Lidhu me ne

Aktualitet

Basha dhe Berisha live në të njëjtën kohë/ Shihni ç’bëhet me audiencën

Basha dhe Berisha live në të njëjtën kohë/ Shihni

Sërish Lulzim Basha u vendos përballë Sali Berishës në dy transmetime të drejtpërdrejta në të njëjtën orë.

Ndërkohë që ish kryeministri, Sali Berisha, fliste nga Foltorja e Fushë-Krujës, Basha po fliste në Kuvendin e Shqipërisë, ku po zhvillohet seanca maratonë për buxhetin. Megjithatë diferenca në audiencë, ishte e jashtëzakonshme.

Berisha e ka “shembur” Bashën me rreth tre herë më shumë audiencë. Ndërkohë që Berisha kishte rreth 3100 ndjekës live, Basha ndiqej nga vetëm 864 persona (foto më poshtë). 

Edhe disa ditë më parë, Berisha kishte mbi tre herë më shumë ndjekës. Pavarësisht se kjo është një matje në rrjetet sociale, ajo gjithsesi është një indikacion për popullaritetin e dy politikanëve, që tashmë janë në rivalitet të ashpër me njëri tjetrin. 

Basha dhe Berisha live në të njëjtën kohë/ Shihni
Basha dhe Berisha live në të njëjtën kohë/ Shihni

Me teper

Radar9 orë më herët

“Kjo betejë do të fillojë së shpejti”, Evi Kokalari del me paralajmërimin e fortë

Aktivistja shqiptare-amerikano, Evi Kokalari, e cila i është bashkuar “Foltores” së ish-kryeministrit Sali Berisha, ka dalë me paralajmërimin e radhës....

Radar9 orë më herët

Xhelal Mziu: Mbarova universitetin me 10-ta, kam doktoraturë

Politikani Xhelal Mziu ka komentuar për herë të parë deklaratat e atyre që e quajnë si një njeri “të pa...

Stil9 orë më herët

9 gjërat që bëjnë çiftet e lumtura dhe që janë kaaq të thjeshta

Dëgjojmë të flitet shumë për çiftet e lumtura dhe se si ata e mbajnë gjallë marrëdhënien e tyre. Më poshtë...

Stil10 orë më herët

Bora Zemani reagon për herë të parë: Mos e dënoni Donaldin as unë s’po e bëj

Bora Zemani ka reaguar për herë të parë pas zhurmës mediatike, sidomos pas mbrëmjes që kaloi. “Ju lutem qetësohuni. Edhe...

Radar10 orë më herët

Festat pa kuptim si ‘Nata e Bardhë’, flet historiani Hasan Bello: Nuk ka nevojë që të shpikim festa çdo 5-6 vite

Festat pa kuptim si ‘Nata e Bardhë’, flet historiani: Përdoren për marketing politik, në dasma nuk merret vesh nëse martohet...

Radar10 orë më herët

Akuzohet si bashkëpunëtore në krimet seksuale të Jeffrey Epstein, ç’duhet ditur për gjyqin ndaj Ghislaine Maxwell

Gjyqi penal ndaj personazhit të njohur britanike, Ghislaine Maxwell, është duke u zhvilluar në Nju Jork. Ajo akuzohet për trafikim...

Stil10 orë më herët

Keni bllokim, ngushtim apo çarje të enëve të gjakut?

Çfarë është angiografia (angiogrami)? “Angio” është një term mjekësor për enët e gjakut, dhe “grafika” ka të bëjë me fotografitë...

Stil10 orë më herët

Sa e sigurtë është një lindje natyrale pas asaj cezariane?

Sapo një grua lind me seksion cezarian, përpjekja për një lindje tjetër në mënyrë natyrale është shumë më e rrezikshme...

Stil10 orë më herët

7 gjërat që i ndodhin trupit tuaj nëse hani çdo ditë qepë

Qepët janë përdour që në lashtësi. Egjiptianët e lashtë besonin se përfaqësonte përjetësinë me ndërtimin e saj prej dy shtresash...

Stil10 orë më herët

Shtrëngim zemre? Si t’i mbijetoni një ataku!

Ataku kardiak jo vetëm që konsiderohet si ‘vrasësi i heshtur’, shenjat e tij ndryshojnë nga burrat tek gratë, e ndonëse...

Facebook