Lidhu me ne

Aktualitet

Grabitësi: Më jep unazën… ( Dialogu i plotë )

12873505_10207410810342154_1752742065_o

Si një qytetar i thjeshtë i ka kërkuar shërbim taksi dhe është ulur në sediljen e pasme. Pasi ka ecur deri në një farë rrugë i ka kërkuar lekët e xhiros.

Në njërën dorë grabitësi mbante një armë që ngjan me pistoletë ndërsa dorën tjetër me dorashkë të zezë e shtrëngon fort në qafë.

Ngjarja është regjistruar më 9 nëntor 2015 në rrugën “Tre Dëshmorët”  dhe objekt i grabitjes është shoferi i identifikuar me inicialet H.H

Ja bashkebisedimi

Taksisti: Nga do të ikim

Grabitësi: Ktheu djathtas

(I afrohet drejtuesit)

Grabitësi: Mos bëj asnjë lëvizje vetëm më dëgjo

Taksisti: Çfarë do

Grabitësi: Më jep lekët

Taksisti: I kam në xhep

Taksisti vijon të ecë me makinë

Grabitësi: Mos lëviz makinën

Taksisti nxjerr lekët: Këto kam të gjitha

Grabitësi: Mi jep tek dora tjetër (ajo me dorashkë)

Taksisti: Këto kam të gjitha

Grabitësi: Më jep unazën

Taksisti: Unazën s’ta jap

Grabitësi: Hiq unazën

Taksisti: Nuk të jap më tepër, nuk e heq unazën. Mjafton me kaq nuk të jap më lekë. Ik se u thashë këtyre, Bërtet: Njoftoni policinë

Grabitësi zbret nga makina

Pamjet janë vënë në dispozicion nga policia e cila kërkon ndihmë për të bërë të mundur identifikimin e autorit të grabitjes së një taksisti, ngjarje e ndodhur në Tiranë.  Madje vë në dispozicion një shpërblim  prej 200 mijë lekësh

Çdokush që ka informacion mund të telefonojë në nr. 069 41 05 735.

Policia e Tiranës garanton ruajtjen e anonimatit dhe ndjekje të shpejtë të çështjes, deri në zbardhjen e plotë të saj dhe vënien para përgjegjësisë së autorit.

Vazhdo leximin
Kliko të komentosh

Duhet të jeni i kyçur në mënyrë që të mund të lini një koment Kyçu

Përgjigju

MË TEPËR

Radar4 orë më herët

“Sot është një festë demokracie”- Belind Këlliçi voton në Primaret e Tiranës: Ka ardhur koha që pushteti lokal t’u kthehet qytetarëve

Kandidati në garë për primaret e Tiranës në PD, Belin Këlliçi, e ka cilësuar si një festë demokracie këtë të...

Radar4 orë më herët

I shoqëruar nga bashkëshortja, Alimehmeti voton: Fushata ka qenë shumë pozitive

Kandidati Ilir Alimehmeti, i shoqëruar nga bashkëshortja e tij, hodhi votën në selinë blu. Ai është një ndër shtatë kandidatët...

Radar4 orë më herët

Berisha: Rama ka kthyer PS-në në origjinë, parti mafie dhe terrorizmi. Primaret rreze e fuqishme për votën e lirë

Kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha ka folur për mediat pasi ka votuar për procesin e Primareve brenda forcës politike...

Radar19 orë më herët

Berisha-ndërkombëtarëve: Rama paguan miliona që të shfaqë një Shqipëri që nuk ekziston

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka përcjellë një mesazh për të gjithë ndjekësit e tij në rrjetin social “Tik...

Mix23 orë më herët

Pas ndarjes nga bashkëshorti, Emily Ratajkowski rrëfen se ra shumë nga pesha

Së fundmi supermodelja Emily Ratajkowski ka folur për humbjen në peshë, të cilën e përshkroi si vërtet të frikshme. “Kur...

Radar24 orë më herët

Të protestuarit është diçka e rrezikshme për tiranin

Të protestuarit është diçka e rrezikshme për tiranin Nga Ndriçim Kulla  Zhurmërima e medieve të mazhorancës, por edhe e medieve përtej...

Mix24 orë më herët

David Beckham thyen rregullat dhe puth Kate Middleton

Princi dhe Princesha e Uellsit, William dhe Kate morën pjesë në ceremoninë e Çmimeve Earthshot 2022 të premten mbrëma. Çifti u fotografua...

Mix24 orë më herët

Dembelë, aspak aktivë dhe indiferentë, demi, ujori, luani dhe shigjetari

Katër dembelët e horoskopit Dembelë, aspak aktivë dhe indiferentë. Nuk e shtyjnë veten fort për të punuar natë e ditë...

Radar24 orë më herët

Politikanët që uruan fitoren e Zvicrës ndaj Serbisë, hesht vetëm Rama

Prej mbrëmjes së djeshme janë kthyer në virale momentet nga ndeshja Zvicër-Serbi, ku kjo e fundit u mund dhe u...

Radar1 ditë më herët

Shqipëria narkoshteti i parë i Europës

Berisha: Shqipëria narkoshteti i parë i Europës Kryedemokrati Sali Berisha është shprehur se Shqipëria është Kolumbia e Evropës. Në fjalën...

Facebook