Lidhu me ne

Radar

Trump tallet me Biden: S’është mirë, u jep dorën hijeve, ecën i hutuar. E patë si e mori lepurushi i Pashkëve?


Ish-presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka sugjeruar se pasardhësi i tij, Joe Biden, po merrte komanda’ nga lepurushi i Pashkëve. Biden është tallur në internet teksa u largua nga një person me kostum lepurushi ndërsa po fliste me një gazetar.

Trump u përplas me pasardhësin e tij gjatë një fjalimi në Delaëare, Ohio të shtunën, ku ai po bënte fushatë për Republikanët për zgjedhjet afatmesme të këtij nëntori.

“Ai po shtrëngon duart në ajër me hije. Ai po ecën i hutuar. Mendoj se nuk është mirë. Dhe po merr komanda nga lepurushi i Pashkëve. E patë atë?” – tha presidenti i 45-të.

“E dini, lepurushi i Pashkëve ishte një operativ politik. Ai në fakt bëri një punë të mirë. Ne duhet ta punësojmë atë djalë.” – shtoi Trump.

Trump po i referohej një momenti viral në festën e Pashkëve në Shtëpinë e Bardhë javën e shkuar, kur një person me një kostum lepurushi të Pashkëve iu afrua papritur nga prapa presidenti Biden, ndërsa ai po i përgjigjej pyetjes së një gazetari për Afganistanin dhe e përcolli befas. Skena nxiti meme dhe tallje në rrjetet sociale.

Gjatë një vizite në Karolinën e Veriut javën e kaluar, Biden lëvizi dorën në fund të një fjalimi në një mënyrë që disa vëzhgues e përshkruan si ‘shtrëngim duarsh në ajër’. Megjithatë, faqja PolitiFact argumentoi se Biden thjesht po ‘po bënte gjeste drejt audiencës’.

Presidenti bëri një gjest të ngjashëm me dorë pas një fjalimi në Seattle

MË TEPËR

Radar4 orë më herët

Po Jorida Tabaku çfarë mendimi ka për nënë Haxhiren?

Disa të dhëna me evidenca kriminale për inceneratorët, të dala në dritë 24 orët e fundit, përveçse shërbejnë si një...

Stil4 orë më herët

FOTOT/ 23 vjet martesë, Victoria e David Beckham nga Parisi në Venecia me tren

Victoria e David Beckham janë fotografuar duke zbritur nga treni ekspres, pas udhëtimit nga Parisi teksa i drejtoheshin qytetit tjetër,...

Stil4 orë më herët

Thonjtë e Hailey Bieber bëhen viralë në TikTok dhe kthehen në trendin e verës 2022

Thonjtë “glazed donut” janë zyrtarisht manikyri më trendy i verës 2022. Kur Hailey Bieber tregoi manikyrin e saj të shkëlqyeshëm...

Stil4 orë më herët

Pse disa gra lindin vetëm djem ose vetëm vajza?

1. Është e pamundur të kesh një gjen “vajzë” ose “djalë” të pazbuluar. Ndërsa shumica e familjeve kanë një raport...

Stil4 orë më herët

Si ndikon depresioni në organet e trupit tonë?

1. Rënia e funksionit të veshkave Depresioni prek si njerëzit që kanë sëmundje kronike të veshkave ashtu edhe ata që...

Stil4 orë më herët

A është e vërtetë që çiftet e lumtura shëndoshen?

Gjithë faji i dashurisë. Këtu është ajo që thotë një studim mbi ushqimin çorientues në çifte Po, çiftet e lumtura...

Stil4 orë më herët

Pse duhet konsumuar vezë çdo mëngjes?

Konsumi i vezëve është shumë i dobishëm për shëndetin e  përgjithshëm. Përmban të gjitha lëndët ushqyese thelbësore që kërkohen nga trupi....

Stil4 orë më herët

Pini shumë kafe për t’u dobësuar?

Kafeja është shumë e rëndësishme për organizmin tonë dhe ka shumë benefite për trupin deri në një masë të caktuar....

Stil4 orë më herët

11 shtetet me gratë me gjoksin më të madh. Kush e kryeson listën

Foto ilustruese Madhësia e gjoksit është unike për çdo grua apo vajzë dhe ky fenomen ndikohet nga shumë faktorë siç...

Stil4 orë më herët

“Fitoj 50 herë më shumë jashtë fushe”, volejbollistja profesioniste Key Alves: Pozoj për ‘OnlyFans’

Key Alves, volejbollistja profesioniste, me 2.3 milionë ndjekës në Instagram, ka rrëfyer se fiton më shumë para duke pozuar në...

Facebook