Lidhu me ne

Aktualitet

Horoskopi për muajin Mars 2021

Horoskopi për muajin Mars 2021

Dashi

Në mars, të lindurit nën shenjën e Dashit do të shijojnë lajmin e mirë në lidhje me paratë ose një dokument financiar. Gjatë këtij muaji do të keni dëshirën dhe mundësinë për të zgjidhur problemet e shtëpisë ose pronës. Rrethana ose qëllime të reja do të lindin në jetën tuaj, të cilat do të jenë në përputhje me situatën në vendin ku jetoni. Ato mund të ndryshojnë disa vendime ose marrëveshje të bëra deri më tani. Do të prisni njerëz të rinj në punë, ose klientë të rinj. Gjatë këtij muaji ju mund të zhvilloni një miqësi interesante përmes pozicionit që keni në vendin tuaj të punës, e cila do të jetë për shkak të interesave të përbashkëta. Probleme të lehta shëndetësore mund t’ju shqetësojnë. Kushtojini vëmendje të veçantë sëmundjeve kronike. Gjatë këtij muaji do të frymëzoheni nga zhvillimi i miqësisë tuaj romantike ose lidhjes së dashurisë. Do të ketë tension të përkohshëm mbi paratë që me shumë gjasa do të merrni përmes një dokumenti. Burrat do të flasin me miqtë për ide ose plane të ndryshme nga të cilat do të presin disa të ardhura ose ndonjë përfitim tjetër. Gratë duhet të jenë të kujdesshme me fjalët.

Demi

Marsi do të mbahet mend si një muaj i ngarkuar. Do të ketë angazhime të reja, mundësi për të ardhura më të mira. Edhe nëse nuk e ndryshoni punën tuaj kryesore, do të keni mundësinë të përfitoni në një farë mënyre ose të merrni kënaqësi nga një detyrë, ose projekt i kryer mirë. Nëse filloni një punë të re, do të keni mundësinë të bëni përparim të rëndësishëm. Sigurisht, jo gjithçka do të jetë perfekte këtë muaj. Shumë prej jush do të përjetojnë shqetësime financiare. Lajmet në lidhje me humbjen e një personi të lindur nën shenjën e Demit, Virgjëreshës ose Bricjapit mund t’ju shqetësojnë seriozisht. Gjatë këtij muaji, jini më të kujdesshëm kur punoni me dokumente financiare që janë të rëndësishme për ju dhe familjen tuaj. Në Mars, do të përjetoni lajme emocionalisht të pakëndshme në lidhje me një djalë apo një të ri që njihni. Burrat e Demit do të kenë perspektiva të mira për zhvillim në Mars. Kini kujdes nga sforcimet e panevojshme fizike ose mendore. Ky muaj do të favorizojë veprime në lidhje me trajtimin, terapinë dhe më tepër. Gratë do të merren me veten e tyre. Do të keni veprime ose biseda të një natyre pasurore me një person të lindur nën shenjën e Peshores, Ujorit ose Binjakëve.

