Lidhu me ne

Sport

FIFA publikon kalendarin e Botërorit 2022


Botërori i pazakontë që do të zhvillohet për herë të parë në dimër ka tashmë datat zyrtare. “Katar 2022” do të nisë në datën 21 nëntor dhe një tjetër risi e turneut është zhvillimi i plot 4 ndeshjeve brenda një dite.

Takimet do të zhvillohen në katër orare të ndryshme duke nisur prej orës 12:00, sipas orës shqiptare, duke vazhduar në orën 15:00, 18:00, dhe në orën 21:00 të mbrëmjes. Faza e grupeve do të përfundojë në datën 2 dhjetor ndërsa 1 të 16-atdo të luhen mes datave 3 dhe 6 dhjetor. Fansat do të presin pak ditë deri sa përfaqësueset të përballen në çerekfinale në datat 9 dhe 10 dhjetor.

Emocionet e Botërorit dhe ato të atmosferës së Krishtlindjes do të jenë të përziera bashkë, me gjysmëfinalet që do të zhvillohen më 13 dhe 14 dhjetor ndërsa finalja e madhe do të mbahet në “Lusail Stadium”, në Doha, ndërsa spektakli do të nisë prej orës 16 me ceremoninë mbyllëse dhe më pas më duelin që do të përcaktojë skuadrën e Kampione të Botës.

Me teper

Stil16 orë më herët

“La Casa De Papel” publikon fjalimin e lamtumirës së Tokyo-s: Rio, Rio im!

Para dy ditësh është publikuar një pjesë nga ajo çfarë pret shikuesit dhe fabsat e “La Casa de Papel”, në...

Radar16 orë më herët

Nuk ka ambasador në botë që të bërtasë në shkallët e një partie siç ndodhi tek ne

Mesazhet e Yuri Kim pas takimit me Bashën, Kadilli: Nuk ka ambasador në botë që të bërtasë në shkallët e...

Stil16 orë më herët

U përfol për një lidhje me djalin e Jozefina Topallit/ Cindy Marina flet për herë të parë

Cindy Marina është një nga moderatoret më të reja të sportit, e cila ka lënë SHBA, për të punuar në...

Stil16 orë më herët

Njihuni me top-5 femrat më të bukura në të gjitha kohërat

Cilat janë gratë më të bukura në botë tani? Kush e meriton titullin e grave më të bukura në botë?...

Stil17 orë më herët

Humbi rreth 100 mijë ndjekës në rrjetet sociale/ Billie Eilish: Njerëzit kanë frikë nga gjoksi i madh

Këngëtarja Billie Eilish ka qenë në qendër të vëmendjes së mediave të huaja dhe fansave të saj pas ndryshimit drastik...

Kryesore17 orë më herët

Glauk Olldashi: PD do të ishte ndryshe nëse babai im do të ishte në krye të saj

Djali i Sokol Olldashit, Glauk Olldashi, është shprehur se nëse babai i tij do të ishte në krye të PD,...

Kryesore2 ditë më herët

“Kukulla e kunatit dhe pengu i Ramës”/ Jozefina Topalli i nxjerr bojën Bashës

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli , ishte e ftuar në Klan news ku është shprehur për Bashën se është kukulla e kunatit...

Radar2 ditë më herët

Elhaida Dani: Nuk më lanë të hyja në Itali se nuk kisha lekë

Këngëtarja e njohur Elhaida Dani ishte pjesë e “Ftesë në 5”, nga ku zbuloi për herë të parë detaje nga...

Radar2 ditë më herët

Zv/kryeministri Ahmetaj tallet me Erjon Braçen: Zyrën ma la të pastër!

Zv/kryeministri Arben Ahmetaj në daljen e parë televizive, ka folur për detyrën e re dhe se çfarë pritshmëri ka për...

Aktualitet2 ditë më herët

Rritja e çmimit të bukës, Ahmetaj: Është i përballueshëm

Zëvendëskryeministri Arben Ahmetaj mendon se rritja e çmimit të bukës është i përballueshëm për qytetarët shqiptarë. Sipas tij rritja është...

Facebook