Lidhu me ne

Aktualitet

“Më futi thika pas shpine”, Sali Berisha ‘fshikullon’ Lulzim Bashën: Vendimi i jetës duhet të jetë largimi i Ramës jo përjashtimi im

“Më futi thika pas shpine”, Sali Berisha ‘fshikullon’ Lulzim Bashën: Vendimi i jetës duhet të jetë largimi i Ramës jo përjashtimi im

Ish-kryeministri Sali Berisha tha në Çim Peka LIVE se deklarata e Lulzim Bashës ka krijuar një traumë shumë të madhe në PD.

Sipas tij, lëvizja që do të nisë ai do të ketë synim që për këtë çështje të shprehet baza e partisë.

“Anëtarësisë së partisë do ti kërkoj vlerësimin e vendimit. Nuk është qëllimi të rikthej kryetarin Berisha. Kjo betejë në radhë të parë ka një qëllim, që kurrë më një kryetar të mos i thotë anëtarësisë së saj se unë e mora këtë vendim duke shkeluar çdo rregull dhe duke e quajtur vendimin e jetës time.

Vendimi i jetës së tij duhet të ishte largimi i Edi Ramës dhe jo thika pas shpine ndaj Sali Berishës. Jahtë statutit nuk është marrë një masë ndaj anëtarëve në periudhën që kam qenë unë.  Lulzim Basha nuk më tha kurrë që të përjashtohem nga grupi parlamentar. Tre ditë para më tha kemi problem me atë ligjin”.

Me teper

Stil15 orë më herët

“La Casa De Papel” publikon fjalimin e lamtumirës së Tokyo-s: Rio, Rio im!

Para dy ditësh është publikuar një pjesë nga ajo çfarë pret shikuesit dhe fabsat e “La Casa de Papel”, në...

Radar15 orë më herët

Nuk ka ambasador në botë që të bërtasë në shkallët e një partie siç ndodhi tek ne

Mesazhet e Yuri Kim pas takimit me Bashën, Kadilli: Nuk ka ambasador në botë që të bërtasë në shkallët e...

Stil15 orë më herët

U përfol për një lidhje me djalin e Jozefina Topallit/ Cindy Marina flet për herë të parë

Cindy Marina është një nga moderatoret më të reja të sportit, e cila ka lënë SHBA, për të punuar në...

Stil15 orë më herët

Njihuni me top-5 femrat më të bukura në të gjitha kohërat

Cilat janë gratë më të bukura në botë tani? Kush e meriton titullin e grave më të bukura në botë?...

Stil15 orë më herët

Humbi rreth 100 mijë ndjekës në rrjetet sociale/ Billie Eilish: Njerëzit kanë frikë nga gjoksi i madh

Këngëtarja Billie Eilish ka qenë në qendër të vëmendjes së mediave të huaja dhe fansave të saj pas ndryshimit drastik...

Kryesore15 orë më herët

Glauk Olldashi: PD do të ishte ndryshe nëse babai im do të ishte në krye të saj

Djali i Sokol Olldashit, Glauk Olldashi, është shprehur se nëse babai i tij do të ishte në krye të PD,...

Kryesore2 ditë më herët

“Kukulla e kunatit dhe pengu i Ramës”/ Jozefina Topalli i nxjerr bojën Bashës

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli , ishte e ftuar në Klan news ku është shprehur për Bashën se është kukulla e kunatit...

Radar2 ditë më herët

Elhaida Dani: Nuk më lanë të hyja në Itali se nuk kisha lekë

Këngëtarja e njohur Elhaida Dani ishte pjesë e “Ftesë në 5”, nga ku zbuloi për herë të parë detaje nga...

Radar2 ditë më herët

Zv/kryeministri Ahmetaj tallet me Erjon Braçen: Zyrën ma la të pastër!

Zv/kryeministri Arben Ahmetaj në daljen e parë televizive, ka folur për detyrën e re dhe se çfarë pritshmëri ka për...

Aktualitet2 ditë më herët

Rritja e çmimit të bukës, Ahmetaj: Është i përballueshëm

Zëvendëskryeministri Arben Ahmetaj mendon se rritja e çmimit të bukës është i përballueshëm për qytetarët shqiptarë. Sipas tij rritja është...

Facebook