Connect with us

Aktualitet

Zgjedhjet në Kosovë, paralajmërimi i Çollakut: Shërbimet serbe janë ulur në Prishtinë…

Kreshnik Collaku

“Shërbimet serbe janë ulur në Prishtinë”, kështu u shpreh në ‘Opinion’, Kreshnik Collaku, teksa po diskutohej për zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit në Kosovë.

Ai ka shtuar më tej se shërbimet serbe po dirigjojnë fushata goditëse ndaj kandidatëve që u rrezikojnë planet serbe mbi Kosovën

“Kjo loja me SHBA-në është një lojë koti. Mos bëni garë me këtë gjë, sepse keni një problem. Një rrezik shumë të madh ka Kosova në këto zgjedhje, shërbimet serbe janë ulur në Prishtinë. Shërbimet serbe po dirigjojnë fushata goditëse ndaj kandidatëve që u rrezikojnë planet serbe mbi Kosovën. Para 5 ditësh në Timișoara në Rumani është bërë një takim, është projektuar një fushatë goditëse ndaj karshi kandidatëve që kundërshtojnë ndarjen e Kosovës. Dihet shumë mirë kush e ka bërë, do dalin dhe emrat. Unë ka po iu them. Nga sonte deri në fund të fushatës, do shikoni një fushatë goditje dhe përbaltosje kundër kandidatëve që kundërshtojnë ndarjen e Kosovës”, tha Çollaku.

Zgjedhjet e parakohshme do të mbahen më 6 tetor në Kosovë. Ndërkaq, subjektet politike, të certifikuara nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve zyrtarisht kanë nisur fushatën më 25 shtator.

Me teper

Kryesore37 mins ago

Mediu: Rama tenton të krijojë karantinë për opozitën

  Gjykata Kushtetuese do të gjykojë këtë të martë kërkesën e Partisë Republikane në lidhje me kundërshtimin e vendimit për...

Kritike48 mins ago

Kryeministri si shef pavijoni

Prej kohësh, qesharakja me shqetësuesen ndërrojnë vendet. E shëmtuara dhe propagandistikja janë bërë trup i vetëm e megjithatë nuk ndalen....

Kryesore55 mins ago

Shqipëria ndër vendet e fundit në botë për vaksinimin kundër Covid-19

Foto ilustruese Shqipëria është një ndër vendet e fundit në botë sa i përket numrit të personave të vaksinuar kundër...

Temporal1 hour ago

Aleatët e Bashës si ‘inglorious bastards’

Alfred Lela Në krizën e madhe që prodhojnë listat, sa herë ato i bën Basha, ka edhe një krizë të...

Kryesore2 hours ago

Jorida Tabaku: Kujt i duhet më Edi Rama?

Nga Jorida Tabaku Si gjeli që krekoset në majë të një grumbulli dështimesh, Edi Rama kërkon një mandat të tretë....

Kryesore2 hours ago

Basha akuzon Ramën se ka dëmtuar buxhetin me 6.2 miliardë euro

Kreu i PD-së, Lulzim Basha akuzoi qeverinë se ka shkaktuar 6.2 milionë euro dëm në buxhetin e shtetit. Përmes një...

Radar2 hours ago

Kur infektohet me Covid-19 një grua shtatzënë, çfarë ndodh me fëmijën?

Ndër pyetjet e shumta që na mundojnë lidhur me pandeminë Covid-19, nisur nga “kur do të mbarojë e gjitha kjo...

Kryesore2 hours ago

Borxhi i jashtëm u shtua me 1 miliard euro më 2020, ritmi më i lartë e tre dekadave

Gjatë pesë viteve të fundit huamarrja e huaj ka mbuluar mesatarisht rreth 17% të nevojave të përgjithshme të qeverisë Borxhi...

Radar2 hours ago

Dua Lipa, tanimë artistja e dytë më e dëgjuar në botë në “Spotify”

Dua Lipa tanimë është artistja e dytë më e dëgjuar në të gjithë botën në “Spotify”, dhe e para nëse...

Kryesore2 hours ago

Mbyllet për të disatën herë faqja “Brryli Broadway”

Është mbyllur dje për të disatën herë faqja e njohur e memeve “Brryli Broadway”. E “faji” i faqes duket janë...

Facebook