Lidhu me ne

Aktualitet

Agjencia e Parqeve dhe Rekreacionit jep 500 mijë euro tender pa garë për piste vrapimi

Agjencia e Parqeve dhe Rekreacionit jep 500 mijë euro tender pa garë për piste vrapimi

Agjencia e Parqeve dhe Rekreacionit dha 58 mln lekë të reja për ndërtimin e një piste vrapimi në Parkun e Liqenit Artificial të Tiranës, përmes një tenderi pa garë.

Agjencia, që vepron nën juridiksionin e Bashkisë Tiranë, pranoi ofertën e kompanisë “G.A.C”, që ishte rreth 467 mijë euro ose 99.7% e fondit limit për ndërtimin e projektit.

Në tender garuan tre kompani, dy prej të cilave janë skualifikuar për mosplotësim dokumentacioni.

Mes viteve 2019 dhe 2021 kjo kompani ka përfituar 1 milionë euro nga Agjensia e Parqeve dhe Rekreacionit.

Në dhjetor 2020, ajo u shpall fituese e tenderit për ndërtimin e fushave të tenisit në Parkun e Liqenit me ofertë 99.6% të fondit limit, pas skualifikimit të 8 kompanive garuese .

Në nëntor 2020, G.A.C fitoi tenderin “Kënde lojrash të personalizuara me imazhe të Qytetit të Tiranës”, ku konkurroi e vetme me ofertë 99% të fondit limit.

Kjo kompani i ka fituar tenderat ose me ofertë të vetme, ose pas skualifikimit të konkurentëve, sipas  opencorporates.al.

Vazhdo leximin

Me teper

Stil1 min më herët

Sapo kam mbushur 40 vjeç. Ja 8 leksionet e jetës, që do të doja t’i kisha mësuar 10 vjet më parë

Nga Jason Stahl Kur po i afrohesha të 30-ve, bashkë me shefin tim në punë,patëm disa dreka epike ku biseduam...

Stil5 minuta më herët

Eni Koçi befason: Kam humbur 9 kilogramë, por jam sërish në dietë

Eni Koçi është shumë aktive në rrjetin e saj social Instagram, ku herë pas here ndan detaje nga jeta private....

Stil8 minuta më herët

Fustan i ngushtë, cizme, pallto deri në fund të këmbëve: Si u vesh Rita Ora në ditëlindjen e së motrës!

Fustan i puthitur pas trupit me një imitim të lëkurës së gjarprit, por në ngjyra gri; cizme të zeza deri...

Radar20 minuta më herët

Aktori Alec Baldwin vret aksidentalisht gjatë xhirimeve, kinematografen, plagos regjisorin

Santa Fe, New Mexico -Kinematografja Halyna Hutchins u transportua me helikopter në një spital, ku vdiq, ndërsa një person i dytë,...

Radar9 orë më herët

Bashistët

Nga Ilir Levonja Sa herë që Luli apo babalet shantazhojnë, kujtohuni se çfarë ka ndodhur me të djathtën nga viti...

Stil10 orë më herët

Nuk do të mund t’u shpëtoni dot zemërimit të tyre/ Tre shenjat më hakmarrëse të horoskopit

Binjakët Gratë e Binjakëve nuk kalojnë pa zhurmë, veccanërisht nëse problemi vjen nga një lidhje dashurie. Nëse personi në krah...

Radar10 orë më herët

Gazetari amerikan: Ish-gruaja e Ramës dërgoi informacionet për Berishën në DASH

Gazetari i njohur amerikan, Matt Palumbo ka publikuar një investigim në portalin e konservatorëve amerikane, Bongino, ku zbulon lidhjet e...

Radar10 orë më herët

Integrimi/ Bumçi: Rama është i kryeministri i parë që nxit urrejte ndaj BE-së

Bashkimi Evropian deri tani nuk ka dhënë as një sinjal pozitiv për çeljen e negociatave me Shqipërinë. Bisedimet për integrimin...

Gatime16 orë më herët

10 ushqimet kryesore të vjeshtës për një shëndet të mirë

Me ardhjen e vjeshtës, organizmi përballet me një ndryshim të rëndësishëm të stinës, në fakt ai kalon nga klima e...

Sport16 orë më herët

200 gola në 194 ndeshje, a e meriton Lewandowski “Topin e Artë”?

Robert Lewandowski për “Top të Artë”. Pas një viti ku meritonte që të fitonte trofeun, por që nuk ja dhanë...

Facebook