Lidhu me ne

Aktualitet

Grabitësi: Më jep unazën… ( Dialogu i plotë )

12873505_10207410810342154_1752742065_o

Si një qytetar i thjeshtë i ka kërkuar shërbim taksi dhe është ulur në sediljen e pasme. Pasi ka ecur deri në një farë rrugë i ka kërkuar lekët e xhiros.

Në njërën dorë grabitësi mbante një armë që ngjan me pistoletë ndërsa dorën tjetër me dorashkë të zezë e shtrëngon fort në qafë.

Ngjarja është regjistruar më 9 nëntor 2015 në rrugën “Tre Dëshmorët”  dhe objekt i grabitjes është shoferi i identifikuar me inicialet H.H

Ja bashkebisedimi

Taksisti: Nga do të ikim

Grabitësi: Ktheu djathtas

(I afrohet drejtuesit)

Grabitësi: Mos bëj asnjë lëvizje vetëm më dëgjo

Taksisti: Çfarë do

Grabitësi: Më jep lekët

Taksisti: I kam në xhep

Taksisti vijon të ecë me makinë

Grabitësi: Mos lëviz makinën

Taksisti nxjerr lekët: Këto kam të gjitha

Grabitësi: Mi jep tek dora tjetër (ajo me dorashkë)

Taksisti: Këto kam të gjitha

Grabitësi: Më jep unazën

Taksisti: Unazën s’ta jap

Grabitësi: Hiq unazën

Taksisti: Nuk të jap më tepër, nuk e heq unazën. Mjafton me kaq nuk të jap më lekë. Ik se u thashë këtyre, Bërtet: Njoftoni policinë

Grabitësi zbret nga makina

Pamjet janë vënë në dispozicion nga policia e cila kërkon ndihmë për të bërë të mundur identifikimin e autorit të grabitjes së një taksisti, ngjarje e ndodhur në Tiranë.  Madje vë në dispozicion një shpërblim  prej 200 mijë lekësh

Çdokush që ka informacion mund të telefonojë në nr. 069 41 05 735.

Policia e Tiranës garanton ruajtjen e anonimatit dhe ndjekje të shpejtë të çështjes, deri në zbardhjen e plotë të saj dhe vënien para përgjegjësisë së autorit.

Vazhdo leximin
Kliko të komentosh

Duhet të jeni i kyçur në mënyrë që të mund të lini një koment Kyçu

Përgjigju

MË TEPËR

Stil37 minuta më herët

Studimi tregon “Pse jemi të pakënaqur me punën”?

Sot, punonjësit po kalojnë në burnout, janë të paangazhuar dhe ndihen të etur për të eksploruar mundësi të reja.Në mënyrë që...

Stil42 minuta më herët

10 thënie motivuese të Martin Luther King

Martin Luter King, vazhdon të na frymëzojë, duke mbetur simbol i zhvillimit social. Më poshtë, ju sjellim disa prej thënieve rreth...

Stil47 minuta më herët

50 thënie frymëzuese për të reflektuar për një javë më të mirë

Thëniet frymëzuese vijnë si reflektime nga përvoja e popujve apo individëve. Dija që përcjellin ja pasur kosto për ta në...

Stil53 minuta më herët

Bella Hadid dhe varësia e saj ndaj alkolit

Problemet me alkoolin janë shumë të zakonta edhe mes njerëzve të famshëm dhe gjithnjë e më shumë prej tyre po...

Aktualitet2 orë më herët

Ish-drejtoreshë e AZHBR dhe sot ministre e Bujqësisë, Frida Krifca çoi fondet e BE-së të dhëna për bujqit tek inceneratori i Tiranës

Ish-drejtoreshë e AZHBR dhe sot ministre e Bujqësisë, Frida Krifca çoi fondet e BE-së të dhëna për bujqit tek inceneratori...

Stil2 orë më herët

Sa minuta duhet të ecni në ditë për të pasur një formë të mirë fizike

Ecja ka një sërë avantazhesh për ne, nga mbajtja në formë deri te shëndeti i trupit dhe mendjes sonë. Një...

Stil2 orë më herët

FIlmi ”Pretty woman”? Një magji e papërsëritshme!

Kanë kaluar 40 vjet nga filmi ”An officer and a gentleman” dhe 32 nga ”Pretty woman”, por për Richard Gere,...

Radar2 orë më herët

“Open Balkan” i jep fuqi ekonomike dhe politike Serbisë, thotë analisti amerikan

“Nisma “Open Balkan” minon “Procesin e Berlinit” dhe i jep më shumë fuqi ekonomike dhe politike Serbisë”. Kështu deklaroi analisti...

Radar2 orë më herët

Shtetet me numrin më të lartë dhe më të ulët të vetëvrasjeve në botë

Vetëvrasja ndodh në të gjithë botën, duke prekur individë të të gjitha kombeve, kulturave, feve, gjinive dhe klasave. Faktorë të...

Radar2 orë më herët

Raporti sekret trondit Britaninë, “40% e emigrantëve që mbërrijnë nga Franca me gomone janë shqiptarë”

Rreth 40% të gjithë emigrantët ilegalë që kalojnë me gomone dhe mjete të tjera lundruese ngushticën midis Francës dhe Britanisë...

Facebook