Lidhu me ne

Radar

Përplasjet në PD/ Robert Papa: Basha ka vulën dhe Ramën, por Berisha demokratët

Gazetari Robert Papa ka deklaruar se etjet për pushtet po sjellin përplasje të mëdha në PD.

I ftuar në studion e lajmeve të MCN Tv, Papa theksoi se shumica e demokratëve në fakt janë me Berishën, por Basha ka vulën dhe mbështetjen e Ramës.

“Etjet për pushtet sjellin përplasje të mëdha. Duket se shumica e demokratëve janë me Berishën, Basha nuk e krijoi kurrë staturën e një lideri. Ai ka vulën dhe mbështetjen e Ramës sepse nuk është ide e tij 18 Dhjetori, është më e zgjuar. 

Kërkojnë një përplasje. Baza është më së shumti me Berishën. Përplasja nuk është tipike shqiptare, ka patur edhe në SHBA.  Lufta politike është e egër kudo. Në Shqipëri Berisha është më i fortë. Basha nuk e ka kurrë një 50 % të saj. 

Do kemi një PD jashtë parlamentit me Berishën dhe grupi me deputetë të Bashës, që do të kujtojë grupin para dy vitesh, që në fakt nuk përfaqësonte PD-në. Në këtë mes fiton Rama dhe humbet Shqipëria”, deklaroi Papa.

Vazhdo leximin

Me teper

Radar10 orë më herët

“Kjo betejë do të fillojë së shpejti”, Evi Kokalari del me paralajmërimin e fortë

Aktivistja shqiptare-amerikano, Evi Kokalari, e cila i është bashkuar “Foltores” së ish-kryeministrit Sali Berisha, ka dalë me paralajmërimin e radhës....

Radar10 orë më herët

Xhelal Mziu: Mbarova universitetin me 10-ta, kam doktoraturë

Politikani Xhelal Mziu ka komentuar për herë të parë deklaratat e atyre që e quajnë si një njeri “të pa...

Stil10 orë më herët

9 gjërat që bëjnë çiftet e lumtura dhe që janë kaaq të thjeshta

Dëgjojmë të flitet shumë për çiftet e lumtura dhe se si ata e mbajnë gjallë marrëdhënien e tyre. Më poshtë...

Stil10 orë më herët

Bora Zemani reagon për herë të parë: Mos e dënoni Donaldin as unë s’po e bëj

Bora Zemani ka reaguar për herë të parë pas zhurmës mediatike, sidomos pas mbrëmjes që kaloi. “Ju lutem qetësohuni. Edhe...

Radar10 orë më herët

Festat pa kuptim si ‘Nata e Bardhë’, flet historiani Hasan Bello: Nuk ka nevojë që të shpikim festa çdo 5-6 vite

Festat pa kuptim si ‘Nata e Bardhë’, flet historiani: Përdoren për marketing politik, në dasma nuk merret vesh nëse martohet...

Radar10 orë më herët

Akuzohet si bashkëpunëtore në krimet seksuale të Jeffrey Epstein, ç’duhet ditur për gjyqin ndaj Ghislaine Maxwell

Gjyqi penal ndaj personazhit të njohur britanike, Ghislaine Maxwell, është duke u zhvilluar në Nju Jork. Ajo akuzohet për trafikim...

Stil11 orë më herët

Keni bllokim, ngushtim apo çarje të enëve të gjakut?

Çfarë është angiografia (angiogrami)? “Angio” është një term mjekësor për enët e gjakut, dhe “grafika” ka të bëjë me fotografitë...

Stil11 orë më herët

Sa e sigurtë është një lindje natyrale pas asaj cezariane?

Sapo një grua lind me seksion cezarian, përpjekja për një lindje tjetër në mënyrë natyrale është shumë më e rrezikshme...

Stil11 orë më herët

7 gjërat që i ndodhin trupit tuaj nëse hani çdo ditë qepë

Qepët janë përdour që në lashtësi. Egjiptianët e lashtë besonin se përfaqësonte përjetësinë me ndërtimin e saj prej dy shtresash...

Stil11 orë më herët

Shtrëngim zemre? Si t’i mbijetoni një ataku!

Ataku kardiak jo vetëm që konsiderohet si ‘vrasësi i heshtur’, shenjat e tij ndryshojnë nga burrat tek gratë, e ndonëse...

Facebook