Binjakët

Lajmet, ngjarjet dhe emocionet e rëndësishme këtë muaj do të kenë të bëjnë me udhëtime ose me njerëz nga afër dhe larg. Në mars, shumë prej jush do të kenë një takim interesant me një grua. Megjithatë, ky muaj paralajmëron një ngjarje të pakëndshme që mund të ndryshojë planet tuaja paraprake për të ardhmen ose jetën tuaj në përgjithësi. Shumë Binjakë do të përjetojnë një kthesë të papritur në jetën e tyre. Ju do të keni një ngarkesë më të madhe pune në punë ose në biznesin tuaj, por të ardhurat tuaja do të jenë shumë të mira. Përdorni mundësitë për të realizuar secilën nga idetë ose projektet tuaja. Gjatë këtij muaji do të qetësoheni nga ankthet që keni për miqtë tuaj të vjetër ose të rinj. Ju madje mund të përjetoni emocione ose ngjarje të papritura të këndshme. Në Mars, fati do të jetë me ju për pjesën më të madhe të muajit. Në një formë ose në një tjetër do t’ju drejtojë drejt disa vendimeve dhe veprimeve të rëndësishme. Kjo do t’ju ndihmojë të realizoni pritshmëritë dhe shpresat tuaja. Do të keni më shumë shpenzime të lidhura me fëmijët këtë muaj. Angazhime të tjera financiare me ta janë gjithashtu të mundshme. Marsi sjell më shumë angazhime në shtëpi. Do të keni mundësinë të bëni përmirësime në shtëpi, të kujdeseni për një pronë ose të zhvendoseni në një shtëpi tjetër. Jepini dashuri bujare njerëzve përreth jush. Krijoni emocione të këndshme! Së shpejti do ta kuptoni se sa e rëndësishme është kjo. Gratë Binjake do të marrin vendime të rëndësishme që do t’i ndihmojnë ato të zgjidhin disa shqetësime personale. Marrëdhëniet në lidhje me njerëzit e lindur nën shenjën e Luanit, Dashit ose Shigjetarit do të jenë të rëndësishme për ju. Burrat do të kenë ndryshime të humorit, të cilat do të shoqërohen me ndjenja të pasigurisë, ankthit ose frikës për të ardhmen.

Gaforrja

Do të neveriteni nga hipokrizia e një gruaje me të cilën keni kontakte të përditshme, ka shumë të ngjarë në mjedisin ku punoni ose jetoni. Këshilla është të shmangni thellimin e problemeve tuaja me të, pasi ajo do të jetë një person që nuk do të hezitojë ta bëjë jetën tuaj edhe më të vështirë. Marsi do të jetë përgjithësisht një muaj i mirë për ndryshime. Do të jeni në gjendje të përfundoni një projekt ose një fazë të rëndësishme të zhvillimit tuaj personal, të hapni një derë për zhvillimin e një plani të ri, një projekti të ri ose një periudhe të re të jetës. Ky ndryshim i madh në jetën tuaj shoqërohet ndoshta nga të tjera të vogla që tashmë kanë krijuar themelin e nevojshëm mbi të cilin duhet të ecni përpara. Gjatë këtij muaji do të keni takime, biseda të dobishme ose do të përjetoni ngjarje të rëndësishme në lidhje me vajzën tuaj, mbesën ose një grua tjetër të re. Ky muaj do të kërkojë që shumë prej jush të bëjnë një vlerësim të jetës dashurore ose martesës. Ndoshta tani është koha për të bërë disa ndryshime, për të marrë vendime të rëndësishme për t’ju ndihmuar të mbani dashurinë tuaj gjallë, ose për të shpejtuar një ndarje me dikë për të cilin nuk keni më ndjenja. Gratë do të kenë mjaft angazhime familjare. Një grua mbi moshën 35 vjeç që është një e afërme e juaja do të jetë shkaku i bisedave dinamike. Burrat do të jenë të paqëndrueshëm në kohën kur duhet të marrin vendime. Kjo do të jetë veçanërisht e dukshme në situata që përfshijnë fëmijë ose të rinj.

