Lidhu me ne

Aktualitet

Aksidenti i Gaz Pajës dhe standardi i dyfishtë i Policisë për gaztorët e oborrit të Ramës

Policia vijon të veprojë me dy standarde kur probleme me ligjin kanë qytetarë të thjeshtë dhe njerëz që mbështesin kryeministrin Edi Rama.

Rasti i fundit është aksidenti i aktorit Gazment Paja, i cili është deklaruar si mbështetës i Partisë Socialiste dhe është shfaqur në aktivitete përkrah kryeministrit Edi Rama dhe kryebashkiakut të Tiranës Erion Veliaj. “Forcës politike që unë mbështes dhe i jam afruar, Partisë Socialiste ia shoh veprat konkrete dhe kam bindje të plotë për këtë angazhim që kam marrë”, shprehej Gazi një vit më parë në një emision televiziv.

Ndërsa për Veliajn, ka deklaruar se është një njeri i punës. Këtë të fundit e ka mbështetur prej një kohë të gjatë, dhe është shfaqur përkrah tij që prej kohës kur ka mbajtur postin e Ministrit të Mirëqenies Sociale dhe Rinisë.

Një ditë më parë, aktori u përfshi në një aksident në “Rrugën e Kavajës”. Nën drejtimin e një motoçikletë, ai u përplas me një automjet.

Nga pamjet e publikuar nga mediat, duket qartë se Paja futet me semafor të kuq në kryqëzim, megjithatë publikisht, policia nuk ka njoftuar ende asnjë akuzë ndaj tij.

“Me datë 11.11.2021, rreth orës 11:08, në rrugën e Kavajës, mjeti me drejtues shtetasin E. K., është përplasur me një motomjet me drejtues shtetasin G.P. Si pasojë është dëmtuar drejtuesi i motomjetit shtetasi G. P., i cili ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve. Grupi Hetimor është në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit”, thuhej në njoftimin e Policisë së Tiranës pas aksidentit të ndodhur. Ndërkohë, edhe pse kanë kaluar më shumë se 24 orë, policia nuk ka dalë ende me një njoftim të dytë lidhur me përgjegjësitë e ngjarjes.

Një standard i dyfishtë ky me të cilin po vepron policia. Kujtojmë rastin e këngëtarit Aleksandër Gjoka, i cili disa muaj më parë u përfshi në një aksident në Farkë. Policia njoftoi arrestimin e tij dhe evidentoi se rezultoi i dehur në timon.

Po dje, në rastin e aksidentit te “21 Dhjetori” ku dy persona humbën jetën, Policia sqaroi me dy njoftime publike në pak orë përgjegjësinë penale të të dyshuarit të ngjarjes dhe njoftoi arrestimin e tij.

Ndërsa në rastin e aksidentit ku u përfshi aktori i humorit, mbështetës i Edi Ramës dhe Erion Veliajt, ka zgjedhur të heshtë.

Duket se u mjaftua vetëm me vendosjen e një efektivi qarkullimi në vendin ku ndodhi aksidenti, një ditë pas ngjarjes.

Pas dekretimit në Presidencë si kryeministër për herë të tretë radhazi, Rama rreshtoi ministrat e ministret para semaforit në kryqëzimin e rrugëve para zyrës së tij dhe u zotua se do ta respektojë. Por mesa duket, semaforin nuk po e respektojnë as gaztorët e oborrit të vetë….

Vazhdo leximin

Me teper

Radar10 orë më herët

“Kjo betejë do të fillojë së shpejti”, Evi Kokalari del me paralajmërimin e fortë

Aktivistja shqiptare-amerikano, Evi Kokalari, e cila i është bashkuar “Foltores” së ish-kryeministrit Sali Berisha, ka dalë me paralajmërimin e radhës....

Radar10 orë më herët

Xhelal Mziu: Mbarova universitetin me 10-ta, kam doktoraturë

Politikani Xhelal Mziu ka komentuar për herë të parë deklaratat e atyre që e quajnë si një njeri “të pa...

Stil10 orë më herët

9 gjërat që bëjnë çiftet e lumtura dhe që janë kaaq të thjeshta

Dëgjojmë të flitet shumë për çiftet e lumtura dhe se si ata e mbajnë gjallë marrëdhënien e tyre. Më poshtë...

Stil10 orë më herët

Bora Zemani reagon për herë të parë: Mos e dënoni Donaldin as unë s’po e bëj

Bora Zemani ka reaguar për herë të parë pas zhurmës mediatike, sidomos pas mbrëmjes që kaloi. “Ju lutem qetësohuni. Edhe...

Radar10 orë më herët

Festat pa kuptim si ‘Nata e Bardhë’, flet historiani Hasan Bello: Nuk ka nevojë që të shpikim festa çdo 5-6 vite

Festat pa kuptim si ‘Nata e Bardhë’, flet historiani: Përdoren për marketing politik, në dasma nuk merret vesh nëse martohet...

Radar10 orë më herët

Akuzohet si bashkëpunëtore në krimet seksuale të Jeffrey Epstein, ç’duhet ditur për gjyqin ndaj Ghislaine Maxwell

Gjyqi penal ndaj personazhit të njohur britanike, Ghislaine Maxwell, është duke u zhvilluar në Nju Jork. Ajo akuzohet për trafikim...

Stil10 orë më herët

Keni bllokim, ngushtim apo çarje të enëve të gjakut?

Çfarë është angiografia (angiogrami)? “Angio” është një term mjekësor për enët e gjakut, dhe “grafika” ka të bëjë me fotografitë...

Stil11 orë më herët

Sa e sigurtë është një lindje natyrale pas asaj cezariane?

Sapo një grua lind me seksion cezarian, përpjekja për një lindje tjetër në mënyrë natyrale është shumë më e rrezikshme...

Stil11 orë më herët

7 gjërat që i ndodhin trupit tuaj nëse hani çdo ditë qepë

Qepët janë përdour që në lashtësi. Egjiptianët e lashtë besonin se përfaqësonte përjetësinë me ndërtimin e saj prej dy shtresash...

Stil11 orë më herët

Shtrëngim zemre? Si t’i mbijetoni një ataku!

Ataku kardiak jo vetëm që konsiderohet si ‘vrasësi i heshtur’, shenjat e tij ndryshojnë nga burrat tek gratë, e ndonëse...

Facebook