Lidhu me ne

Sport

Anglia rinovon kontratën me trajnerin Gareth Southgate

Anglia rinovon kontratën me trajnerin Southgate

Gareth Southgate: Trajneri i Anglisë nënshkruan kontratë të re deri në dhjetor 2024

Marrëveshja e mëparshme e Southgate do të skadonte pas Kupës së Botës 2022 në Katar.

Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate, ka nënshkruar një kontratë të re për të udhëhequr kombëtaren deri në vitin 2024.

Gareth Southgate: “Jam i kënaqur që Steve [Holland] dhe unë kemi qenë në gjendje të zgjasim qëndrimin tonë në rolet tona përkatëse. Mbetet një privilegj i jashtëzakonshëm të drejtosh këtë ekip.”

Marrëveshja e mëparshme e Southgate do të skadonte në fund të finaleve të ‘Kupës së Botës në Katar’ në dhjetor të vitit të ardhshëm, por trajneri i Anglisë dhe ndihmësi i tij Steve Holland tani kanë nënshkruar kontrata të reja deri në dhjetor 2024.

Njoftimi i jep fund spekulimeve rreth të ardhmes së afërt të Southgate dhe do të thotë se ai do të drejtojë Anglinë në Euro 2024 nëse ata kualifikohen për turneun në Gjermani.

“Jam i kënaqur që Steve dhe unë kemi qenë në gjendje të zgjasim qëndrimin tonë në rolet tona përkatëse,” tha Southgate, në një deklaratë të lëshuar nga FA.

https://twitter.com/England/status/1462752836387840008?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1462752836387840008%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fpolitiko.al%2Fe-tjera%2Fanglia-rinovon-kontraten-me-trajnerin-southgate-i448229

Vazhdo leximin

Me teper

Radar10 orë më herët

“Kjo betejë do të fillojë së shpejti”, Evi Kokalari del me paralajmërimin e fortë

Aktivistja shqiptare-amerikano, Evi Kokalari, e cila i është bashkuar “Foltores” së ish-kryeministrit Sali Berisha, ka dalë me paralajmërimin e radhës....

Radar11 orë më herët

Xhelal Mziu: Mbarova universitetin me 10-ta, kam doktoraturë

Politikani Xhelal Mziu ka komentuar për herë të parë deklaratat e atyre që e quajnë si një njeri “të pa...

Stil11 orë më herët

9 gjërat që bëjnë çiftet e lumtura dhe që janë kaaq të thjeshta

Dëgjojmë të flitet shumë për çiftet e lumtura dhe se si ata e mbajnë gjallë marrëdhënien e tyre. Më poshtë...

Stil11 orë më herët

Bora Zemani reagon për herë të parë: Mos e dënoni Donaldin as unë s’po e bëj

Bora Zemani ka reaguar për herë të parë pas zhurmës mediatike, sidomos pas mbrëmjes që kaloi. “Ju lutem qetësohuni. Edhe...

Radar11 orë më herët

Festat pa kuptim si ‘Nata e Bardhë’, flet historiani Hasan Bello: Nuk ka nevojë që të shpikim festa çdo 5-6 vite

Festat pa kuptim si ‘Nata e Bardhë’, flet historiani: Përdoren për marketing politik, në dasma nuk merret vesh nëse martohet...

Radar11 orë më herët

Akuzohet si bashkëpunëtore në krimet seksuale të Jeffrey Epstein, ç’duhet ditur për gjyqin ndaj Ghislaine Maxwell

Gjyqi penal ndaj personazhit të njohur britanike, Ghislaine Maxwell, është duke u zhvilluar në Nju Jork. Ajo akuzohet për trafikim...

Stil11 orë më herët

Keni bllokim, ngushtim apo çarje të enëve të gjakut?

Çfarë është angiografia (angiogrami)? “Angio” është një term mjekësor për enët e gjakut, dhe “grafika” ka të bëjë me fotografitë...

Stil11 orë më herët

Sa e sigurtë është një lindje natyrale pas asaj cezariane?

Sapo një grua lind me seksion cezarian, përpjekja për një lindje tjetër në mënyrë natyrale është shumë më e rrezikshme...

Stil11 orë më herët

7 gjërat që i ndodhin trupit tuaj nëse hani çdo ditë qepë

Qepët janë përdour që në lashtësi. Egjiptianët e lashtë besonin se përfaqësonte përjetësinë me ndërtimin e saj prej dy shtresash...

Stil11 orë më herët

Shtrëngim zemre? Si t’i mbijetoni një ataku!

Ataku kardiak jo vetëm që konsiderohet si ‘vrasësi i heshtur’, shenjat e tij ndryshojnë nga burrat tek gratë, e ndonëse...

Facebook