Lidhu me ne

Kryesore

“Opozita i bëri fresk 8 vite, të ngrihemi fuqishëm”, Berisha mesazh Ramës: Do përballesh me demokratët

“Opozita i bëri fresk 8 vite, të ngrihemi fuqishëm”,

Ish kryeministri Sali Berisha ka akuzuar sërish opozitën nën drejtimin e kreut të PD Lulzim Basha se ‘i ka bërë fresk’ qeverisë Rama.

Nga ‘Foltorja’ e Peshkopisë, Berisha tha se opozita nuk ishte e aftë t’i imponojë qeverisë asnjë nismë veç dekriminalizimit.

“Sot Rama ka bllokuar integrimin. Ku është opozita. Opozita i bëri fresk qeverisë se 8 vite nuk ishte e aftë që vec ligjit të dekriminalizimit t’i imponojë asnjë nismë tjetër, ta bllokojë në asnjë veprim tjetër.

A kemi ne përgjegjësi? Patjetër. Ndaj duke njohur përgjegjësinë tonë marrim përsipër të ngrihemi fuqishëm për të qëndruar si opozitë e pamposhtur ndaj këtij regjimi që po spastron vendin nga shqiptarët”, tha Berisha.

Ish lideri i PD i ka përcjellë edhe një mesazh kryeministrit Edi Rama.

I them Ramës, ato daulle nuk janë dasme por beteje. Do përballesh me demokratët për të gjitha këto që ke bërë.

PD është e goditur rëndë nga aktete e papërgjegjshme nga udhëheqja thuajse inekzistente e saj.

25 prill në darkë sondazhet tregonin se 19% që votuan PD kishin votuar për kryetarin. Kishim shkuar te kutitë symbyllur se drejtues nuk kishim.

Ju kërkoj ndjesë sepse gjatë këtyre viteve unë nuk kam ngritur para jush problemet e mëdha që përballej PD.

Edhe pse në mënyrë të dokumentuar ia kam thënë Bashës. Nuk më justifikon se edhe kur në 2017 i kërkova dorëheqjen, ndoshta duhet të vendosja të rikthehesha për të mos patur edhe një mandat tjetër Ramën sic e kemi sot”, tha Berisha.

Vazhdo leximin

Me teper

Radar10 orë më herët

“Kjo betejë do të fillojë së shpejti”, Evi Kokalari del me paralajmërimin e fortë

Aktivistja shqiptare-amerikano, Evi Kokalari, e cila i është bashkuar “Foltores” së ish-kryeministrit Sali Berisha, ka dalë me paralajmërimin e radhës....

Radar10 orë më herët

Xhelal Mziu: Mbarova universitetin me 10-ta, kam doktoraturë

Politikani Xhelal Mziu ka komentuar për herë të parë deklaratat e atyre që e quajnë si një njeri “të pa...

Stil10 orë më herët

9 gjërat që bëjnë çiftet e lumtura dhe që janë kaaq të thjeshta

Dëgjojmë të flitet shumë për çiftet e lumtura dhe se si ata e mbajnë gjallë marrëdhënien e tyre. Më poshtë...

Stil10 orë më herët

Bora Zemani reagon për herë të parë: Mos e dënoni Donaldin as unë s’po e bëj

Bora Zemani ka reaguar për herë të parë pas zhurmës mediatike, sidomos pas mbrëmjes që kaloi. “Ju lutem qetësohuni. Edhe...

Radar10 orë më herët

Festat pa kuptim si ‘Nata e Bardhë’, flet historiani Hasan Bello: Nuk ka nevojë që të shpikim festa çdo 5-6 vite

Festat pa kuptim si ‘Nata e Bardhë’, flet historiani: Përdoren për marketing politik, në dasma nuk merret vesh nëse martohet...

Radar10 orë më herët

Akuzohet si bashkëpunëtore në krimet seksuale të Jeffrey Epstein, ç’duhet ditur për gjyqin ndaj Ghislaine Maxwell

Gjyqi penal ndaj personazhit të njohur britanike, Ghislaine Maxwell, është duke u zhvilluar në Nju Jork. Ajo akuzohet për trafikim...

Stil11 orë më herët

Keni bllokim, ngushtim apo çarje të enëve të gjakut?

Çfarë është angiografia (angiogrami)? “Angio” është një term mjekësor për enët e gjakut, dhe “grafika” ka të bëjë me fotografitë...

Stil11 orë më herët

Sa e sigurtë është një lindje natyrale pas asaj cezariane?

Sapo një grua lind me seksion cezarian, përpjekja për një lindje tjetër në mënyrë natyrale është shumë më e rrezikshme...

Stil11 orë më herët

7 gjërat që i ndodhin trupit tuaj nëse hani çdo ditë qepë

Qepët janë përdour që në lashtësi. Egjiptianët e lashtë besonin se përfaqësonte përjetësinë me ndërtimin e saj prej dy shtresash...

Stil11 orë më herët

Shtrëngim zemre? Si t’i mbijetoni një ataku!

Ataku kardiak jo vetëm që konsiderohet si ‘vrasësi i heshtur’, shenjat e tij ndryshojnë nga burrat tek gratë, e ndonëse...

Facebook