Lidhu me ne

Radar

Kush është politikani që “thyen” audiencën në rrjetet sociale, shifrat

Kush është politikani që "thyen" audiencën në

Platformat e rrjeteve sociale janë ura kryesore e komunikimit të sotëm të politikanave me mbështetësit e tyre, por dhe me median. Kjo formë komunikimi po përdoret masivisht vitet e fundit në Shqipëri.

Nga një vështrim i bërë në rrjetet sociale, duke u ndalur te Facebook, si aplikaconi më i përdorur nga politikanët shqiptarë, kemi bërë një renditje se kush prej tyre ka më shumë ndjekës.

Listën e kryeson kryeministri Edi Rama me mbi 1.5 milionë ndjekës. Edhe postimet e Ramës janë më të shpeshta, si për të reklamuar punën e bërë apo dhe për çështje të ndryshme.

I dyti me më shumë ndjekës është ish-kryeministri Sali Berisha. Ai ka 1.1 profile qytetarësh që e ndjekin në rrjetet sociale. Pas tij, por me diferencë të thellë numrash, renditet kryedemokrati Lulzim Basha.

Ky i fundit ka 657 mijë ndjekës dhe ndiqet nga kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj. Ai ka 534 mijë ndjekës. Renditja pason me presidentin Ilir Meta, i cili ka

158 mijë ndjekës. Më pak e ndjekura në rrjetet sociale nga aktorët kryesorë të politikës është kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi me 93 mijë ndjekës.

Kush është politikani që "thyen" audiencën në
Vazhdo leximin

Me teper

Kryesore11 orë më herët

Berisha nga Shkodra: Nëse duam të fitojmë zgjedhjet, përparësi do kenë të rinjtë dhe gratë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se përsa kohë do të jetë në politikë, do të zhvillojë “Foltore”, si e vetmja...

Aktualitet11 orë më herët

Veliaj ” masakron” tironsit/ Gjobiten 1 mijë qytetarë brenda ditës në Tiranë

Në tre mujorin e parë të këtij viti, Policia Bashkiake në Tiranë ka gjobitur në total 92000 automjete. Këto shifra...

Radar11 orë më herët

Agron Kapllanaj i pallateve të 5 Majit: Falanderoj SHBA që na dha mundësinë të njihnim Berishën

Agron Kapllanaj, i cili u komandua nga Lulzim Basha si kreu i degës së PD në Fier, dhe që u...

Radar11 orë më herët

Berisha fushatë në Shkodër: Diamant i fitores së 6 marsit, nuk u pajtua me një Shqipëri pa opozitë

Pas Lezhës, ish-kryeministri Sali Berisha u ndal në Shkodër për të zhvilluar fushatën për kryetar të Partisë Demokratike në procesin...

Stil13 orë më herët

Kuriozitete / 10 purot më të mira në botë

Cigar Aficionado ka renditur 25 purot më të mira të vitit 2020. Pasi i shijuan pa ua ditur markën, rreth...

Stil13 orë më herët

Sa orë gjumë duhet të flemë? Pse gjithçka varet nga mosha

A e gjeni ndonjëherë veten duke dremitur në tryezën tuaj të punës, edhe pas asaj që mendonim se ishte një...

Gatime14 orë më herët

Si të bëjmë bukë shtëpie ? Receta e bukës nga e cila mund të hani sa të doni

Dhe aspak nuk na çudit që kjo bukë nuk përmban fare drithëra.Steven Gundry, nga Nebraska, autor i librit “Paradoksi i...

Stil14 orë më herët

Si ta kuptoni që keni të bëni me një sociopat? 5 shenjat që nuk duhet t’i injoroni kurrë

Nëse keni takuar një sociopat në jetën tuaj, si në të tashmen, apo edhe të kaluarën, ka shumë gjasa që...

Gatime14 orë më herët

Çfarë të gatuaj sot? Ju tregojmë recetën e japrakëve, recetë e veçantë dhe tradicionale…

Japrakët ose dollmat me gjethe rrushi është një nga recetat me të veçanta të kuzhinës ballkanase. Shija e saj karakteristike...

Kryesore14 orë më herët

Berisha nga Lezha: Censura, kërcënimet dhe propaganda nuk e ndalon dot opozitën e vërtetë

Ish-kryeministri Sali Berisha vijon me fushatën zgjedhore në javën e zgjedhjeve për kreun e ri të PD që do të...

Facebook