Lidhu me ne

Kryesore

Shqipëria është shtëpia jonë dhe jo një parti politike që duhet të brohorasim për lidera apo karrige!

May be an image of Ajsela Ç. Toci
Ajsela Ç. Toci

Kane kaluar dite qe nga maratona e zgjedhjeve parlamentare ne Shqiperi e transmetuar nga shume televizione te ndryshme.

Disa raportojne live, disa komentojne me statuset e tyre ne FB dhe disa shajne, fyejne apo dhe perleshen me njeri tjetrin.

Nuk mund te rrija dot pa bere nje thirrje si nje qytetare e ketij vendi. Kam lexuar shume statuse, shume komente, kam pare shume lajme kto dite saqe kam arritur ne nje konkluzion tejet te qarte. Te dashur qytetare te Republikes se Shqiperise, pse duhet te vriteni me njeri tjetrin, qofte me fjale apo me grushte, vetem per disa parti politike ne Shqiperi?

Pse duhet te lartesoni liderin e partive edhe ti dedikoni atyre fjalet me te vyera, sikur te jene Perendi? Pse nuk mendoni njeher qe partite politike, sot jane, neser vijn te tjera? A ja ka vlejtur gjithe ajo sharje, fyerje apo dhe lartesim qe ju i beni liderave? Ne si qytetare te ketij vendi, kemi cdo te drejte per te votuar. E

shte e drejta jone qytetare, ama jo te percahemi, te ndahemi ne dy kampe sikur jemi ne hasmeri me njeri tjetrin. Lerini integrimet ne BE, aeroportet, rruget, etj, po fokusohuni te sillemi si qytetare qe i ka hije ketij vendi.

Po nuk u bashkuam si nje popull i vetem, mos te kemi hasmeri, mos te kemi urrejtje dhe mllef, sepse kte duan kto parti politike, percarje. Ju lutem, ju lutem, edhe njeher, mos lartesoni liderin por informohuni per ideologjine e partive politike, programin qe ajo ka dhe gjithe zhvillimin politik ne vend.

Nje si vend i vogel, me nje demokraci akoma ne zhvillim e siper jemi kaq mbrapa, jo vetem me procesin e numerimit por edhe nga shume individe qe akoma “duan” liderin, akoma dalin e bertasin ne rrjetet sociale per t’i siguruar karriget dhe imunitet ketyre liderave dhe nuk ju intereson aspak mireqenia dhe e ardhmja e ketij vendi. Shqiperia eshte shtepia jone dhe jo nje parti politike qe duhet te brohorasim per lidera apo karrige!

http://Podiumi.com

Vazhdo leximin

Me teper

Kritike1 ditë më herët

Shkodra nuk gjen qetësi. Sepse pushtetin e kanë bandat.

Shkodra nuk gjen qetësi. Sepse pushtetin e kanë bandat. Një tjetër i zhdukur, që u gjend sot i vrarë. Rekordi...

Aktualitet1 ditë më herët

Kjo rrugë të çon në Syrin e Kaltër.

Z. Kryeministër, Pas kësaj rruge ndodhet 1 prej pasurive më të mëdha natyrore të Shqipërisë dhe 1 prej destinacioneve kryesore...

Temporal1 ditë më herët

Emigracioni dëmton forcën e punës, 18 mijë të rinj 15-29 vjeç më pak në një vit

Grup-moshat e reja 15-29- vjeç, pjesë e popullsisë në moshë pune, u tkurrën me shpejtësi përgjatë vitit të kaluar. INSTAT...

Stil2 ditë më herët

5 restorantet që preferoj në Prishtinë

Nga Enver Robelli  E kam të qartë: kjo listë është krejtësisht subjektive, pra një vlerësim fund e krye personal, por është...

Stil2 ditë më herët

Milioneret e instagramit që bëjnë shumë “zhurmë” për para, zbulohen çmimet e Luana Vjollcës, Arbana Osmanit dhe Teas

“Instagrami” sot është kthyer në një biznes shumë fitimprurës për njerëzit e njohur të ekranit. Ka nga ata personazhe që...

Temporal2 ditë më herët

Masakra e Tivarit, tragjedia më e madhe e regjimit komunist

Masakra e Tivarit e vitit 1945 cilësohet ndër ngjarjet më tragjike të popullit shqiptar, kur forcat ushtarake të ish-Jugosllavisë vranë...

Kryesore2 ditë më herët

Basha: S’lejova bashkëpunimin me bandat në zgjedhje, dhe s’do ndalemi deri sa të çmontojmë regjimin Rama-Doshi.

Kryedemokrati Lulzim Basha, në mbledhjen e kryesisë është përballur me debat dhe sulme nga Fatbardh Kadilli. Basha ka deklaruar se...

Stil2 ditë më herët

Tre shenjat e horoskopit që i fshehin ndjenjat

Akrepi Fillojmë me zotin e fshehtësisë dhe dyshimit. Nëse ndonjëherë merrni ndonjë fjalë nga Akrepi, me të vërtetë do të...

Radar2 ditë më herët

Andi dhe Melisa pranuan lidhjen/ Tea mesazh dyshes

Vetëm disa ditë më parë Melisa dhe Andi pranuan lidhjen e tyre, ndërsa ndjekësit u bënë kuriozë për regimin e...

Kioske2 ditë më herët

Si favorizohen oligarkët?

Si favorizohen oligarkët? Kur Kastrati Group bleu Hotel Sheraton në vitin 2018, shumë u çuditën. Një kompani që kishte eksperiencë...

Facebook