Lidhu me ne

Kryesore

Grida Duma: Basha refuzoi të bashkëpunojë me krimin. Deklarata e Nishanit e pavërtetë

Në Çim Peka Live, deputetja e zgjedhur e Partisë Demokratike, Grida Duma, tha se deklrarata e Nishanit se anëtarët e PD u vunë në shërbim të Bashës në zgjedhjet brenda partisë nuk qëndron. Ndërkohë që fakti që PD humbi i faturohet edhe faktit që refuzoi bashkimin me 2-3 elementë të krimit.

‘Ajo që vjen pas kësaj kërkon shumë dimensione. Por përpara se të shkojmë aty, përsa i përket dy-tre elementëve.

Nuk besoj që mesazhi që kjo ishte votë për ata që duan Partinë Demokratikë të kapur, ka qenë absolutisht për ndonjë kandidat. Pas 25 prillit, ajo që kemi thënë në publik është që nuk ka qenë një paaftësi e PD, por një zgjedhje e PD për të mos ardhur në pushtet me mjete të së keqes.

Dhe kjo ishte për tu gjykuar nga demokratët. Humbja me rezultat statistikor është sepse lidershipi i partisë zgjodhi të mos bashkohet me dy-tre elementë të krimit.

Dhe ajo që Basha thotë në këtë deklaratë është që unë kuptoj që ju ma dhatë edhe njëherë besimin duke më vlerësuar për këtë mjet që unë përdora jo për mjetin që unë nuk përdora.

Kjo është e vetmja arsye për falenderimin për moskapjen e PD.

Në asnjë mënyrë nuk do të kishte ndodhur që kryesia e partisë do votonte nëse ata kandidaë do ishin kapur.

Çështja e debatit, e ka kërkuar me kundërshtarin.

Kam votuar Bashën dhe kjo nuk ishte kërkesë e tij.

PD duhet të ruajë diversitetin dhe nuk duhet të ketë përçarje brenda saj. Nuk mendoj se qëndron deklarata e Nishanit që anëtarët e PD janë vënë në fuksion të Bashës.

Me teper

Kryesore7 orë më herët

Berisha: Më shpallën non-grata, vendim i sponsorizuar nga Soros

Në një intervistë për RTV Ora, ish-kryeministri Sali Berisha teksa komentoi deklaratat e ambasadores amerikane Yuri Kim, e cila kërkoi...

Kioske7 orë më herët

Saliu, ky ” fajtor” i përjetshëm – Elona Caslli

Zonja Yuri Kim, pata mundësinë të ndiqja deklaratën tuaj nga selia e Partisë Demokratike. Në hyrje të kësaj deklarate, i...

Stil7 orë më herët

“S’kam dashur ta di”/ Orinda Huta tregon se kur e mësoi që do të bëhej nënë e një vajze

Më 15 korrik, Orinda Huta dhe Turjan Hysko u bënë prindër për herë të parë. Këngëtarja dhe moderatorja solli në...

Kioske7 orë më herët

Berisha dhe Basha si viktima ekselente të njëri-tjetrit

Alfred Lela Ambasadorja amerikane, me zgjuarsi por edhe me cinizëm të hapur, ka risjellë një maksimë të komunizmit shqiptar të...

Radar7 orë më herët

Morena Taraku revoltohet me Ramën: E bërë serbin më të dashur se kosovarin

Këngëtarja Morena Taraku ka shpërthyer e revoltuar ndaj kryeministrit Edi Rama, pasi ky i fundit falenderoi në Forumin Ekonomik të...

Sport22 orë më herët

Pse kampionët olimpikë i kafshojnë medaljet që fitojnë?

Gjatë lojërave olimpike të “Tokio 2020” kemi parë që kampionët kanë kafshuar medaljet e fituara. Dhe kjo ka ndodhur shpesh....

Stil22 orë më herët

Aurela Hoxha e mbajti të fshehtë shtatzëninë por s’mundi ta mbante të fshehur bebin e saj

Aurela Hoxha e mbajti të fshehtë shtatzëninë por s’mundi ta mbante të fshehur bebin e saj. Këto janë fotot hedhur...

Kioske22 orë më herët

Hapja e Ballkanit – George Soros e ka propozuar që në 1999

Përveç kundërshtive të forta që mori këto dy ditë në Shkup kryeministri Edi Rama lidhur me minishengenin ballkanik, një tjetër...

Temporal22 orë më herët

Në Shqipëri nuk kryen dot asnjë punë pa ryshfet

‘Korrupsioni në Shqipëri sa dyfishi i Rajonit’, raporti: Gjyqtarët, prokurorët dhe politika më të implikuarit, 1 në 2 njerëz japin...

Stil23 orë më herët

Komunizmi dënoi artistët/ Habit Kozma Dushi: Ishin kohë të arta. Në burg kush bëri gabime, pse nuk u dënova unë e Vaçe Zela (VIDEO)

Një koncert i mbajtur te teatri veror i liqenit, bashkon disa breza këngëtarësh. Në koncert u interpretuan këgë të para...

Facebook