Lidhu me ne

Aktualitet

E bëri çorap edhe punën e vaksinës

Si do vijë dhe sa kushton vaksina”/ Rama ironi: Me mushka e kuaj, keni parë  ndonjë kompani që… - Top Channel

 Kryeministri ia ka dalë që të ngatërrojë mbarë vendin edhe me një zhvillim që teorikisht do të duhet të ishte pozitiv siç është vaksinimi kundër CoVid-19. Përtej diskutimit se vendi i origjinës është konfidencial për shkak të kërkesave të larta, qeveria nuk mund të mbajë të fshehtë dërgesën, llojin e vaksinës dhe mënyrën sesi ajo transportohet.

Sot mediat kanë publikuar deklaratën doganore ku zbulohet vendi i origjinës dhe nuk përjashtohet që kjo të jetë lëshuar nga vetë burimet zyrtare për të mbajtur lajmin në krye të titujve. Mirëpo në deklaratë thuhet se vaksinat kanë ardhur dorazi dhe një gjë e tillë shton dyshimet mbi atë se çfarë ka ndodhur. Nga ana tjetër, Agjencia Telegrafike Shqiptare publikon “foto-lajm” e vaksinës Pfizer në frigoriferët e Institutit të Shëndetit Publik, -80 gradë celcius me mbishënimin: Vaksinë e sigurtë në kushte të sigurta.

Të krijohet ideja se këta soj njerëzizh të kombësisë “Zyrtarë” rrojnë e trashëgojnë me deviza dhe citate duke helmuar edhe atë pak shpresë që ka mbetur vetëm e vetëm se për kompleks a dredhi duan të jenë në qendër të vëmendjes. Ç’nevojë kishte e gjithë kjo sorrollatje? Apo për të na thënë se Edi ka lidhje të forta? Mjerë ne për katandinë ku jemi!

Dyshoj për mënyrën si ka ardhur vaksina në Shqipëri”- Ish-zv.ministri i  Shëndetësisë: Mungon transparenca! Është detyrim ligjor….

Vazhdo leximin

Me teper

Kritike1 ditë më herët

Shkodra nuk gjen qetësi. Sepse pushtetin e kanë bandat.

Shkodra nuk gjen qetësi. Sepse pushtetin e kanë bandat. Një tjetër i zhdukur, që u gjend sot i vrarë. Rekordi...

Aktualitet1 ditë më herët

Kjo rrugë të çon në Syrin e Kaltër.

Z. Kryeministër, Pas kësaj rruge ndodhet 1 prej pasurive më të mëdha natyrore të Shqipërisë dhe 1 prej destinacioneve kryesore...

Temporal1 ditë më herët

Emigracioni dëmton forcën e punës, 18 mijë të rinj 15-29 vjeç më pak në një vit

Grup-moshat e reja 15-29- vjeç, pjesë e popullsisë në moshë pune, u tkurrën me shpejtësi përgjatë vitit të kaluar. INSTAT...

Stil2 ditë më herët

5 restorantet që preferoj në Prishtinë

Nga Enver Robelli  E kam të qartë: kjo listë është krejtësisht subjektive, pra një vlerësim fund e krye personal, por është...

Stil2 ditë më herët

Milioneret e instagramit që bëjnë shumë “zhurmë” për para, zbulohen çmimet e Luana Vjollcës, Arbana Osmanit dhe Teas

“Instagrami” sot është kthyer në një biznes shumë fitimprurës për njerëzit e njohur të ekranit. Ka nga ata personazhe që...

Temporal2 ditë më herët

Masakra e Tivarit, tragjedia më e madhe e regjimit komunist

Masakra e Tivarit e vitit 1945 cilësohet ndër ngjarjet më tragjike të popullit shqiptar, kur forcat ushtarake të ish-Jugosllavisë vranë...

Kryesore2 ditë më herët

Basha: S’lejova bashkëpunimin me bandat në zgjedhje, dhe s’do ndalemi deri sa të çmontojmë regjimin Rama-Doshi.

Kryedemokrati Lulzim Basha, në mbledhjen e kryesisë është përballur me debat dhe sulme nga Fatbardh Kadilli. Basha ka deklaruar se...

Stil2 ditë më herët

Tre shenjat e horoskopit që i fshehin ndjenjat

Akrepi Fillojmë me zotin e fshehtësisë dhe dyshimit. Nëse ndonjëherë merrni ndonjë fjalë nga Akrepi, me të vërtetë do të...

Radar2 ditë më herët

Andi dhe Melisa pranuan lidhjen/ Tea mesazh dyshes

Vetëm disa ditë më parë Melisa dhe Andi pranuan lidhjen e tyre, ndërsa ndjekësit u bënë kuriozë për regimin e...

Kioske2 ditë më herët

Si favorizohen oligarkët?

Si favorizohen oligarkët? Kur Kastrati Group bleu Hotel Sheraton në vitin 2018, shumë u çuditën. Një kompani që kishte eksperiencë...

Facebook