Lidhu me ne

Kryesore

Kim Jong-Un si top futbolli, teksa 10.5 mln koreanë vuajnë urinë

Si udhëheqësi tiranik i shtetit më të izoluar në botë, nuk është çudi që Kim Jong-Un shijon disa prej delikatesave më të rralla që mund të dalin nga kuzhina e ushtrisë së kuzhinierëve të tij personalë.

Por fotografitë e kohëve të fundit tregojnë se diktatori mund të jetë dendur me biftekë, shampanjë Cristal dhe me djathin zviceran Emmental që thuhet se e adhuron.

Ai është fotografuar duke vëzhguar një stërvitje ushtarake dhe i veshur me një pardesy të gjatë dhe të trashë, megjithatë veshja nuk është në gjendje që ta fshehë barkune  tij të stërmadh.

Vitet e fundit është thënë se ai vuan nga problemet e shëndetit.

Numri i personave që vuajnë urinë në Korenë e Veriut ishte rreth 10.5 milion në vitin 2014.

Kim

2010: Two years before he took power, a lean and mean-looking Kim Jong-Un is pictured with the generals2012: Two years later he was still small enough to climb in and out of an army tank2012: That year he was also pictured looking healthy as he was mobbed by a group of female admirers2012: Here he is pictured in the same year relaxing in a deck chair while accompanied by his wife Ri Sol-Ju2013: Early the following year a still relatively lean Kim was seen visiting a fish breeding plant with officials2014: However, this was the year Kim appeared to begin putting on weight and had a noticeably plumper face2015: Last year the differences were exaggerated as more evidence emerged he was getting larger2015: Here a laughing Kim Jong-Un watches over a winter river crossing attack drill, in a photograph released just months agoThe weight gain is likely to have been caused by the tyrant's excessive love of cheese, steak and champagneIt marks a drastic departure from his comparatively lean early days in power. Here he is pictured in 2013

 

Vazhdo leximin
Kliko të komentosh

Duhet të jeni i kyçur në mënyrë që të mund të lini një koment Kyçu

Përgjigju

MË TEPËR

Radar30 sekonda më herët

Si u rrëzua kalaja prej rëre e “strategjikut” Rama përballë Albin Kurtit

Shkruar nga Pamfleti Edi Rama dhe Albin Kurti Në realitet, Rama, nuk se njihet për ndonjë strateg, përpos luftës me...

Radar5 minuta më herët

‘Dosja McGonigal’/ Klodiana Lala: Po të hetohet e plotë, SPAK shkon te Edi Rama

Gazetarja Klodiana Lala në një intervistë për mediat ka dhënë informacion në lidhje me veprimet e SPAK për çështjen e...

Radar6 minuta më herët

“Qëndrimet diabolike të Edi Ramës, çojnë ujë në mullirin e Serbisë”/ Diplomati “masakron” Ramën për qëndrimet ndaj Kosovës

Diplomati Flamur Gashi, gjatë një lidhje direkte me emisionin “Të Paekspozuarit” në MCN TV tha se situata në Kosovë është...

Mix8 minuta më herët

Kanceri i gjirit te meshkujt është i rrallë, por ekziston. Këtu janë shenjat paralajmëruese

Kanceri i gjirit është një sëmundje që zakonisht prek gratë dhe është një temë e anashkaluar shpesh kur bëhet fjalë...

Mix21 orë më herët

Del në ankand letra origjinale e Kolombit ku rrëfen zbulimin e Amerikës

Një kopje 500-vjeçare e letrës së Kristofor Kolombit që njoftonte zbulimin e Amerikës do dalë në ankand në Christie’s. Viti 1492 shënoi...

Temporal21 orë më herët

Plot me kundërshtarë, por pa opozitë

Nga Meri Lika Gjëja më absurde që po ndodh tek ne, nga koha kur na qeveris e majta është se,...

Mix21 orë më herët

Pse Pamela Anderson shiti shtëpinë e saj për të jetuar vetëm me 5 qen!

Aktorja e njohur, Pamela Anderson po kalon një periudhë të qetë në shtëpinë e vjetër të gjyshërve, vetëm me qentë...

Mix22 orë më herët

Modelja e njohur Linda Evangelista flet për herë të parë për betejën me kancerin e gjirit

Një nga femrat më të bukura të Hollywood-it! Modelja e njohur flet për herë të parë për betejën me kancerin...

Kritike22 orë më herët

Rolling Hills si Bathorja/ Pasanikët ndërtojnë shtesa pa leje në kompleksin luksoz

Ata janë njerëzit më të pasur të Shqipërisë. Jetojnë të ndarë nga pjesa tjetër në një komplekse luksoze, ku vilat...

Aktualitet22 orë më herët

‘Për vota dhe qoka’: Ndërmarrjet publike vuajnë nga humbjet dhe emërimet politike

Reporter.al Gjatë një auditimi rutinë në vitin 2019 në kompaninë publike “Agrokredit”, punonjësit e Kontrollit të Lartë të Shtetit u...

Facebook