Lidhu me ne

Temporal

O baca Adem, shokët e tu Hashimi, Ramushi, Kadriu janë bërë milionerë!

O baca Adem, shokët e tu Hashimi, Ramushi, Kadriu janë bërë milionerë!

Kimete Berisha tha:

Bac, ne nuk jemi mirë. Hashimi, Ramushi, Kadriu e shokët t’u janë bë milionerë. Hashimi qe 10-të vjet takohet tinëz me ministrin e Millosheviqit
Bac, ne nuk mund ta kuptojmë se si ka mundur Hashim Thaçi të jetë i gatshëm ta jep jetë për Kosovën, kur sot po don me dhonë Kosovën për jetën e tij.

Familjen Jashari e lan vetëm. Liria asnjëherë më nuk është dukur e bukur, përveç atë ditë kur ka ‘zbritur’ në Kosovë. E shëmtuan komandantën. E vodhën, e rrjepën, e kepërdorën, bën tregti me të, derisa ia ulën çmimin për toke.

Unë s’di të ndjehem si dikush, krenare.
S’di çka është ajo ndjenjë. Çka i ndihmon zemrës krenaria? Si mund të ndjehesh krenare me sak ‘rificën e tjetrit. Kisha pas qejf me ju ble nga një palë patika të reja, Nike keni qejf Ju të ritë, patika të shtrenjta si ato të fëmijëve të komandantëve milionerë.

Ua kisha ble nga një akullore dhe ju kisha çu në kinema me pa filmin ‘Jeta është e bukur’; Dua të dëgjoj veç mirë për Ju, anipse më nuk më gëzojnë as lajmet e mira për veten time.

Ju shikoj me bisht të syrit, sepse duhet m’i pas dy zemra me ju shiku me dy sy…dhe Ju dua shumë, Ju pasardhësit e Kryetrimit më të Bukur.
Faleminderit sa të ketë Jetë.

Vazhdo leximin

Me teper

Stil16 orë më herët

“La Casa De Papel” publikon fjalimin e lamtumirës së Tokyo-s: Rio, Rio im!

Para dy ditësh është publikuar një pjesë nga ajo çfarë pret shikuesit dhe fabsat e “La Casa de Papel”, në...

Radar16 orë më herët

Nuk ka ambasador në botë që të bërtasë në shkallët e një partie siç ndodhi tek ne

Mesazhet e Yuri Kim pas takimit me Bashën, Kadilli: Nuk ka ambasador në botë që të bërtasë në shkallët e...

Stil16 orë më herët

U përfol për një lidhje me djalin e Jozefina Topallit/ Cindy Marina flet për herë të parë

Cindy Marina është një nga moderatoret më të reja të sportit, e cila ka lënë SHBA, për të punuar në...

Stil16 orë më herët

Njihuni me top-5 femrat më të bukura në të gjitha kohërat

Cilat janë gratë më të bukura në botë tani? Kush e meriton titullin e grave më të bukura në botë?...

Stil17 orë më herët

Humbi rreth 100 mijë ndjekës në rrjetet sociale/ Billie Eilish: Njerëzit kanë frikë nga gjoksi i madh

Këngëtarja Billie Eilish ka qenë në qendër të vëmendjes së mediave të huaja dhe fansave të saj pas ndryshimit drastik...

Kryesore17 orë më herët

Glauk Olldashi: PD do të ishte ndryshe nëse babai im do të ishte në krye të saj

Djali i Sokol Olldashit, Glauk Olldashi, është shprehur se nëse babai i tij do të ishte në krye të PD,...

Kryesore2 ditë më herët

“Kukulla e kunatit dhe pengu i Ramës”/ Jozefina Topalli i nxjerr bojën Bashës

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli , ishte e ftuar në Klan news ku është shprehur për Bashën se është kukulla e kunatit...

Radar2 ditë më herët

Elhaida Dani: Nuk më lanë të hyja në Itali se nuk kisha lekë

Këngëtarja e njohur Elhaida Dani ishte pjesë e “Ftesë në 5”, nga ku zbuloi për herë të parë detaje nga...

Radar2 ditë më herët

Zv/kryeministri Ahmetaj tallet me Erjon Braçen: Zyrën ma la të pastër!

Zv/kryeministri Arben Ahmetaj në daljen e parë televizive, ka folur për detyrën e re dhe se çfarë pritshmëri ka për...

Aktualitet2 ditë më herët

Rritja e çmimit të bukës, Ahmetaj: Është i përballueshëm

Zëvendëskryeministri Arben Ahmetaj mendon se rritja e çmimit të bukës është i përballueshëm për qytetarët shqiptarë. Sipas tij rritja është...

Facebook