Lidhu me ne

Radar

Arben Imami: I kërkova Berishës në 2018 të rikthehet, Basha një mediokër

Arben Imami: I kërkova Berishës në 2018 të rikthehet, Basha

Anëtari i Partisë Demokratike, një nga themeluesit e Partisë Demokratike, Arben Imami i ka konsideruar pozitive ngjarjet e fundit brenda PD.

I ftuar në Euronews Albania, Imami tha se pas Kuvendit Kombëtar, Lulzim Basha nuk është më kryetar i PD as ‘de fakto’ dhe as ‘de juro’.

Imami shtoi se se i ka kërkuar ish kryeministrit Berisha që të rikthej në krye të PD që në 2018-ën.

“Në 2018 i kam kërkuar Berishës që ta marrë përsipër PD pasi kam pasur bindjen se roli i Berishës në PD është i pamatshëm me dikë tjetër. Njeri që mund të ndikojë fort në rrugën e saj qoftë për mirë dhe qoftë për keq është Sali Berisha”, tha Imami.

Ish-ministri i Mbrojtjes thotë se pak persona e mendonin se kjo lëvizje mund të arrinte deri këtu ndërsa e cilëson si “impresiv” Kuvendin Kombëtar të PD për nga mbështetja dhe organizimi.

Imami thotë se Kuvendi ka realizuar pritshmërinë e demokratëve. Ai shtoi se Berisha ka mbështetje duke qenë lider historik i PD por edhe për faktin se Basha ka dështuar si kryetar partie.

Pavarësisht pretendimeve  të Bashës se deri tani nuk e ka drejtuar partinë në mënyrë të pavarur, Imami tha se “ka marrë të gjitha vendimet që ka dashur”.

“Ka qenë në hije se është mediokër, për mediokritet e Bashës mban përgjegjësi Berisha pse e vuri kryetar por jo pse është mediokër në politikë. Dështoi tërësisht në gjithçka”, tha Imami.

Ai shtoi se Berisha ka rikthyer shpresën dhe jo vetëm në radhët e demokratëve por edhe më gjerë pasi shumë janë të ngopur nga punët e këqija të Edi Ramës.

Me teper

Stil6 orë më herët

Kërcënohet gjyqtarja Diana Di Meo, i publikojnë videot intime, zyrtarja: Është hakmarrje!

Gjyqtarja italiane Diana Di Meo, ka deklaruar se disa faqe i kanë vjedhur disa video intime dhe ia kanë publikuar...

Stil6 orë më herët

“Edhe 8 vite më ke, do martohem me tjetër”- Rudina Dembacaj i bën “presion” Mark Frrokut

Aktorja Rudina Dembacaj ka zbuluar se shkoi tek fallxhorja për të pare fatin e saj dhe letrat taro kanë parashikuar...

Kryesore6 orë më herët

Asnjë kryeministër të mos qëndrojë më shumë se dy mandate/ Po Luli pse duhet të qëndrojë tre në opozitë?

Sot Lulzim Basha si gjithmonë tha perlën e tij të rradhës, shfaq hipokrizinë, talljen dhe neverinë që ka ndaj shqiptarëve....

Radar20 orë më herët

GUXIMI I HARBUTËVE!

GUXIMI I HARBUTËVE! Nga Dr. Erion Dasho Kur kryetaruci i bashkisë nuk kishte lindur akoma, Sul Mema çonte peshë stadiumet....

Kryesore20 orë më herët

Horri apo Lavirja e Bashkisë së Tiranës?

Nga Respublica.al Audiopërgjimi i Erion Veliajt që u publikua gjerësisht në media formalizon njohjen e një gjëje të njohur: arrogancën brutale...

Stil20 orë më herët

U shfaq pranë Bora Zemanit, Vin Veli: Kam raport të mirë, patjetër që do e uroja

DJ Vin Veli, ish-partneri i Bora Zemanit është parë në ditëlindjen e 30-të të moderatores. Dj i njohur i surprizoi...

Stil1 ditë më herët

7 arsyet kryesore që keni një dhimbje koke

Kur godet një dhimbje koke e keqe, thjesht dëshiron që ajo të marrë fund. Dhimbja e fortë dhe e vazhdueshme...

Stil1 ditë më herët

Edhe ju shqetësoheni nga rrallimi i flokëve?!

Humbja e flokëve tek gratë mund të shkaktohet nga shkaqe të shumta, dhe disa janë të shërueshme. Ndërsa rënia e...

Stil1 ditë më herët

A është e dëmshme kërcitja e kockave?

Për shumë njerëz një nga gjërat e para që bëjnë sapo zgjohen nga gjumi është kërcitja e kockave dhe tërheqja...

Stil1 ditë më herët

Keni dhimbje dhe ngërce në këmbë gjatë stervitjes?

Njerëzit që kanë dhimbje në këmbë kur ushtrohen mund të kenë nevojë për një vlerësim për t’u siguruar që kanë...

Facebook