Lidhu me ne

Radar

Hillary Clinton rrëfen kandidatin e preferuar për zgjedhjet e vitit 2024: Joe Biden fiton

Ish-Sekretarja e Shtetit Hillary Clinton ka njoftuar se presidenti Joe Biden mund të llogarisë mbështetjen e saj për të qëndruar në Shtëpinë e Bardhë për një mandat të dytë nëse ai vendos të kandidojë përsëri në 2024.

“Nëse ai vendos të kandidojë, ai është një president në detyrë.” – i tha Clinton gazetares Yamiche Alcinner të NBC News.

“A do ta mbështesni atë?” – Pyeti Alcindor.

“Unë do të mbështes presidentin tonë në detyrë, sigurisht.” – u përgjigj Clinton, duke shtuar se sipas saj, Biden do ishte personi “me më shumë gjasa për të fituar”.

“Joe Biden mundi Donald Trump në një fitore të madhe dërrmuese në votën popullore. Unë mendoj se kjo thotë shumë.” – Shtoi Clinton.

Biden nuk e ka deklaruar ende zyrtarisht kandidaturën e tij, megjithëse ai dhe këshilltarët e Shtëpisë së Bardhë kanë thënë se ka në plan të kandidojë.

Nga ana e saj, Klinton ka kundërshtuar kategorikisht një kandidaturë të mundshme presidenciale.

MË TEPËR

Kryesore3 orë më herët

Denoncimi i Berishës: Si iu dhanë kompanisë offshore 1.5 mln metër katrorë për portin e Durrësit

“Rama dhe bashkëvjedhësit e tij duan të fshehin paratë në parajsa fiskale”, denoncimi i Berishës: Si iu dhanë kompanisë offshore...

Mix3 orë më herët

Disa kuriozitete që mund të mos i keni ditur rreth dashurisë

A e dini se dashuria është vërtet e “verbër”? Dhe se burrat kanë më shumë të ngjarë të thonë “Të...

Mix4 orë më herët

3 shenjat e Horoskopit që janë dominante në një lidhje dashurie

Gjëja më e rëndësishme në një lidhje të sukseshme është gjetja e partneri që ju përshtatet. Dhe kur flasim për...

Mix4 orë më herët

Cilat fruta kanë pak sheqer?

Frutat përmbajnë dy lloje sheqeri: fruktozë dhe glukozë. Pra, cilat fruta kanë pak sheqer? Frutat janë një mënyrë e shëndetshme për...

Mix4 orë më herët

Kur është koha për një njohje të re pas ndarjes?

Cili është momenti më i mirë për një njohje të re pas ndarjes? Ndarjet rrallëherë janë të lehta dhe shpesh...

Mix4 orë më herët

Aknet në fytyrë, dermatologu zbulon 5 gabimet që bëjmë të gjithë

Aknet në fytyrë, dermatologu zbulon 5 gabimet që bëjmë të gjithë Aknet janë një sëmundje e lëkurës që prek shumë...

Mix4 orë më herët

Cilët janë çiftet perfekte sipas Horoskopit ?

Të lindur për njëri-tjetrin, këto janë çiftet perfekte sipas Horoskopit Disa çifte duken të papajtueshme në pamje të parë, por...

Mix4 orë më herët

Sa para na duhen për të qenë të lumtur?

Sa para na duhen për të qenë të lumtur? Ideja se “paratë nuk mund ta blenë dot lumturinë”, ka dominuar...

Mix14 orë më herët

Çfarë duhet të dini për sëmundjet e veshkave?

Sëmundja renale në fazën përfundimtare, e quajtur edhe sëmundja e veshkave në fazën përfundimtare ose dështimi i veshkave, ndodh kur...

Mix14 orë më herët

Nga se shkaktohet zbokthi dhe cilën shampo duhet të përdorni?

Zbokthi është një gjendje e zakonshme që bën që lëkura e kokës të bjerë. Nuk është ngjitëse apo serioze. Por...

Facebook