Luani

Marsi do t’ju bëjë të lumtur me disa para nga një burim tjetër. Në një masë të madhe, ato do t’ju ndihmojnë të përfundoni disa pagesa të vonuara, të zgjidhni një problem dhe çështje të tjera të rëndësishme financiare. Kjo do të jetë një kohë e mirë për të rregulluar dokumente financiare të çdo lloji. Në mars, lidhja juaj e dashurisë do të vihet në provë për shkak të veprimeve të paqarta ose të pashpjegueshme të partnerit tuaj. Problemet shëndetësore në lidhje me bashkëshortin ose partnerin tuaj romantik janë të mundshme. Gjatë këtij muaji do të kërkoni zgjidhjen më të mirë për problemin e familjes ose pronës tuaj. Do të kërkoni mënyra të ndryshme për të kryer detyra të rëndësishme për shtëpinë tuaj në lidhje me komoditetin, pajisjet shtëpiake dhe sende të tjera materiale. Kjo do të jetë një kohë e mirë për të lëvizur në një shtëpi të re. Gjatë këtij muaji do të merrni pjesë në një mbledhje familjare ose miqësore, e cila do t’ju kërkojë të zgjidhni një dhuratë të përshtatshme. Do të keni një zhvillim të mirë të marrëdhënies tuaj familjare ose profesionale me një person të lindur nën shenjat e zodiakut ajror. Gjatë këtij muaji do të përjetoni një situatë të shkurtër, stresuese në lidhje me një djalë apo një të ri nga familja juaj. Në përgjithësi, në mars, kini kujdes nga veprimet dhe vendimet e nxituara ose të rrezikshme. Gjatë këtij muaji, suksesi juaj do të vijë përmes durimit, heshtjes dhe pritjes së zhvillimit natyror të disa ngjarjeve. Gratë do të duhet të heqin dorë nga një prej ideve të tyre në lidhje me udhëtimet. Arsyeja për këtë mund të jetë një lajm apo ngjarje e keqe që do të lidhet me vendin ku planifikoni të udhëtoni. Burrat do ta kenë të vështirë të kontrollojnë emocionet e tyre kur lajmet e pakëndshme i befasojnë.

Virgjëresha

Për disa prej jush, problemet e dashurisë mund të vijnë për shkak të ndërhyrjes së njerëzve që janë kundër marrëdhënies tuaj. Në Mars do të bëni takime ose mbledhje në të cilat do të diskutohen çështje të rëndësishme kryesisht financiare. Këto do të jenë gjëra që do të ndikojnë në të gjithë familjen tuaj. Gjatë këtij muaji, ngjarjet e papritura do të rirregullojnë përparësitë dhe planet tuaja deri në fund të vitit. Ngjarjet që lidhen me njerëzit e lindur nën shenjat e ujit do të jenë baza e disa vendimeve ose ndryshimeve të rëndësishme. Ky do të jetë një muaj i mbarë për çështjet gjyqësore ose ligjore. Gjatë këtij muaji do të merrni pjesë në një ngjarje të rëndësishme në lidhje me një vajzë apo një grua të re. Gjatë këtij muaji do të kapërceni disa frikëra në lidhje me zhvillimin e projekteve tuaja profesionale ose politike. Gjatë këtij muaji, duke ndjekur intuitën tuaj, do të jeni në gjendje të dilni nga një aksident ose situatë stresuese. Gratë do të duhet të ndihmojnë një burrë të afërt të familjes në një situatë të rëndësishme për të. Burrat do të duhet të mendojnë me kujdes për secilin hap që lidhet me zgjidhjen e dokumenteve ose parave.

Peshorja

Këtë muaj do të ketë konfrontime me miq ose partnerë biznesi që jetojnë në një vend tjetër. Marrëdhëniet tuaja familjare gjithashtu do të jenë shumë të diskutueshme. Ndonjëherë do të ketë mosmarrëveshje për gjëra të parëndësishme, të cilat më pas do të jenë të vështira për t’u përtypur. Në mars, marrëdhëniet tuaja me njerëzit e lindur nën shenjat tokësore të zodiakut do të kërkojnë vëmendje. Njohjet tuaja të reja do të jenë jetëshkurtra ose me një qëllim specifik. Në mars, do të duhet të ndaheni me disa njerëz. Kjo nuk duhet të jetë një arsye që ju të jeni në konflikt, depresion ose me humor të keq. Këto ndryshime dhe përvoja kanë për qëllim t’ju çlirojnë nga njerëzit ose gjërat e panevojshme ose që ju pengojnë. Mendoni në këtë mënyrë dhe evitoni të ankoheni ose të rëndoni njerëzit përreth jush me problemet tuaja. Disa nga ngjarjet e mira këtë muaj do të lidhen me punën tuaj, disa ndryshime në të ose marrjen e një propozimi për një pozicion të ri më të mirë, janë midis mundësive. Kontaktet tuaja me institucionet shtetërore në lidhje me zgjidhjen e çështjeve të pronës, taksave, dokumenteve, etj do të kenë një zhvillim pozitiv. Pritshmëritë tuaja për të ardhurat këtë muaj do të përmbushen dhe madje, edhe të ardhura shtesë janë të mundura. Shumë do të jenë të kënaqur me një dokument ose kontratë të një natyre financiare. Marsi do të kujtohet me një ngjarje të gëzueshme në shtëpi. Burrat e Peshores do të duhet të mbështesin ose ndihmojnë një djalë apo burrë nga rrethi i tyre i të afërmve në një kohë të rëndësishme për të. Gratë do të angazhohen në çështje të rëndësishme që lidhen me fëmijët ose nipërit e mbesat e tyre.

