rritje dhe ambicies ndërkombëtare të...

Mix1 ditë më herët

Elon Musk: Nuk e mbështes Trump në presidenciale, jam me DeSantis!

Teksti i mesazhit është bërë publik si pjesë e një beteje ligjore mes Musk dhe ‘Ars Technica’ Vetëm para pak...

Mix1 ditë më herët

Obeziteti tek fëmijët shkakton pubertet të hershëm, rrezik për sëmundje të rënda

Nëse fëmijët në moshën tre vjeçare kanë peshë të tepërt trupore, ka mundësi që në moshën nëntë vjeçare të hyjnë...

Mix1 ditë më herët

Kjo stërvitje për muskujt e barkut është e shkurtër, por kaq efektive!

PHOTO CREDITS: SKINNY MS Trajnerët shpesh sugjerojnë një rutinë fitnesi jo të njëtrajtshme. Ideja për ta bërë shumëllojshmërinë një pjesë të...

Radar1 ditë më herët

Sot bëhen tre vite nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit të 2019-ës, ku humbëm 51 jetë

Kjo e shtunë shënon 3-vjetorin e tërmetit tragjik, që tronditi vendin mëngjesin e 26 nëntorit të vitit 2019, duke i marrë...

Facebook