Lidhu me ne

Kryesore

Në Lojërat Olimpike mund të mungojnë trajnerët shqiptarë por jo politikanët (Rastet)

Lojërat Olimpike Tokio 2020 duket se për Shqipërinë dhe strukturat përkatëse nuk kanë pasur si synim fitimin e medaljeve por një periudhë ekskursioni për disa politikanë apo drejtues federatash.

Shqipëria dërgoi në Lojërat Olimpike 9 sportistë për të garuar në 6 disiplina të ndryshme sportive.

Por organizimi nga KOKSH me president FIdell Yllin nuk ka pasur si synim që sportistët të kenë të gjithë ekipin e tyre teknik për garat olimpike.

Kjo u vërejt me Briken Çaljan i cili gjatë garimit të tij u pa se ndihmohej nga Presidenti i Federatës së Peshëngritjes , Elez Gjoza dhe jo nga trajneri Gerald Toska.

Briken Calja dhe Presidenti i Federatës së Peshëngritjes

Briken Çalja, i cili u rendit i katërti në botë dhe humbi vendin në podium vetëm për një kilogram.

Por peshëngritësi Calja pas daljes së lajmit se nuk u shoqërua nga trajneri reagoi për portalin Neësport duke thënë se kishte zgjedhor vetë që të shoqërohej nga Presidenti dhe kjo trajneri.

Mos u merrni me lajme të tilla. Elezin e kam bërë unë kërkesën në KOKSH dhe Fidelin e kam zgjedhur unë të vijë në garë. Janë zgjedhjet e mia. Ju lutem u merrni me rezultatin ëshë më i miri në histori” shkruan Calja në reagimin e tij.

Reagimi i Caljat për Newsport

Sot, në Tokio u pa të ishte Erion Veliaj, kryebashkiaku i Tiranës i cili nuk ka lidhje të drejtpërdrejtë me sportin apo Lojërat Olimipike.

Sipas postimit të KOKSH Erion Veliaj udhëtoi enkas për këto gara në Tokio për të mbështetur Erkan Qerimaj në peshëngritje ditën e sotme.

Kampioni Erkand Qerimaj sot gjatë garës kishte edhe mbështetjen e ekipit shqiptar me në krye Erion Veliaj që udhëtoi enkas për këto gara. Kryetari i Bashkisë Tiranë, u shoqërua nga Presidenti i KOKSH Z.FidelYlli dhe Sekretari Përgjithshem Stavri Bello , Shefi i Misionit dhe anëtarë të tjerë të delegacionit Olimpik shqiptar”-shkruhet në postimin e KOKSH./Hashtag.al

Erion Veliaj në Lojërat Olimpike

Vazhdo leximin

Me teper

Stil15 orë më herët

“La Casa De Papel” publikon fjalimin e lamtumirës së Tokyo-s: Rio, Rio im!

Para dy ditësh është publikuar një pjesë nga ajo çfarë pret shikuesit dhe fabsat e “La Casa de Papel”, në...

Radar15 orë më herët

Nuk ka ambasador në botë që të bërtasë në shkallët e një partie siç ndodhi tek ne

Mesazhet e Yuri Kim pas takimit me Bashën, Kadilli: Nuk ka ambasador në botë që të bërtasë në shkallët e...

Stil15 orë më herët

U përfol për një lidhje me djalin e Jozefina Topallit/ Cindy Marina flet për herë të parë

Cindy Marina është një nga moderatoret më të reja të sportit, e cila ka lënë SHBA, për të punuar në...

Stil15 orë më herët

Njihuni me top-5 femrat më të bukura në të gjitha kohërat

Cilat janë gratë më të bukura në botë tani? Kush e meriton titullin e grave më të bukura në botë?...

Stil16 orë më herët

Humbi rreth 100 mijë ndjekës në rrjetet sociale/ Billie Eilish: Njerëzit kanë frikë nga gjoksi i madh

Këngëtarja Billie Eilish ka qenë në qendër të vëmendjes së mediave të huaja dhe fansave të saj pas ndryshimit drastik...

Kryesore16 orë më herët

Glauk Olldashi: PD do të ishte ndryshe nëse babai im do të ishte në krye të saj

Djali i Sokol Olldashit, Glauk Olldashi, është shprehur se nëse babai i tij do të ishte në krye të PD,...

Kryesore2 ditë më herët

“Kukulla e kunatit dhe pengu i Ramës”/ Jozefina Topalli i nxjerr bojën Bashës

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli , ishte e ftuar në Klan news ku është shprehur për Bashën se është kukulla e kunatit...

Radar2 ditë më herët

Elhaida Dani: Nuk më lanë të hyja në Itali se nuk kisha lekë

Këngëtarja e njohur Elhaida Dani ishte pjesë e “Ftesë në 5”, nga ku zbuloi për herë të parë detaje nga...

Radar2 ditë më herët

Zv/kryeministri Ahmetaj tallet me Erjon Braçen: Zyrën ma la të pastër!

Zv/kryeministri Arben Ahmetaj në daljen e parë televizive, ka folur për detyrën e re dhe se çfarë pritshmëri ka për...

Aktualitet2 ditë më herët

Rritja e çmimit të bukës, Ahmetaj: Është i përballueshëm

Zëvendëskryeministri Arben Ahmetaj mendon se rritja e çmimit të bukës është i përballueshëm për qytetarët shqiptarë. Sipas tij rritja është...

Facebook