Lidhu me ne

Radar

10 gjëra që i gjen bashkë vetëm në Shqipëri

10 gjëra që i gjen bashkë vetëm në Shqipëri

Kur në përfundim të serisë së fundit të “Hostel by Anabel: Si n’jetë”, Viola tha se e dashuron Shqipërinë dhe nuk do ta lërë kurrë, një pjesë e njerëzve e kuptoi. “Më qan shpirti sapo shkel në aeroport,” shkroi dikush në Instagramin e @anabel_media, pasuar nga të tjerë të cilët vunë në dukje se “Shqipëria vërtet ka 100 probleme, por ka edhe gjëra që nuk i gjen tjetërkund”.

Në Instagram, pyetëm ndjekësit se cila është ajo karakteristikë e vendit tonë, për të cilën nuk e do krahasonin Shqipërinë me asnjë vend tjetër. Përgjigjet më të përmendura qenë:

1. Klima10 gjëra që i gjen bashkë vetëm në ShqipëriDURRËS

2. Natyra fantastike, e mrekullueshme10 gjëra që i gjen bashkë vetëm në ShqipëriTHETH

3. Ushqimi 10 gjëra që i gjen bashkë vetëm në ShqipëriFLI

4. Deti, mali, agroturizmi10 gjëra që i gjen bashkë vetëm në ShqipëriVLORË

5. Gatimet dhe këngët popullore10 gjëra që i gjen bashkë vetëm në ShqipëriVALLJA E KUKËSIT

6. Ditët me diell10 gjëra që i gjen bashkë vetëm në ShqipëriBERAT

7. Fakti që i njeh njerëzit në rrugë, që të flasin në të njëjtën gjuhë10 gjëra që i gjen bashkë vetëm në ShqipëriSHKODËR

8. Kultura e socializimit që kemi si popull

9. Festat familjare dhe dasmat

10 gjëra që i gjen bashkë vetëm në Shqipëri

10. Familja

Me teper

Kryesore60 minuta më herët

Vendimi final – 118 milionë euro Becchettit për një ‘shaka’ të Edi Ramës. Dasma e Veliajt…

Në fund të korrikut është ezauruar edhe seanca e fundit, në një përpjekje të qeverisë shqiptare për të vonuar zbatimin...

Kryesore2 ditë më herët

Urrejtja për Berishën nuk mund të përligjë diktaturën e Ramës

Nga Elona Caslli Kundrejt përjashtimit të Berishës nga parlamenti ka reagime të ndryshme. Ka një kategori njerëzish që e urrejnë...

Kioske2 ditë më herët

Nga Edison Ypi / Katundi ynë është Pordhopol

Pordha nuk pirdhet dokudo. Pordha pirdhet ku pordha vlerësohet, nderohet. Në mes të katundit. Ku nëse kërcet pordhën e duhur...

Kritike3 ditë më herët

Adi Krasta kritikon Yuri Kim: Madame ambasadore jeni diplomate e dobët, zhvlerësimi juaj është i pandalshëm

Gazetari Adi Krasta ka sulmuar ambasadoren Yuri Kim pas qëndrimit që Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë vendosur të mbajnë...

Kioske3 ditë më herët

Ramën e korruptuar nuk e mund dot korrupsioni i Bashës

Nga Arben Ristani Rama keq qeveris. Këtë shqiptarët e ndjejnë në kurriz çdo ditë. Keq qeverisja ka brenda çdo gjë...

Stil3 ditë më herët

Disa kuriozitete shumë interesante për Rusinë, që ju mund të mos i dini

Çfarë ju vjen në mendje kur mendoni për Rusinë? Tundra? Dëbora? Ndoshta. Ka edhe një tjetër vështrim mbi Rusinë, që...

Kryesore3 ditë më herët

Nikoll Lesi i “lëpihet” Ramës / “James Bond 007” çliron gratë dhe fëmijët nga kampi i ferrit

Gazetari Nikoll Lesi, në disa shkrime të publikuara së fundi në gazetën e tij, duket se nuk po i kursen...

Stil3 ditë më herët

Shenjat e horoskopit që nuk mbajnë dot sekretet

Përpara se t’i besoni dikujt një sekret, sigurohuni që ky i fundit nuk do ta përhapë atë. Lista nuk është...

Kryesore3 ditë më herët

Shqipëria, vendi ku shërbimi të ofrohet si nder.

Koment nga Ardit Haxhija Shqipëria, vendi ku shërbimi të ofrohet si nder. Fundjava e parë në Shqipëri, gati për të...

Sport3 ditë më herët

Fidel Ylli: Kosova, buxhet 10 herë më të madh se Shqipëria për sportin

Presidenti i Komitetit Olimpik Kombëtar Shqiptar, Fidel Ylli, është shprehur se institucionet në Shqipëri, duhet duhet t’i kushtojnë më shumë...

Facebook