Lidhu me ne

Radar

Audio-përgjimi i Veliajt, Berisha: Super skandal! Lal plehu konfirmon SPAK-un si vegël të partisë së krimit

Audio-përgjimi i Veliajt, Berisha: Super skandal! Lal plehu konfirmon

Një super skandal e ka cilësuar ish kryeministri Sali Berisha audio-përgjimin e kreut të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj të publikuar nga Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) gjatë një takimi me disa anëtarë të komunitetit të futbollit dhe Shoqatës Rajonale Tiranë, teksa ka përdorur një fjalor të papërshtatshëm.

Berisha shkruan në një postim në Facebook se Veliaj konfirmoi me këtë audio-përgjim SPAK-un si vegël të partisë në pushtet.

Reagimi i Berishës:

Super Skandal!

Nje pergjim qe ben autopsine e narkoshtetit!

Kreu i Meduzes se bashku me Olsin kerkon te marre nen kontroll edhe FSHF dhe te vendos pushtetin absolut!

Lal plehu konfirmon SPAK-un si vegel te partise se krimit!

Nga pergjimi del se Lal Plehu ne mbledhje perdori nje fjalor te ndyre prej halabaku!

Miq, mediat publikuan nje pergjim te nje takimi te fshehte, te zhvilluar dje te Lal Plehut ne te cilin ai ka pohuar me gojen e vet para anetareve te shoqates se futbollit “Tirana” se e kontrollon ai drejtesine dhe prokurorinë speciale SPAK. Ne takim ai deklaron:

‘Jo UEFA e FIFA te zbrese, por edhe sikur Zoti dhe Muhamedi te zbresin nuk e ndalin dot luften time. Une do te bej çdo gje per t’ia nxire jeten ketyre me prokurori e SPAK. Tani edhe ne rastse duam te terhiqemi nuk terhiqemi dot sepse nuk terhiqen agjensite qe jane vene ne livizje, prokuroria eshte vene ne levizje’, – thote mes te tjerash Veliaj, qe implikon veten edhe me rende, duke u shprehur si me poshte:

“Futbolli eshte i vetmi ishull qe na ka mbetur pa vene nen kontroll.”

Ne vazhdim pergjimi nxjerre te gjithe fjalorin e ndyre prej rrugaci ordiner qe perdor ne takim Lal Plehut:

“Po mir mer Sul (i drejtohet ish-futbollistit dhe ish-trajnerit te mirenjohur, Sulejman Mema, i cili eshte aktualisht kryetar i Shoqates Rajonale të Futbollit Tirane), qe qesh me mu tani, po si ka mundesi qe jua ka marre dinjitetin, jua ka marre burrerine, si mund t’i presi robi k*qet dhe te sillesh si rrote k***, duke qene çun futbolli tere jeten?” – thote Lal Plehu, qytetari i pare ne fakt horri i pare me kollaro i Tiranes.

Me teper

Kryesore3 orë më herët

Berisha nga Shkodra: Nëse duam të fitojmë zgjedhjet, përparësi do kenë të rinjtë dhe gratë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se përsa kohë do të jetë në politikë, do të zhvillojë “Foltore”, si e vetmja...

Aktualitet3 orë më herët

Veliaj ” masakron” tironsit/ Gjobiten 1 mijë qytetarë brenda ditës në Tiranë

Në tre mujorin e parë të këtij viti, Policia Bashkiake në Tiranë ka gjobitur në total 92000 automjete. Këto shifra...

Radar4 orë më herët

Agron Kapllanaj i pallateve të 5 Majit: Falanderoj SHBA që na dha mundësinë të njihnim Berishën

Agron Kapllanaj, i cili u komandua nga Lulzim Basha si kreu i degës së PD në Fier, dhe që u...

Radar4 orë më herët

Berisha fushatë në Shkodër: Diamant i fitores së 6 marsit, nuk u pajtua me një Shqipëri pa opozitë

Pas Lezhës, ish-kryeministri Sali Berisha u ndal në Shkodër për të zhvilluar fushatën për kryetar të Partisë Demokratike në procesin...

Stil6 orë më herët

Kuriozitete / 10 purot më të mira në botë

Cigar Aficionado ka renditur 25 purot më të mira të vitit 2020. Pasi i shijuan pa ua ditur markën, rreth...

Stil6 orë më herët

Sa orë gjumë duhet të flemë? Pse gjithçka varet nga mosha

A e gjeni ndonjëherë veten duke dremitur në tryezën tuaj të punës, edhe pas asaj që mendonim se ishte një...

Gatime6 orë më herët

Si të bëjmë bukë shtëpie ? Receta e bukës nga e cila mund të hani sa të doni

Dhe aspak nuk na çudit që kjo bukë nuk përmban fare drithëra.Steven Gundry, nga Nebraska, autor i librit “Paradoksi i...

Stil6 orë më herët

Si ta kuptoni që keni të bëni me një sociopat? 5 shenjat që nuk duhet t’i injoroni kurrë

Nëse keni takuar një sociopat në jetën tuaj, si në të tashmen, apo edhe të kaluarën, ka shumë gjasa që...

Gatime6 orë më herët

Çfarë të gatuaj sot? Ju tregojmë recetën e japrakëve, recetë e veçantë dhe tradicionale…

Japrakët ose dollmat me gjethe rrushi është një nga recetat me të veçanta të kuzhinës ballkanase. Shija e saj karakteristike...

Kryesore6 orë më herët

Berisha nga Lezha: Censura, kërcënimet dhe propaganda nuk e ndalon dot opozitën e vërtetë

Ish-kryeministri Sali Berisha vijon me fushatën zgjedhore në javën e zgjedhjeve për kreun e ri të PD që do të...

Facebook