Lidhu me ne

Sport

Makinat e futbollistëve shqiptarë të Zvicrës

 

Sa herë që përfaqësuesja e Zvicrës grumbullohet, në fokus të mediave zvicerane, përveç tjerash janë edhe veturat luksoze të futbollistëve shqiptarë.

Kështu, gazeta zvicerane “blick.ch” edhe sot ka dalw për t’i pritur lojtarët e Zvicrës ndërsa ata janë fotografuar derisa kanë arritur me veturat e tyre. Shumica e atyre që në  fotografi kanë dalë me vetura luksoze janë futbollistët shqiptarë.

Ajo çfarë bie më së shumti në sytë edhe të gazetës është BMW X6 e Granit Xhakës, i cili në rrotat e veturës ka shënuar edhe GX34 që janë inicialet e emrit të tij dhe numri që e mban në Gladbach. Përveç Granitit, gjatë arritjes janë fotografuar edhe Valon Behrami me Ferrarin e tij, pastaj me xhipa të markave të ndryshme: Xherdan Shaqiri, Blerim Xhemaili, Admir Mehmeti dhe Pajtim Kasami. Vetëm futbollisti më i ri shqiptar që i është bashkuar Zvicrës, Shani Tarashaj nuk është parë me veturë, përcjell “albinfo.ch”.

Përfaqësuesja zvicerane sot është bashkuar  para ndeshjeve miqësore që do t`i zhvillojë kundër Irlandës (Të premten 20:45, Dublin) dhe të martën tjetër në Cyrih kundër Bosnjës.

Me ta nuk është trajneri Vladimir Petkoviç, i cili për shkak të një rasti vdekjeje ka udhëtuar për në Sarajevë. Po ashtu në mesin e lojtarëve nuk është as Gokhan Inler, i cili nuk është ftuar. Por në përfaqësuesen e Zvicrës për këto dy ndeshje janë ftuar dy lojtarë të rinj: Nico Elvedi (Gladbach) dhe shqiptari Shani Tarashaj (GC), shkruan “blick.ch”.

1

3

4

6

7

8

Vazhdo leximin
Kliko të komentosh

Duhet të jeni i kyçur në mënyrë që të mund të lini një koment Kyçu

Përgjigju

MË TEPËR

Radar12 orë më herët

SHTET HAJDUT – POLICI ”GJOBASH”

Nga Saimir Korreshi SHTET HAJDUT – POLICI ”GJOBASH”. E vetmja gje me te cilen mburret policia eshte vendosja e gjobave...

Stil12 orë më herët

Dieta e Kate Middleton: Çfarë ha Dukesha?

Dukeshës Kate Middleton i ndalohet të hajë makarona Si mbretëresha e ardhshme e Anglisë, Kate Middleton duhet të ndjekë shumë...

Sport12 orë më herët

Legjenda Serena Williams tërhiqet nga tenisi

Serena Williams do të godasë topin e saj të fundit të tenisit në US Open. Atletja e famshme njoftoi në...

Radar17 orë më herët

Rama bën “kurban” zëvendësministren Ornela Çuçi pas tragjedisë së Himarës, shpëton Kumbaron dhe Çuçin

Shkarkohet nga detyra zëvendësministrja e Mjedisit dhe Turizmit, Ornela Çuçi. Vendimi është marrë nga Këshilli i Ministrave. “Në mbështetje të...

Stil17 orë më herët

Lajmet janë të vërteta, Rita Ora dhe regjisori Taika Waititi janë martuar

Dje, në mediat e huaja dhe shqiptare, qarkulloi lajmi që Rita Ora dhe regjisori i “Thor” Taika Waititi janë martuar....

Kryesore21 orë më herët

PD i drejton 5 pyetje SPAK-ut: Si iu dhanë 310 mijë euro grante të BE-së pë bujqësinë Stela Gugalljas?

Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD, Abi Malltezi ka vijuar serinë e pyetjeve mbi aferën e inceneratorëve. Këtë herë nga...

Stil21 orë më herët

3 shenjat më të qeta të Horoskopit, a jeni një prej tyre?

Bota mund të jetë në krizë dhe megjithatë disa njerëz kanë aftësinë të qëndrojnë të qetë, të ftohtë dhe të...

Stil21 orë më herët

Dieta e Aristotelit, një propozim ideal ushqimor për këdo pasi kombinon karakteristikat e dietës mesdhetare

Menuja e Aristotelit: Hani si një filozof i lashtë grek Sipas Aristotelit, bota bazohej në katër elementë: toka, zjarri, uji,...

Stil21 orë më herët

Cila ishte beteja më e shkurtër në histori?

Cila ishte beteja më e shkurtër në histori? Konflikti më i shkurtër në histori ka zgjatur më pak se 40...

Stil22 orë më herët

Ryan Giggs dhunues sistematik. Zbardhet dëshmia e frikshme e ish të fejuarës

Dalin në skenë detaje të reja rreth dhunës që Ryan Giggs ka ushtruar ndaj ish-parnteres Kate Greville. Ish-mesfushori dhe trajneri...

Facebook