Lidhu me ne

Aktualitet

Vendi s’ndryshon, peng i frroços

Images-1-300x215

Kreu i Aleancës Kuqezi, Kreshnik Spahiu ka shpallur gjatë një takimi në Akademinë e Arteve, platformën politike të Aleancës Kuq e Zi për zgjedhjet e viti të ardhshëm.

Nën moton “Shqipëria s’po ndryshon”, Spahiu tha se vendi ynë nuk ndryshoi as nga grushti, as nga dy gishtat dhe as nga gishti i “frroços”, duke ju referuar kështu deputetit socialist, Kokëdhima, i cili para disa kohësh u fotografua duke treguar gishtin e mesit në Parlament.

Kryetari i AK-së, Spahiu, e ka hapur takimin me urimin për besimtarët katolikë për Festën e Pashkëve dhe ka zgjedhur për të recituar disa vargje të poetit kombëtar dhe klerikut At Gjergj Fishta, në të cilat jep mesazhin e një kombi pa ndasi.

“Shqipëria nuk po ndryshon tha ai, as me grushtin e komunistëve, as me ato dy gishtat, as me tre gishtat e atyre që rebeluan dhe dogjën Shqipërinë po as me gishtin e ‘frroços’, – vërejti ai – Ndaj ne nxorëm simbolin e shqiponjës dykrenare”.

Para 1000 aktivistëve të Tiranës, Spahiu dha 10 ndryshimet e AK me PS dhe PD.

AK: Ne, Shqipëri të bashkuar – ata të coptuar.

AK: Ne, mandate të kufizuara – ata poste të përjetshme.

AK: Ne, kthim pronash – ata pushtim territoresh.

AK: Ne, ulje taksash – ata ulje qepenash.

AK: Ne, zgjedhje të lira – ata 50 euro vota

Aleanca Kuqezi: Ne duam punësim – ata emigrim.

AK: Ne, shtet të drejtë – ata parti-shtet.

Vazhdo leximin
Kliko të komentosh

Duhet të jeni i kyçur në mënyrë që të mund të lini një koment Kyçu

Përgjigju

MË TEPËR

Radar1 min më herët

Berisha: Rama e konsideron energjinë si një mjet terrori ndaj shqiptarëve

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, në një bisedë me ekspertë të energjisë elektrike dhe hidrokarbureve, tha se kryeministri Edi...

Stil6 minuta më herët

Del në shitje vila e “Basic Instinct”, ku ka jetuar edhe Sharon Stone

Ka dalë në shitje vila ku janë xhiruar disa skena të “Basic Instinct” dhe ku ka jetuar protagonistja e këtij...

Stil13 minuta më herët

Nga Dashi te Peshqit: 5 shenjat e horoskopit që zakonisht nuk i mbajnë premtimet

Kur premtimet mbahen, ndihmojnë në forcimin e besimit dhe besnikërisë. Të gjithë bëjnë premtime, por jo të gjithë i mbajnë...

Radar12 orë më herët

SHTET HAJDUT – POLICI ”GJOBASH”

Nga Saimir Korreshi SHTET HAJDUT – POLICI ”GJOBASH”. E vetmja gje me te cilen mburret policia eshte vendosja e gjobave...

Stil13 orë më herët

Dieta e Kate Middleton: Çfarë ha Dukesha?

Dukeshës Kate Middleton i ndalohet të hajë makarona Si mbretëresha e ardhshme e Anglisë, Kate Middleton duhet të ndjekë shumë...

Sport13 orë më herët

Legjenda Serena Williams tërhiqet nga tenisi

Serena Williams do të godasë topin e saj të fundit të tenisit në US Open. Atletja e famshme njoftoi në...

Radar18 orë më herët

Rama bën “kurban” zëvendësministren Ornela Çuçi pas tragjedisë së Himarës, shpëton Kumbaron dhe Çuçin

Shkarkohet nga detyra zëvendësministrja e Mjedisit dhe Turizmit, Ornela Çuçi. Vendimi është marrë nga Këshilli i Ministrave. “Në mbështetje të...

Stil18 orë më herët

Lajmet janë të vërteta, Rita Ora dhe regjisori Taika Waititi janë martuar

Dje, në mediat e huaja dhe shqiptare, qarkulloi lajmi që Rita Ora dhe regjisori i “Thor” Taika Waititi janë martuar....

Kryesore22 orë më herët

PD i drejton 5 pyetje SPAK-ut: Si iu dhanë 310 mijë euro grante të BE-së pë bujqësinë Stela Gugalljas?

Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD, Abi Malltezi ka vijuar serinë e pyetjeve mbi aferën e inceneratorëve. Këtë herë nga...

Stil22 orë më herët

3 shenjat më të qeta të Horoskopit, a jeni një prej tyre?

Bota mund të jetë në krizë dhe megjithatë disa njerëz kanë aftësinë të qëndrojnë të qetë, të ftohtë dhe të...

Facebook