Lidhu me ne

Kryesore

Është pras ky u çuno, po ta mbaj prasin unë në ajër? Të fluturoj me pras nona?

veliaj-portokalli

Rastin e nënë Zyles, e cila u bë e famshme në rrjetet sociale pas gjobës së marrë nga policët e Bashkisë sepse po shiste në trotuar tek rruga e ‘Myslym Shyrit’ e kanë sjellë aktorët e humorit në Portokalli këtë të dielë, ku i ftuar ka qenë edhe vetë kreu i Bashkisë Erion Veliaj. Ata kanë shkëmbyer batuta me njëri-tjetrin, në kuadër humoristik.

Ja disa prej tyre:

Erioni: Nënë Tixhe si je?

Aktori: Qyqa ky spidermani

Erioni: Në fakt supermeni

Aktori: Mbas dere paske qenë ti a si?

Erioni: Më thuaj cfare halli ke?

Aktori: Hajde ta lë një vend për fiq nona, te mbaj mend te vogel, kaq ke qene, kur shisje fiq.

Erioni: Kam pas shit fiq po i kam shit tek tregu.

Aktori: Më kanë vu gjobë ata të bashkisë tate, gjoja që isha duke shit në trotuar.

Erioni: Po ti ku ishte duke shit?

Aktori: Në trotuar.

Erioni: Po kjo këtu është hapësirë publike.

Aktori: Është pras ky u çuno, po ta mbaj prasin unë në ajër? Të fluturoj me pras nona?

Erioni: Nëse fillojmë ti me pras, unë me fiq..

Aktori: Aaa, fillove tu ma lujt më duket tani, shyqyr që s’kam qenë duke shit pjeshkë.

Erioni: Nëse ti fillon me pras unë me fiq, ndonjëri me pjeshkë, po shkoi kjo punë kshu, ku shkon Tirana kshu?

Aktori: Në Kamzë…Dua të më anullosh gjobën.

Erioni: Unë mund të gjej zgjidhje tjetër por gjobën se anulloj dot, kësaj heree do ta paguaj unë gjobën.

Aktori: Urdhëro gjobën e bashkisë, fatura e ujit, e dritave dhe e internetit.

Erioni: O Tixhe, unë thashë vetëm gobën jo gjithë shpenzimet.

Aktori: U ka hap llafi që paguan gjoba ti është bërë rradha atje në katund kush e kush të vijë ti paguash gjobën ti.

Erioni: Do shkojmë nesër në treg..

Aktori: A jo, do vijnë ato të PD nesër.

Erioni: Pasnesër.

Aktori: Jo, pasnesër më ka bërë ofertë LSI-ja.

Vazhdo leximin
Kliko të komentosh

Duhet të jeni i kyçur në mënyrë që të mund të lini një koment Kyçu

Përgjigju

MË TEPËR

Radar4 orë më herët

Rama ka futur thika pas shpine ndaj Kosovës në mënyrë të vazhdueshme

Berisha jashtë Parlamentit ndërkohë që flet kryeministri: Rama ka futur thika pas shpine ndaj Kosovës në mënyrë të vazhdueshme Ish-kryeministri...

Mix4 orë më herët

Çfarë është Flaka e Përjetshme në Chestnut Ridge?

Edhe pse që fëmijë na kanë mësuar se uji e shuan zjarrin, në Shtetet e Bashkuara ekziston një ujëvarë brenda së...

Mix4 orë më herët

Jennifer Lopez, këngë dedikuar Ben Affleck

Jennifer Lopez zbuloi së fundmi se do të publikojë këngë dedikuar Ben Affleck. Përmes rrjetit social,Instagram, Jennifer  ndau listën e këngëve...

Mix4 orë më herët

Zgjoheni çdo ditë me sklepa në sytë tuaj? Ja çfarë tregojnë ato për shëndetin

Një grumbullim i papastërtive në cepin e syrit ose tek qerpikët është normale, por një ndryshim në ngjyrë, konsistencë ose...

Mix22 orë më herët

Elon Musk mund të prodhojë një smartphone nëse Apple e Google bllokojnë Twitter-in

Shefi i Twitter-it, Elon Musk ka thënë se është i hapur për të krijuar smartfonin e tij ‘alternativ’ në rast...

Mix22 orë më herët

Njeriu më i pasur i Azisë, Gautam Adani shpall ambicien për një media globale

  Gautam Adani dëshiron të krijojë një markë globale lajmesh në shenjë të ndikimit në rritje dhe ambicies ndërkombëtare të...

Mix24 orë më herët

Elon Musk: Nuk e mbështes Trump në presidenciale, jam me DeSantis!

Teksti i mesazhit është bërë publik si pjesë e një beteje ligjore mes Musk dhe ‘Ars Technica’ Vetëm para pak...

Mix24 orë më herët

Obeziteti tek fëmijët shkakton pubertet të hershëm, rrezik për sëmundje të rënda

Nëse fëmijët në moshën tre vjeçare kanë peshë të tepërt trupore, ka mundësi që në moshën nëntë vjeçare të hyjnë...

Mix1 ditë më herët

Kjo stërvitje për muskujt e barkut është e shkurtër, por kaq efektive!

PHOTO CREDITS: SKINNY MS Trajnerët shpesh sugjerojnë një rutinë fitnesi jo të njëtrajtshme. Ideja për ta bërë shumëllojshmërinë një pjesë të...

Radar1 ditë më herët

Sot bëhen tre vite nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit të 2019-ës, ku humbëm 51 jetë

Kjo e shtunë shënon 3-vjetorin e tërmetit tragjik, që tronditi vendin mëngjesin e 26 nëntorit të vitit 2019, duke i marrë...

Facebook