Lidhu me ne

Aktualitet

Çfarë ndodhi në 24 orët e fundit në Shqipëri

“Podiumi.com” po ju sjell zhvillimet kryesore të ndodhura një ditë më parë në Shqipëri.

1-Krimi në familje ka tronditur Shkodrën. Fabjan Vukaj 55-vjeç ka vrarë me thikë motrën e tij Diana Vukaj 58-vjeçe, dhe e ka mbajtur për 3 ditë brenda në shtëpi. Viktima jetonte në Gjermani, dhe sa herë që vinte kishte konflikte me të vëllanë.

2-Vritet me armë biznesmeni Gramoz Memaj, 40-vjeç, në Ksamil. Ai është qëlluar pranë shtëpisë. Dyshohet se kanë qenë 4 persona që kanë qëlluar drejt tij.

3-Një lajm i pavërtetë për vdekjen e aktorit të njohur Mirush Kabashi u raportua në disa media. Aktori gëzon shëndet të plotë, ndërsa e ka pritur lajmin me buzëqeshje.

4-Shqipëria ka ndaluar me një pjesë të mirë të vendeve evropiane dhe rajonit importimin e shpendëve shtëpiakë dhe të egër, mishin dhe nënproduktet e tyre.

5-Mal i Zi hap kufijtë, shqiptarët mund të kalojnë pa asnjë test.

6-Greqia shtyn vendimin për hapjen e kufirit greko-shqiptar deri më 14 qershor.

7-Lajm i mirë nga spitalet COVID. Ministria e Shëndetësisë raportoi 5 raste të reja dhe fatmirësisht asnjë humbje jete nga COVID-19.

8- Sot do të nisë “fshesa” për ndërtimet pa leje në vijën bregdetare e paralajmëruar nga kryeministri Edi Rama pak javë më parë. Aksioni do të nisë në dy skajet e bregdetit në veri dhe jug, përkatësisht nga Velipoja dhe Ksamili.

Vazhdo leximin

Me teper

Kritike25 minuta më herët

Shkodranët ‘çmenden’ pas Antonelës së ‘Përputhen’/ Ironizon Taulant Muka: Ky është niveli arsimor që kemi

Emisioni i dashurisë “Përputhen” ka nisur turin e audicioneve në çdo qytet dhe gjatë ndalesave të tyre është vënë re...

Aktualitet36 minuta më herët

“E kanë helmuar qëllimisht…” – Denoncimi i fortë për pemën shekullore në qëndër të Tiranës

Aktori Florian Binaj ka bërë një denoncim të fortë në rrjetet sociale, ku hedh dyshime se rrapi shumëshekullor që ndodhet...

Sport40 minuta më herët

Gjesti i Cristiano Ronaldos i kushtoi Coca-Colas katër miliardë dollarë humbje

Gjesti i yllit të Portugalisë Cristiano Ronaldos, i cili largoi nga tavolina dy shishe dhe në vendin e tyre vuri...

Stil4 orë më herët

Doni të humbni peshë pa dietë? Këtu keni disa këshilla që duhet të ndiqni

Shpesh e gjejmë veten përballë dëshirës për të humbur disa kile pa dashur të bëjmë një dietë. Duke qenë se...

Radar4 orë më herët

Mëngjesi Ideal për Kocka të Forta – Si të Merrni Sasitë e Duhura të Kalciumit

nga AgroWeb Pra, çdo mëngjes zgjidhni patjetër nga një gotë qumësht apo lëng portokalli, shoqëruar me ushqime të tjera bulmeti...

Radar4 orë më herët

Dhimbjet E Kokës – Cilat Janë Arsyet Shëndetësore që i Shkaktojnë

nga AgroWeb Plakja e Trurit. Foto: Flickr Dhimbjet e kokës janë shumë dimensionale dhe tepër të komplikuara. Secila prej dhimbjeve...

Gatime4 orë më herët

Frutat Dhe Perimet Më Të Pasura Me Hekur

nga AgroWeb Spinaqi mbetet një zgjidhje e pazëvendësueshme për shtimin e niveleve të hekurit në organizëm. Foto: Flickr Lexoni për...

Kritike4 orë më herët

Kur Shqipëria përzë bijtë e saj! – Nga Silvana Begaj

Kur Shqipëria përzë bijtë e saj! Silvana Begaj “Qëllimi arsimit është të zëvendësojë një mendje bosh, me një të hapur.”...

Sport4 orë më herët

Ronaldo në histori, i vetmi futbollist që luan në pesë Europianë

Cristiano Ronaldo në sfidën ndaj Hungarisë u bë lojtari i parë që ka luajtur në pesë kampionate europiane. Sulmuesi i...

Radar5 orë më herët

Arsyet pse keni dhëmbë të verdhë edhe pse i lani rregullisht

Kujdesi i dobët dentar si edhe mungesa e higjienës janë disa nga faktorët kryesorë që i bëjnë dhëmbët më të...

Facebook