Lidhu me ne

Sport

Cristiano Ronaldo nuk shet dot apartamentin në kullën Trump që bleu për $18.5 mln, as për gjysmë çmimi (fotot)

Teksa ish-presidenti amerikan Donald Trump po kalon një vit 2021 të vështirë, i bllokuar nga publiciteti dhe rrjetet sociale, duket se dhe imazhi dhe pronat e tij nuk kanë më shkëlqimin e dikurshëm.

Milionerja kanadeze Suzanne Rogers u kthye shpejt nga një ikonë e stilit në vendin e saj, në të papreferuarën e shoqërisë së lartë pas një fotoje që kishte bërë me Trump në rezortin e tij të Mar-a-Lago.

Tani dëgjojmë se Cristiano Ronaldo po përpiqet të shesë apartamentin e tij luksoz në kullën Trump në New York, por dhe kjo është përfshirë nga mentaliteti i ‘linçimit të tufës’, pas rënies mediatike të Trump si i papreferuari i sistemit.

Cristiano Ronaldo Is Losing a Massive Amount of Money on His Trump Tower Apartment (Photos) | Cristiano Ronaldo, Real Estate | Just Jared

Tashmë futbollisti i Juventus që po luan me kombëtaren e vendit të tij në Euro 2020, i ka vënë veshin këshillës së fansave për të ulur çmimin duke kërkuar rreth gjysmën e çmimit të blerjes për të hequr qafe apartamentin.

36-vjeçari kishte blerë apartamentin e adresës së famshme ‘721 Fifth Avenue’ në 2015, dy muaj para se Trump të njoftonte se po kandidonte për president, kur çmimi i tij kishte arritur majat në $18.5 milionë.

Apartamenti prej rreth 1000 metër katrorë ishte listuar për shitje për vetëm 9 milionë dollarë në 2019 ndërsa së fundmi cmimi ka rënë në $7.75 milionë.

Në galerinë e mëposhtme shihen disa nga ambjentet e shtëpisë ekstravagante, për ndokënd që mund të jetë i interesuar, sipas agjencisë imobiliare të shitjeve …

Cristiano Ronaldo eyeing up staggering £15.9million Trump Tower apartment months after last purchase
Cristiano Ronaldo Drops $18.5 Million on Trump Tower Pad
Inside Cristiano Ronaldo's luxury homes worth £26m - from Trump Tower to seaside mansions - Daily Star

Me teper

Stil15 orë më herët

“La Casa De Papel” publikon fjalimin e lamtumirës së Tokyo-s: Rio, Rio im!

Para dy ditësh është publikuar një pjesë nga ajo çfarë pret shikuesit dhe fabsat e “La Casa de Papel”, në...

Radar15 orë më herët

Nuk ka ambasador në botë që të bërtasë në shkallët e një partie siç ndodhi tek ne

Mesazhet e Yuri Kim pas takimit me Bashën, Kadilli: Nuk ka ambasador në botë që të bërtasë në shkallët e...

Stil15 orë më herët

U përfol për një lidhje me djalin e Jozefina Topallit/ Cindy Marina flet për herë të parë

Cindy Marina është një nga moderatoret më të reja të sportit, e cila ka lënë SHBA, për të punuar në...

Stil15 orë më herët

Njihuni me top-5 femrat më të bukura në të gjitha kohërat

Cilat janë gratë më të bukura në botë tani? Kush e meriton titullin e grave më të bukura në botë?...

Stil15 orë më herët

Humbi rreth 100 mijë ndjekës në rrjetet sociale/ Billie Eilish: Njerëzit kanë frikë nga gjoksi i madh

Këngëtarja Billie Eilish ka qenë në qendër të vëmendjes së mediave të huaja dhe fansave të saj pas ndryshimit drastik...

Kryesore15 orë më herët

Glauk Olldashi: PD do të ishte ndryshe nëse babai im do të ishte në krye të saj

Djali i Sokol Olldashit, Glauk Olldashi, është shprehur se nëse babai i tij do të ishte në krye të PD,...

Kryesore2 ditë më herët

“Kukulla e kunatit dhe pengu i Ramës”/ Jozefina Topalli i nxjerr bojën Bashës

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli , ishte e ftuar në Klan news ku është shprehur për Bashën se është kukulla e kunatit...

Radar2 ditë më herët

Elhaida Dani: Nuk më lanë të hyja në Itali se nuk kisha lekë

Këngëtarja e njohur Elhaida Dani ishte pjesë e “Ftesë në 5”, nga ku zbuloi për herë të parë detaje nga...

Radar2 ditë më herët

Zv/kryeministri Ahmetaj tallet me Erjon Braçen: Zyrën ma la të pastër!

Zv/kryeministri Arben Ahmetaj në daljen e parë televizive, ka folur për detyrën e re dhe se çfarë pritshmëri ka për...

Aktualitet2 ditë më herët

Rritja e çmimit të bukës, Ahmetaj: Është i përballueshëm

Zëvendëskryeministri Arben Ahmetaj mendon se rritja e çmimit të bukës është i përballueshëm për qytetarët shqiptarë. Sipas tij rritja është...

Facebook