Lidhu me ne

Sport

Në hapat e të atit, Romeo Beckham po bëhet një futbollist profesionist


d4318bc8c5a413b3fb197ffe05f6d60b-min

Djali i David Beckham, Romeo ka siguruar kontratën e tij të parë profesionale të futbollit.

Pasardhësi i famshëm ka nënshkruar emrin e tij me ekipin amerikan Fort Lauderdale, të cilët janë një ekip rezervë për klubin e Beckham, Inter Miami.

Duke ndjekur gjurmët e babait të tij, 19-vjeçari ishte i ngazëllyer për të azhurnuar fansat e tij në lidhje me pozicionin e tij të ri.

Ai u tha ndjekësve të tij: “Ndiqni ëndrrat tuaja.”

Krahas fjalëve të çmuara, ai ndan dhe fotografi të tij duke luajtur futboll.

Biografia e tij në Instagram tani lexon “Futbollist për @fortlauderdalecf”.Shumë nga tre milionë fansat e tij nxituan të ndajnë urimet e tyre me yllin në rritje.

Por mamaja e tij Victoria Beckham mbetet një nga mbështetësit e tij më të mëdhenj dhe ajo ndau dashurinë e saj në faqen e tij në Instagram. Ajo shkroi: “Ne jemi shumë krenarë për ty Romeo x.”

Në fillim të këtij viti, ajo la të kuptohej se djali i saj kishte vendosur zemrën e tij në një karrierë futbolli. Ish -këngëtarja zbuloi se djali i saj i dytë kishte stërvitur me klubin e futbollit të Beckham Inter Miami.Ajo tha për VOGUE: “Romeo është stërvitur me ekipin këtu çdo ditë, sepse në fund të fundit kjo është ajo që ai dëshiron të bëjë.”

Beckham bëri histori si futbollist, pasi kishte luajtur për Manchester United, Real Madrid dhe Angli.
Tani lojtari në pension është bashkëpronari aktual i Inter Miami CF.

https://www.instagram.com/p/CUiJQIeDR0R/?utm_source=ig_embed&ig_rid=c7995f0e-346a-4123-88a8-952470482210

Vazhdo leximin

Me teper

Radar9 orë më herët

“Kjo betejë do të fillojë së shpejti”, Evi Kokalari del me paralajmërimin e fortë

Aktivistja shqiptare-amerikano, Evi Kokalari, e cila i është bashkuar “Foltores” së ish-kryeministrit Sali Berisha, ka dalë me paralajmërimin e radhës....

Radar9 orë më herët

Xhelal Mziu: Mbarova universitetin me 10-ta, kam doktoraturë

Politikani Xhelal Mziu ka komentuar për herë të parë deklaratat e atyre që e quajnë si një njeri “të pa...

Stil9 orë më herët

9 gjërat që bëjnë çiftet e lumtura dhe që janë kaaq të thjeshta

Dëgjojmë të flitet shumë për çiftet e lumtura dhe se si ata e mbajnë gjallë marrëdhënien e tyre. Më poshtë...

Stil9 orë më herët

Bora Zemani reagon për herë të parë: Mos e dënoni Donaldin as unë s’po e bëj

Bora Zemani ka reaguar për herë të parë pas zhurmës mediatike, sidomos pas mbrëmjes që kaloi. “Ju lutem qetësohuni. Edhe...

Radar9 orë më herët

Festat pa kuptim si ‘Nata e Bardhë’, flet historiani Hasan Bello: Nuk ka nevojë që të shpikim festa çdo 5-6 vite

Festat pa kuptim si ‘Nata e Bardhë’, flet historiani: Përdoren për marketing politik, në dasma nuk merret vesh nëse martohet...

Radar10 orë më herët

Akuzohet si bashkëpunëtore në krimet seksuale të Jeffrey Epstein, ç’duhet ditur për gjyqin ndaj Ghislaine Maxwell

Gjyqi penal ndaj personazhit të njohur britanike, Ghislaine Maxwell, është duke u zhvilluar në Nju Jork. Ajo akuzohet për trafikim...

Stil10 orë më herët

Keni bllokim, ngushtim apo çarje të enëve të gjakut?

Çfarë është angiografia (angiogrami)? “Angio” është një term mjekësor për enët e gjakut, dhe “grafika” ka të bëjë me fotografitë...

Stil10 orë më herët

Sa e sigurtë është një lindje natyrale pas asaj cezariane?

Sapo një grua lind me seksion cezarian, përpjekja për një lindje tjetër në mënyrë natyrale është shumë më e rrezikshme...

Stil10 orë më herët

7 gjërat që i ndodhin trupit tuaj nëse hani çdo ditë qepë

Qepët janë përdour që në lashtësi. Egjiptianët e lashtë besonin se përfaqësonte përjetësinë me ndërtimin e saj prej dy shtresash...

Stil10 orë më herët

Shtrëngim zemre? Si t’i mbijetoni një ataku!

Ataku kardiak jo vetëm që konsiderohet si ‘vrasësi i heshtur’, shenjat e tij ndryshojnë nga burrat tek gratë, e ndonëse...

Facebook