Lidhu me ne

Kritike

Zëvendësimi i prindërve me numra, reagon Berisha: Akt monstruoz i Ramës, familjet të refuzojnë këtë akt amoral

Ish-kryeminsitri Sali Berisha ka reaguar ashpër pas skandalit të fundit të Ministrisë së Arsimit, e cila në formularët e fundit ka zëvendësuar nënën dhe babain me termat prind 1 dhe prind 2.

Me anë të një reagimi në Facebook, Berisha shkruan se të shndërrosh prindërit në numra ëhstë barabarizëm dhe akt amoral që godet rëndë familjen.

Ai u bën thirrje të gjithë prindërve që të refuzojnë me neveri këtë formular të Ramës dhe ministres së tij.

Postimi i Berishës:

Platforme per denatyrimin e familjes shqiptare!

Miq, Kreu i Meduzes ka urdheruar ndrikullen e tij te arsimit te shperndaje femijeve ne kopshte dhe fillore nje formular ne te cilin ne nje akt amoral godet rend familjen, pirnderit defacto asgjesohen shnderrohen thjesht ne numra 1 dhe 2.

Te shnderrosh prindrit ne numra eshte perpjekje barbare, primitive te zevendesosh vlerat themelore, njerezore dhe hyjnore te familjes dhe ta shkaterrosh e shnderrosh ate ne diçka te pavlere. Ky akt agresiv ne rrafshin e vlerave themelor te individit, familjes dhe shoqerise shenon nje poshterim per prindrit qe jetojne por edhe ata qe prehen ne paqen e perjtshme.

Ky pershkallezim i ri i luftes se eger te Çubrilloviçit shqipfoles kunder qenies sone kombetare vjen pasi ai ka larguar ne 4 vite 530 shqiptar nga Shqiperia.

Ju bej thirrje prinderve te refuzojne me neveri plotesimin e ketij formulari antifamilje qe kerkon ti poshteroje ata para femijeve te tyre duke i shendrruar ne numera dhe tju shpjegojne femijve qellimet djallezore te formularit te Edvin Rames. Une gjithashtu denoj me ashpersine me te madhe politiken çnjerezore te denatyrimit, shnderrimit te prinderve ne numra dhe ftoj shqiptaret te protestojne kunder armikut te qenies se tyre Edvin Kristaq Rama. sb

Vazhdo leximin

Me teper

Radar9 orë më herët

“Kjo betejë do të fillojë së shpejti”, Evi Kokalari del me paralajmërimin e fortë

Aktivistja shqiptare-amerikano, Evi Kokalari, e cila i është bashkuar “Foltores” së ish-kryeministrit Sali Berisha, ka dalë me paralajmërimin e radhës....

Radar9 orë më herët

Xhelal Mziu: Mbarova universitetin me 10-ta, kam doktoraturë

Politikani Xhelal Mziu ka komentuar për herë të parë deklaratat e atyre që e quajnë si një njeri “të pa...

Stil9 orë më herët

9 gjërat që bëjnë çiftet e lumtura dhe që janë kaaq të thjeshta

Dëgjojmë të flitet shumë për çiftet e lumtura dhe se si ata e mbajnë gjallë marrëdhënien e tyre. Më poshtë...

Stil9 orë më herët

Bora Zemani reagon për herë të parë: Mos e dënoni Donaldin as unë s’po e bëj

Bora Zemani ka reaguar për herë të parë pas zhurmës mediatike, sidomos pas mbrëmjes që kaloi. “Ju lutem qetësohuni. Edhe...

Radar9 orë më herët

Festat pa kuptim si ‘Nata e Bardhë’, flet historiani Hasan Bello: Nuk ka nevojë që të shpikim festa çdo 5-6 vite

Festat pa kuptim si ‘Nata e Bardhë’, flet historiani: Përdoren për marketing politik, në dasma nuk merret vesh nëse martohet...

Radar9 orë më herët

Akuzohet si bashkëpunëtore në krimet seksuale të Jeffrey Epstein, ç’duhet ditur për gjyqin ndaj Ghislaine Maxwell

Gjyqi penal ndaj personazhit të njohur britanike, Ghislaine Maxwell, është duke u zhvilluar në Nju Jork. Ajo akuzohet për trafikim...

Stil9 orë më herët

Keni bllokim, ngushtim apo çarje të enëve të gjakut?

Çfarë është angiografia (angiogrami)? “Angio” është një term mjekësor për enët e gjakut, dhe “grafika” ka të bëjë me fotografitë...

Stil9 orë më herët

Sa e sigurtë është një lindje natyrale pas asaj cezariane?

Sapo një grua lind me seksion cezarian, përpjekja për një lindje tjetër në mënyrë natyrale është shumë më e rrezikshme...

Stil10 orë më herët

7 gjërat që i ndodhin trupit tuaj nëse hani çdo ditë qepë

Qepët janë përdour që në lashtësi. Egjiptianët e lashtë besonin se përfaqësonte përjetësinë me ndërtimin e saj prej dy shtresash...

Stil10 orë më herët

Shtrëngim zemre? Si t’i mbijetoni një ataku!

Ataku kardiak jo vetëm që konsiderohet si ‘vrasësi i heshtur’, shenjat e tij ndryshojnë nga burrat tek gratë, e ndonëse...

Facebook