Akrepi

Keni përpara një muaj në të cilin do të keni mundësinë të festoni një ngjarje të veçantë lidhur me një djalë apo një të ri që është i afërmi ose shoku juaj. Gjatë këtij muaji do të keni më shumë takime me njerëz kryesisht nga rrethi juaj i miqve. Rastet do të jenë të ndryshme dhe do të kenë të bëjnë me ngjarje të rëndësishme në jetën tuaj ose jetën e tyre. Ky do të jetë një muaj i mbarë dhe interesant për ju me mundësi për të krijuar njohje të reja, kontakte romantike, shoqërore ose profesionale. Gjatë këtij muaji, kushtojini vëmendje të veçantë bisedave ose ngjarjeve në jetën e një vajze apo gruaje të re, e cila mund të jetë vajza, motra, mbesa juaj ose një e afërme tjetër. Ngjarjet në jetën e saj do të sjellin një ndryshim në jetën tuaj. Në mars, monitoroni nga afër privatësinë e fëmijëve tuaj. Gjatë këtij muaji, shumë do të përjetojnë një lloj humbjeje. Do të keni një komunikim dinamik me një person me të cilin do të duhet të zgjidhni çështjet financiare ose një dokument. Nuk ka gjasa të ketë disa ndërlikime në këtë drejtim. Një ftesë ose propozim në lidhje me një punë ose një angazhim shtesë do të kërkojë më shumë vëmendje nga ju. Gjatë këtij muaji do të duhet të kujdeseni për shëndetin e një personi. Meshkujt do të kalojnë më shumë kohë se zakonisht për takime dhe mbledhje me miqtë. Duket sikur pas një dimri të gjatë dëshironi të karikoni bateritë me më shumë energji dhe emocione të reja. Gratë do të duhet të jenë më të kujdesshme me ndjenjat dhe emocionet e tyre. Nëse jeni ofenduar ose inatosur me dikë, mos kërkoni hakmarrje. Energjia juaj negative e drejtuar ndaj këtij personi do të kthehet me forcë shumë më të madhe tek vetja juaj.

Shigjetari

Ndihma ose mbështetja e një personi që është shoku ose i afërmi juaj i ngushtë do t’ju ndihmojë të arrini sukses të rëndësishëm. Ky muaj do të kujtohet me tension në marrëdhëniet tuaja në shtëpi, kryesisht për shkak të problemeve të pronës. Ju mund të duhet të shpenzoni para që nuk i keni planifikuar si shpenzim. Gjatë këtij muaji, emocione të këndshme do të lindin rreth një gruaje që është shoqja apo kolegia juaj. Surprizat këtë pranverë mund të vijnë përmes lajmeve që lidhen me lindjen e një fëmije. Një nga lajmet e pakëndshme në Mars do të lidhet me shëndetin e një njeriu që e njihni personalisht. Në punën tuaj do të keni arsye të ndiheni të kënaqur me atë që keni arritur. Do të keni mundësinë për të arritur rezultate të mira ose fitime. Do të keni mundësinë të performoni mirë ose do të merrni vlerësime të rëndësishme. Ky muaj mund të mbahet mend me një udhëtim që lidhet me vizitën në shtëpinë e të afërmve ose miqve. Sigurisht, është e mundur që të mirëpritni mysafirë në shtëpinë tuaj. Do të jetë e rëndësishme të shmangni disponimet negative ose pesimiste këtë muaj. Burrat do të angazhohen në aktivitete të rëndësishme me një burrë tjetër në familje ose në rrethin e ngushtë të miqve. Gratë do të shtyjnë një ide në lidhje me udhëtimet. Mund të përjetoni dhimbje emocionale të shoqëruara me lajme të këqija nga një qytet apo vend tjetër.

