Lidhu me ne

Radar

Milioneri i Salt Bae kritikohet për videon e ribashkimit pas dy vitesh me nënën e tij në Turqi: “Hiq syzet e diellit”, “Bliji nënës një shtëpi”


Pronari i restoranteve të shtrenjtë zinxhir të biftekëve Nusr-Et ka marrë kritika pasi ka shpërndarë një video të një ribashkimi të fundit me nënën e tij – duke nxitur përdoruesit e mediave sociale të pyesin pse ajo jeton ende kaq modeste, pavarësisht pasurisë së tij të pamasë.

Nusret Gökçe, 38 vjeç, i lindur në Turqi, i njohu si Salt Bae, u bë i famshëm disa vite më parë, pasi një video që shfaqte metodën e tij të pazakontë të hedhjes së erëzave dhe kripës në biftek u bë virale – dhe tani thuhet se vlen rreth 50 milionë euro.

Ai tani zotëron më shumë se 15 restorante në qytete anembanë botës, duke përfshirë Dubain, Majamin dhe Londrën, me të famshëm si Conor McGregor, P Diddy, David Beckham dhe Leonardo DiCaprio që thuhet se janë fansa të restorantit.

Nusret, i cili do të largohet nga Londra për në Arabinë Saudite, pjatat në restorantet e tij janë jashtëzakonisht të shtrenjta, me një biftek të mbuluar me ar në restorantin e tij në Londër që raportohet se kushton mbi 1,500 euro.

Pavarësisht kësaj, videoja e ribashkimit që ai shpërndau – e cila e tregonte atë duke përqafuar nënën e tij, përpara se dyshja të uleshin në divan për një bisedë komode – dukej se e tregonte shtëpinë e prindërve të tij si disi modeste, shkruan Daily Mail.

Salt Bae, për të cilin tha se nuk e ka parë nënën e tij për dy vjet, e ndau klipin në Instagram, duke i shkruar thjesht ‘Pashë nënën time pas dy vjetësh’.

Ai ka mbledhur më shumë se 4 milionë shikime në vetëm 15 orë, dhe mijëra komente, pozitive dhe negative, me shumë që sugjerojnë se ylli duhet të shpenzojë disa nga milionat e tij për një shtëpi të re për nënën e tij.

Njëri shkruan: ‘Ti ke kaq shumë para, si nuk po jeton nëna jote në një rezidencë?’

Një tjetër shtoi: ‘Pas 2 vitesh?! Pse? dhe pse nuk blini një shtëpi më të mirë për prindërit tuaj. Ti je i pasur tani!

Një i tretë shkruan: ‘Bliji nënës tuaj një shtëpi të re! Sa turp ! Bëj diçka për të! Ajo nuk po jeton mirë! Është shumë keq që ajo të shohë djalin që ka gjithë këto para që nuk e viziton dhe e lë të qëndrojë në një shtëpi si kjo.’

Ky nuk ishte negativiteti i vetëm i Salt Bae-së, me përdoruesit e Instagram-it që shpërthyen gjithashtu zgjedhjet e tij të veshjes, duke vënë në dyshim pse ai nuk i hoqi syzet e diellit për vizitën.

Njëri shkroi: ‘Baba. kur te shoh!!! Hiqi syzet, është mami.’

Një koment më agresiv ishte: “Hiqni syzet para mamit”.

Një tjetër tha: Hiqi syzet. Mbylle atë këmishë. Ke kaq shumë para. Vizitoni nënën tuaj, çdo muaj. Turp.’

Megjithatë, disa postera ishin më pozitivë, me disa që mbronin shefin e famshëm të kuzhinës dhe të tjerë lavdëronin lidhjen e ngushtë që ai duket se ndan me nënën e tij.

Një fans sugjeroi: ‘Ndoshta ajo është e lumtur në shtëpinë e saj. Mos u nxito të gjykosh.’

Dhe njëri tha: ‘E bukur…një dashuri e vërtetë mes nënës dhe djalit’.

Një tjetër përdorues i Instagram-it ka shkruar: “Ti je një djalë shumë i denjë i prindërve të tu! Dhe suksese në punën tuaj.’

Vazhdo leximin

Me teper

Stil7 orë më herët

Kërcënohet gjyqtarja Diana Di Meo, i publikojnë videot intime, zyrtarja: Është hakmarrje!

Gjyqtarja italiane Diana Di Meo, ka deklaruar se disa faqe i kanë vjedhur disa video intime dhe ia kanë publikuar...

Stil7 orë më herët

“Edhe 8 vite më ke, do martohem me tjetër”- Rudina Dembacaj i bën “presion” Mark Frrokut

Aktorja Rudina Dembacaj ka zbuluar se shkoi tek fallxhorja për të pare fatin e saj dhe letrat taro kanë parashikuar...

Kryesore7 orë më herët

Asnjë kryeministër të mos qëndrojë më shumë se dy mandate/ Po Luli pse duhet të qëndrojë tre në opozitë?

Sot Lulzim Basha si gjithmonë tha perlën e tij të rradhës, shfaq hipokrizinë, talljen dhe neverinë që ka ndaj shqiptarëve....

Radar21 orë më herët

GUXIMI I HARBUTËVE!

GUXIMI I HARBUTËVE! Nga Dr. Erion Dasho Kur kryetaruci i bashkisë nuk kishte lindur akoma, Sul Mema çonte peshë stadiumet....

Kryesore21 orë më herët

Horri apo Lavirja e Bashkisë së Tiranës?

Nga Respublica.al Audiopërgjimi i Erion Veliajt që u publikua gjerësisht në media formalizon njohjen e një gjëje të njohur: arrogancën brutale...

Stil21 orë më herët

U shfaq pranë Bora Zemanit, Vin Veli: Kam raport të mirë, patjetër që do e uroja

DJ Vin Veli, ish-partneri i Bora Zemanit është parë në ditëlindjen e 30-të të moderatores. Dj i njohur i surprizoi...

Stil1 ditë më herët

7 arsyet kryesore që keni një dhimbje koke

Kur godet një dhimbje koke e keqe, thjesht dëshiron që ajo të marrë fund. Dhimbja e fortë dhe e vazhdueshme...

Stil1 ditë më herët

Edhe ju shqetësoheni nga rrallimi i flokëve?!

Humbja e flokëve tek gratë mund të shkaktohet nga shkaqe të shumta, dhe disa janë të shërueshme. Ndërsa rënia e...

Stil1 ditë më herët

A është e dëmshme kërcitja e kockave?

Për shumë njerëz një nga gjërat e para që bëjnë sapo zgjohen nga gjumi është kërcitja e kockave dhe tërheqja...

Stil1 ditë më herët

Keni dhimbje dhe ngërce në këmbë gjatë stervitjes?

Njerëzit që kanë dhimbje në këmbë kur ushtrohen mund të kenë nevojë për një vlerësim për t’u siguruar që kanë...

Facebook