Lidhu me ne

Radar

Video e rrallë e Fatmir Haklajt, në sofrën e dasmës duke zbrazur në ajër plumbat e pistoletës

Provat e vrasjes së Fatmir Haklajt nuk u verifikuan asnjëherë, Aishe Haklaj:  Fatmiri u tradhtua nga bashkëshorti im - Telegrafi

Fatmir Haklaj, i akuzuari kryesor për vrasjen e Azem Hajdarit do të qëllohej për vdekje mbrëmjen e 4 nëntorit 1999. Deri atëherë ai i kishte shpëtuar 7 pritave dhe atentateve, por plumbi pas shpine që mori në pritën e ngritur në fshatin Bujan, vetëm 50 metra larg shtëpisë së mikut të tij Jaho Salihi (Mulosmani), do ishte fatal për të.

Njeriu më i fuqishëm i Tropojës, Fatmir Haklaj, më në fund kishte vdekur, duke i bërë rivalët e tij të merrnin frymë thellë. Qysh nga ai moment, Fatmir Haklaj u kthye gati në një legjendë. Historia e përgjakshme e “Dosjes Tropoja” nuk mori fund në 4 nëntor 1999, ajo vazhdoi sërish me një numër viktimash gjithnjë e në rritje, aq sa në total numërohet mbi 200 djem Tropoje të vrarë në atentate, si pasojë e frymës përçarëse e gjakësore të inskenuar edhe nga politika.

Mediat kanë publikuar një video të rrallë të Fatmir Haklajt, video nuk ka datë por bëhet fjalë për dasmën e motrës së Petrit Brahës, mikut dhe krahut të djathtë të Haklajt.

Për më tepër ndiqni videon e mëposhtme:

Me teper

Radar51 minuta më herët

Video e rrallë e Fatmir Haklajt, në sofrën e dasmës duke zbrazur në ajër plumbat e pistoletës

Fatmir Haklaj, i akuzuari kryesor për vrasjen e Azem Hajdarit do të qëllohej për vdekje mbrëmjen e 4 nëntorit 1999....

Radar2 orë më herët

Lajmet nga lufta në Ukrainë: Deri tani mbi 27 mijë ushtarë rusë janë vrarë

Shtabi i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura të Ukrainës ka njoftuar se që nga fillimi i pushtimit rus më 24...

Stil2 orë më herët

Rozmarina – Aftësitë shëruese për kujtesën, reumatizmën dhe dhimbjet e muskujve

nga AgroWeb Qytetërimet e lashta të Egjiptit, Romës dhe Greqisë e konsideronin rozmarinën, një barishte të shenjtë. Foto: Flickr Rozmarina...

Stil2 orë më herët

10 vitaminat që duhet të marrë çdo grua

Për të qënë sa më të shëndetshëm dhe sa më energjikë të gjithë kemi nevojë të marrim vitaminat e duhura...

Stil2 orë më herët

Çfarë i shkakton dridhjet e qepallës?

Një dridhje e qepallës, ose miokimi, është një spazmë e përsëritur, e pavullnetshme e muskujve të qepallës. Një dridhje zakonisht...

Stil2 orë më herët

Paris Hilton zbulon detaje nga abuzimi seksual në qendrën psikiatrike!

Trashëgimtarja e hotelit prestigjioz, Paris Hilton, tregoi mbi abuzimin dhe kërcënimet seksuale që ajo duroi mbi 20 vjet më parë...

Stil2 orë më herët

Cila është shenja më xheloze e horoskopit ?

Xhelozia, edhe pse negative, mund të funksionojë në mënyrë të dobishme në një marrëdhënie, kur misteri dhe eksitimi ju mbajnë...

Stil3 orë më herët

A ndikon regjimi ushqimor në sistemin imunitar?

Sistemi imunitar luan një rol të rëndësishëm për të ruajtur shëndetin dhe kjo varet kryesisht nga një regjim i mirë...

Stil3 orë më herët

Pse ndodh hernia e kërthizës tek bebet, si trajtohet

Hernia e kërthizës (ombelikale) është një ënjtje në drejtimin jashtë të kërthizës, apo një pjese të organit në zgavrën e...

Stil3 orë më herët

Çfarë duhet të hamë? Si ndikon ushqimi në mikrobiotën e zorrëve

Ushqimi që hamë ndikon shumë në strukturën dhe përbërjen e mikrobeve të zorrës sonë. Dëshmia e parë për këtë u...

Facebook