Lidhu me ne

Kryesore

Ja sa duhet të punojë një kuban për të blerë fustanin e Michelle Obama

Kuba

Kubani mesatar duhet të punojë mbi 23 vjet për të përballuar veshjet me të cilën u paraqit zonja e parë Michelle Obama gjatë udhëtimit presidencial në Kubë.

Dy veshjet me lule me të cilat u shfaq ajo të marra së bashku kushtojnë 6,680 dollarë, 23 herë më shumë se paga mesatare vjetore në Kubë, raporton The Washington Free Beacon.

Paga mesatare mujore për punonjësit është 24 dollarë, që shkon në rreth 288 dollarë në vit, sipas të dhënave të vitit 2014.

Michelle doli me një nga veshjet kur ajo dhe presidenti Barack Obama mbërritën në Kubë të dielën të markës Carolina Herrera, e cila shitet for 2,190 dollarë te Bergdorf Goodman. Kostoja e kësaj veshjeje është afërsisht tetë herë më e lartë se paga vjetore e kubanit të mesëm.

Ajo veshi një tjetër fustan me lule në darkën shtetërore i dizanjuar nga Naeem Khan, i cili shitet 4,490 dollarë te koleksioni i Khan parapranveror. Kostoja e veshjeve është 16 herë më e lartë se paga vjetore e kubanit të mesëm.

Së bashku, dy veshjet kushtojnë 23 herë herë më shumë se paga mesatare vjetore e një kubani në vitin 2014.

Vazhdo leximin
Kliko të komentosh

Duhet të jeni i kyçur në mënyrë që të mund të lini një koment Kyçu

Përgjigju

MË TEPËR

Mix11 orë më herët

Djersitja natën – Problemet e fshehura mjekësore dhe zgjidhjet natyrale

nga AgroWeb Djersitja e tepërt gjatë natës për faktorë të panjohur ka të bëjë kryesisht me një problem të fshehur...

Mix12 orë më herët

Pse tradhtojnë femrat ? Çfarë e bën një grua të tradhtojë partnerin?

Çfarë e bën një grua të tradhtojë partnerin? Ekziston një keqkuptim i zakonshëm se janë vetëm burrat ata që tradhtojnë...

Mix12 orë më herët

Ushqimet që ju duhen kur merrni antibiotikë

nga AgroWeb Ushqimet e pasura me probiotikë janë kosi, kefiri, ushqimet e fermentuara, si turshitë, djathi i napës, etj. Foto:...

Kryesore13 orë më herët

Berisha mesazh Ramës pas sulmit në protestë: Jetën e japim, votën nuk ta falim

Kuvendi Kombëtar i Forumit Rinor të Partisë Demokratike po mban sot një ceremoni në nder të Ditës së Rinisë, ku...

Radar13 orë më herët

Nisin procedurat për largimin e ambasadores amerikane Yuri Kim

Kanë nisur procedurat për zëvendësimin e ambasadores së Shteteve të Bashkuara në Tiranë, Yuri Kim. Lajmi është konfirmuar nga Ministria...

Radar13 orë më herët

Paralajmërimi i Biberajt: Rama mund të shkojë deri te vrasjet politike.

Paralajmërimi i Biberajt: Rama mund të shkojë deri te vrasjet politike. Flet për sulmin ndaj Berishës Anëtari i Këshillit Kombëtar...

Gatime18 orë më herët

Receta ushqimore të shpejta dhe të shëndetshme

Gatime të shpejta dhe të shëndetshme Nëse ju keni bërë një kërkim për receta të shëndetshme por edhe të shpejta...

Mix18 orë më herët

Si kurohet ? Si të shpëtoni njëherë e mirë nga kapsllëku

Si të shpëtoni njëherë e mirë nga kapsllëku Amerikanët shpenzojnë më shumë se 250 milionë dollarë në vit për të...

Mix18 orë më herët

5 arsyet shëndetësore përse ju djeg vazhdimisht urina

Djegia e urinës është një gjendje aspak e panjour për të gjithë, për të mos thënë edhe një ndër më...

Mix18 orë më herët

Djegie dhe bezdisje gjatë urinimit? Shkaqet, rreziqet dhe trajtimi

Ndjesia e djegies teksa urinoni është një simptomë e shpeshtë që prek si meshkujt dhe femrat dhe përgjithësisht tregon një...

Facebook