Lidhu me ne

Aktualitet

Gazetarja Lala: Adriatik Llalla dyshohet se ndodhet në Zvicër

Gazetarja Lala: Adriatik Llalla dyshohet se ndodhet në Zvicër

Gazetarja e ‘News 24’ Klodiana Lala ka deklaruar sih-kryeprokurori Adriatik Llalla ndodhet në shtetin e Zvicrës.

E ftuar nw Opinion, bazuar nga të dhënat jo zyrtare, Lala thotë se ish-kryeprokurori ka udhëtuar para 2 javësh nga Rinasi në drejtim të Turqisë, por nuk ka deklaruar destinacionin final në aeroport.

“Unë në mesditë kam pasur kontakte me disa burime të mia që më kanë konfirmuar se në 2 javët e fundit ka udhëtuar nga aeroporti i Rinasit në drejtim të Turqisë. Ka pasur mundësi të komunikojë më një nga oficerët. Llalla nuk ka deklaruar destinacionin final sepse ka qenë qytetarë i lirë dhe nuk ka pasur masë sigurie. Jo zyrtarisht thuhet se Llalla mund të gjendet në Zvicër”,-tha Lala.

Llalla është shpallur në kërkim, pas dënimit me dy vite burg nga Gjykata, pasi akuzohet për mosdeklarim dhe fshehje të pasurisë teksa bëhet i pari zyrtar i lartë i dënuar me burg që nga miratimi i Reformës në Drejtësi.

Me teper

Radar8 orë më herët

Bashistët

Nga Ilir Levonja Sa herë që Luli apo babalet shantazhojnë, kujtohuni se çfarë ka ndodhur me të djathtën nga viti...

Stil9 orë më herët

Nuk do të mund t’u shpëtoni dot zemërimit të tyre/ Tre shenjat më hakmarrëse të horoskopit

Binjakët Gratë e Binjakëve nuk kalojnë pa zhurmë, veccanërisht nëse problemi vjen nga një lidhje dashurie. Nëse personi në krah...

Radar9 orë më herët

Gazetari amerikan: Ish-gruaja e Ramës dërgoi informacionet për Berishën në DASH

Gazetari i njohur amerikan, Matt Palumbo ka publikuar një investigim në portalin e konservatorëve amerikane, Bongino, ku zbulon lidhjet e...

Radar9 orë më herët

Integrimi/ Bumçi: Rama është i kryeministri i parë që nxit urrejte ndaj BE-së

Bashkimi Evropian deri tani nuk ka dhënë as një sinjal pozitiv për çeljen e negociatave me Shqipërinë. Bisedimet për integrimin...

Gatime15 orë më herët

10 ushqimet kryesore të vjeshtës për një shëndet të mirë

Me ardhjen e vjeshtës, organizmi përballet me një ndryshim të rëndësishëm të stinës, në fakt ai kalon nga klima e...

Sport15 orë më herët

200 gola në 194 ndeshje, a e meriton Lewandowski “Topin e Artë”?

Robert Lewandowski për “Top të Artë”. Pas një viti ku meritonte që të fitonte trofeun, por që nuk ja dhanë...

Stil15 orë më herët

Adele zbulon detaje rreth albumit të saj të ri : Jam këshilluar me Drake

Këngëtarja Adele, ka folur së fundmi për albumin e saj të ardhshëm. Në një intervistë për emisionin ‘Capital Breakfast’, Adele...

Stil15 orë më herët

Martesa dhe fustani i bardhë në ëndërr / Si shpjegohen ëndrrat që shihni, ku po gaboni me kuptimet e tyre?

Gabimi më i madh që njerëzit bëjnë kur përpiqen të interpretojnë ëndrrat është se supozojnë që ëndrra të caktuara kanë...

Stil15 orë më herët

4 shenjat që tregojnë se një grua po vuan nga depresioni pas lindjes

Pasi e mban një bebe në bark për 9 muaj, vjen momenti i shumëpritur, të njihesh me krijesën që ke...

Stil15 orë më herët

Një parfum i ri nga Billie Eilish, shishja simbolizon pjesën e preferuar në trupin e saj

Billie Eilish ka pasur një vit me shumë ngjarje, nga publikimi i një albumi të ri të jashtëzakonshëm deri tek...

Facebook