Bricjapi

Në Mars mund të përjetoni me shumë ndjeshmëri disa probleme në shtëpi ose në marrëdhënien tuaj romantike. Do të prekeni dhe do të ofendoheni lehtësisht nga çdo koment negativ në lidhje me veprimet tuaja. Gjatë këtij muaji do të investoni më shumë energji në krijimin e komoditetit në jetën tuaj personale. Kjo nuk do të thotë që do të jeni. Në Mars, do të shfaqen mundësi të reja profesionale. Arsimimi i një fëmije do të jetë arsyeja për çdo angazhim shtesë këtë muaj. Në Mars do të përjetoni probleme të lehta shëndetësore. Gjatë këtij muaji, jini gati për gjërat e reja që do të shfaqen në jetën tuaj. Përdorni shanset që do të lindin këtë muaj, edhe nëse jeni gati për to. Pamja e tyre do të jetë befasuese, por nuk duhen humbur. Marsi do të jetë një kohë e mirë për të udhëtuar, për sa kohë që keni një qëllim të qartë. Kontaktet tuaja me njerëz nga vendbanimet e tjera do t’ju sjellin suksese dhe përvoja të papritura. Njohjet tuaja me njerëz nga një qytet apo vend tjetër do të kenë një efekt të dobishëm në planet tuaja personale ose profesionale, ka shumë të ngjarë përmes informacionit që do të merrni prej tyre. Në Mars, do të jeni në gjendje të zgjidhni problemet financiare që përgjithësisht nuk do të jenë të komplikuara ose shumë dramatike.

Ujori

Do të lindë një konflikt i pakëndshëm me një person nga rrethi juaj i miqve. Një mosmarrëveshje ose konflikt midis jush mund të ketë në lidhje me një udhëtim ose çështje të tjera të rëndësishme që përfshijnë njerëz nga distanca të ndryshme. Gjatë këtij muaji, shmangni dhënien e sendeve personale dhe veçanërisht makinën tuaj personale për përdorim nga një person tjetër. Marsi do të jetë një muaj i favorshëm për zgjidhjen e çështjeve financiare. Shumë përfaqësues të Ujorit do të jenë të kënaqur me paratë e papritura që do të marrin përmes një transferimi bankar ose një dokumenti. Ky muaj do të jetë i rëndësishëm për planet që do të keni me një grua që do t’ju ndihmojë ose do t’ju ndihmojë në një farë mënyre në angazhime të rëndësishme shtëpiake ose familjare. Për disa prej jush, në mars papritmas do të keni një angazhim në lidhje me pasurinë e prindërve tuaj. Në Mars, ju mund të merrni një vendim të papritur për të shitur një pronë që zotëroni. Ky muaj do të favorizojë rivendosjen e marrëdhënieve të harruara me njerëzit e lindur nën shenjën e Binjakëve, Peshores ose Ujorit. Kjo ndoshta do të ndodhë përmes rrjeteve sociale ose përmes njohjeve tuaja të zakonshme. Në Mars do të befasoheni nga një telefonatë nga një vend i papritur. Jeta e dashurisë do të jetë emocionuese, me përvoja pozitive dhe të papritura. Marrëdhënia juaj romantike do të ketë një zhvillim të rëndësishëm. Gratë do të mërziten nga lajmet e pakëndshme nga larg. Bëni kujdes kur udhëtoni këtë muaj. Marsi mund të jetë një kohë ndryshimi që do të vijë papritur për ju në jetën tuaj.

