Lidhu me ne

Kritike

“Burracak që ka përçarë PD-në”, Kulluri ‘sulmon’ Bashën: Boll më! As Rama nuk të mbron dot

“Burracak që ka përçarë PD-në”, Kulluri

Ish-anëtari i Partisë Demokratike Edvin Kulluri ka sulmuar kreun e Partisë Demokratike Lulzim Basha për vendimin për përjashtimin e ish-liderit Sali Berisha nga grupi parlamentar i PD-së.

Në një postim në Facebook, Kulluri shkruan se Basha është i vetmi kryetar partie në botën demokratike në Evropë dhe në botë që nuk përfaqëson shumicën e anëtarësisë. Sipas Kullurit, vendime e Bashës ose janë të imponuara pas asnjë vendim forumesh ose të imponuara nga forumet e zgjedhura pa garë.

“Ky njeri është një burracak që e ka përçarë PD-në  në shërbëtore të tij dhe “armiq imagjinare”, ndërkohë që nuk jep llogari për asnjë dështim e vendim anti-demokratik,” shkruan Kulluri në Facebook.

Postimi i plotë:

I vetmi kryetar partie ne evrope e boten demokratike qe nuk perfaqeson shumicen e anetareve te partise se tij eshte Lulzim Basha!

Parrulles se “politikanit perendimor” i ka dale boja prej 4 vitesh! Lulzim Basha nuk ka bere asnje debat me kundershtaret e tij as ne Kryesi, as ne Keshill Kombetar e as ne takimet ne deget e PD ne zgedhjet per kryetar ne 2017 dhe 2021!

Cdo vendim ose e imponon ne forumet qe i emeron vete pa gare, ose e shpall pa asnje vendim forumesh!

Kjo e ka rrenuar imazhin e PD si nje parti demokratike dhe e hapur duke e denuar me opozite te perjetshme nen kete model!

Edhe me Berishen natyrisht do beje te njejten gje! Nxjerr te flasin ca eunuke te importuar nga njefare Cili, ose nga familja e tij. Nuk ka kellqe te perballet ne asnje forum apo takime ne baze me te. Njehere fshihet pas frazave te tipit “me falni se nuk e bej me” ose “ma kerkuan SHBA” qe ne fakt nuk i ka degjuar as ne 2017 e as ne 2019 kur i kerkuan te mos destabilizonte vendin per kapriciot e tij!

Ky njeri eshte nje burracak qe e ka percare PD ne sherbetore te tij dhe “armiq imagjinare”, ndrkohe qe nuk jep llogari per asnje deshtim e vendim anti-demokratik.

Por kesaj maskarade i ka ardhur fundi! Boll me! Tani nuk fshihet dot me pas asnje genjeshtre apo kulise.

Demokratet qe kane mbeshtetur kritiket ne parti e tashme edhe Berishen jane shumice absolute me te cilet Basha e ka te humbur betejen!

Ne demokraci shumicen mund ta perdoresh por nuk e mund dot duke u fshehur pas vules se kryetarit e ca individeve qe kane 8 vite qe kane humbur cdo beteje elektorale.

Ma djem e vajza bashkepunetoresh te Sigurimit te Shtetit nga Durresi, Tirana e Elbasani nuk perballesh dot me shumicen e demokrateve Lulzim!

E as Rama nuk te mbron dot, duke miratuar kerkesat e tua per perjashtimin e Berishes nga Grupi Parlamentar.

Si ciban erdhe ne PD e si ciban do hiqesh. Eshte fati yt pasi i tille ke lindur!

Balzaku thosh se “pas cdo karriere te pamerituar qendron nje maskarallek i madh”! Ti kaq je! E keshtu do largohesh si viktime e fatit tend prej maskarai!

Vazhdo leximin

Me teper

Radar20 minuta më herët

Ironia e Bejtes: Amerikanët shpëtuan partinë, duhet t’i falenderojmë…

Andi Bejtja, i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” në MCN TV, ka deklaruar se “Foltorja” e Berishës, është gjëja më...

Radar29 minuta më herët

Putin: ‘Perëndimi monstruoz u mëson fëmijëve sesi të ndryshojnë gjininë. Ky është një krim kundër njerëzimit’

Presidenti rus Vladimir Putin nuk lë rast pa sulmuar Perëndimin. Ai ka thënë se është ‘monstruoze’ që fëmijëve perëndimorë u...

Stil47 minuta më herët

Sapo kam mbushur 40 vjeç. Ja 8 leksionet e jetës, që do të doja t’i kisha mësuar 10 vjet më parë

Nga Jason Stahl Kur po i afrohesha të 30-ve, bashkë me shefin tim në punë,patëm disa dreka epike ku biseduam...

Stil52 minuta më herët

Eni Koçi befason: Kam humbur 9 kilogramë, por jam sërish në dietë

Eni Koçi është shumë aktive në rrjetin e saj social Instagram, ku herë pas here ndan detaje nga jeta private....

Stil54 minuta më herët

Fustan i ngushtë, cizme, pallto deri në fund të këmbëve: Si u vesh Rita Ora në ditëlindjen e së motrës!

Fustan i puthitur pas trupit me një imitim të lëkurës së gjarprit, por në ngjyra gri; cizme të zeza deri...

Radar1 orë më herët

Aktori Alec Baldwin vret aksidentalisht gjatë xhirimeve, kinematografen, plagos regjisorin

Santa Fe, New Mexico -Kinematografja Halyna Hutchins u transportua me helikopter në një spital, ku vdiq, ndërsa një person i dytë,...

Radar10 orë më herët

Bashistët

Nga Ilir Levonja Sa herë që Luli apo babalet shantazhojnë, kujtohuni se çfarë ka ndodhur me të djathtën nga viti...

Stil11 orë më herët

Nuk do të mund t’u shpëtoni dot zemërimit të tyre/ Tre shenjat më hakmarrëse të horoskopit

Binjakët Gratë e Binjakëve nuk kalojnë pa zhurmë, veccanërisht nëse problemi vjen nga një lidhje dashurie. Nëse personi në krah...

Radar11 orë më herët

Gazetari amerikan: Ish-gruaja e Ramës dërgoi informacionet për Berishën në DASH

Gazetari i njohur amerikan, Matt Palumbo ka publikuar një investigim në portalin e konservatorëve amerikane, Bongino, ku zbulon lidhjet e...

Radar11 orë më herët

Integrimi/ Bumçi: Rama është i kryeministri i parë që nxit urrejte ndaj BE-së

Bashkimi Evropian deri tani nuk ka dhënë as një sinjal pozitiv për çeljen e negociatave me Shqipërinë. Bisedimet për integrimin...

Facebook