Peshqit

Marsi do të mbahet mend si një kohë e ngarkuar, me më shumë stres në jetën tuaj të përditshme. Do të ketë një konflikt me një person ose institucion me të cilin do të duhet të rregulloni një dokument financiar, kontratë ose pagesë. Në përgjithësi, në Mars do të kaloni një periudhë paqëndrueshmërie për sa u përket parave në buxhetin e familjes, prandaj bëni kujdes me shpenzimet tuaja dhe planifikojini mirë ato. Këtë muaj, ju do të bëni një blerje të rëndësishme për shtëpinë tuaj. Gjatë këtij muaji, shumë prej jush do të merren me çështje pronësie. Në Mars, do të kërkoni një rrugëdalje nga një situatë e pakëndshme në lidhje me një incident në vendin tuaj të punës. Ky do të jetë një muaj i pafavorshëm për proceset gjyqësore dhe çështjet ligjore. Disa nga përvojat e papritura këtë muaj mund të lidhen me marrjen e parave nga puna. Në Mars, do të përjetoni një ndryshim në planet e udhëtimit që nuk do të krijojë tension ose ndonjë shqetësim tjetër. Burrat do të kenë disa takime të rëndësishme me burra të tjerë, të cilat do të jenë kryesisht të një natyre biznesi ose financiar. Gratë do të kenë një ambicie serioze për të arritur një rezultat të rëndësishëm në punën ose biznesin e tyre. Provoni aftësitë ose njohuritë tuaja.

Me teper

Kioske2 ditë më herët

Letrat e ndaluara të komunizmit: “Punojmë për të ngrënë një copë bukë misri”

Letrat e dhimbjes së shqiptarëve në regjimin komunist të cilat u ndaluan nga Sigurimi i Shtetit për të shkuar në...

Temporal2 ditë më herët

Investigimi/ Rilindja po shpenzon për propagandë me faqet anonime në Facebook

Fushata zgjedhore në Shqipëri ka trokitur prej ditësh dhe ndërsa i afrohemi 25 prillit, motorët e partive kryesore në vend...

Radar2 ditë më herët

Eni Çobani tregon emocionin e puthjes së parë: Edhe sot e vizitojmë shpesh atë vend

Sa herë ndodh të jetë e ftuar në “Rudina”, Eni Çobani gjithmonë ndan me publikun, përveç profesionit, edhe sekrete e...

Aktualitet2 ditë më herët

Dashamir Shehi: Kriza në Rinas, sajesë për të harruar “Bechetin”, akuzat për grusht shteti më kujtojnë Enverin

Kriza në Aeroportin e Rinasit është përpjekja e fundit Edi Ramës për të larguar vëmendjen nga Skandali Becheti. Kështu u...

Kryesore2 ditë më herët

“Po firmosen tendera me kontrata marramendëse”

Klodian Tomorri Gazetari Klodian Tomorri, ka bërë një deklaratë të fortë , teksa ka folur për tenderat që po bëhen...

Radar2 ditë më herët

Edhe Veliaj si Rama: Do të rikandidoj për mandatin e tretë në Tiranë!

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj, i ftuar në emisionin “Opinion”, u shpreh se do të rikandidojë për një...

Kryesore2 ditë më herët

Berat Buzhala: Rrëzojeni Edi Ramën. E bëri Shqipërinë vilajet të Turqisë.

Po çfarë bëri tjetër Rama? E bëri Shqipërinë vilajet të Turqisë. Nëse Berisha e priste në Tiranë Bushin, Rama i bën...

Aktualitet2 ditë më herët

Mediu në Rrogozhinë: Votoni të rikthejmë dinjitetin e humbur

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, në kuadër të fushatës elektorale të zgjedhjeve të 25 prillit këtë të premte është...

Kryesore2 ditë më herët

Mario Draghi ‘zemëron’ Turqinë, e quan Erdogan diktator

ITALI– Kryeministri Italian, Mario Draghi ka zemëruar Turqinë duke e quajtur presidentin Rexhep Tajip Erdogan “një diktator” dhe duke e...

Kryesore3 ditë më herët

Regjimet i mbulojnë të vërtetat me balada si ato të grushtit të shtetit. Rama vërtet ka prekur fundin.

Rebelët e Rinasit dhe ankthi i një regjimi Dështimin e qeverisë për të arritur një marrëveshje, pas gati një viti...

Facebook