Lidhu me ne

Sport

“Djali i karatesë”, mediat tërbohen pas Haaland, Guardiola e krahason me Johan Cruyff (FOTO)

Haaland

Man.City “fluturon” me Haaland. “Bomberi” norvegjez vijon të dhuroj spektakël, këtë herë fal golit të tij “qytetarët” përmbysin B.Dortmund. Verdhezinjtë trembën jo pak të zotët e shtëpisë teksa kaluan në avantazh me Bellingham në minutën e 56-të.

foto galeri

Ekipi i Pep Guardiolës u zgjua vonë, por ku e bënë diçka të tillë përmbysën gjermanët brenda katër minutash. Fillimisht ishte Stons që barazoi shifrat në 1-1 ndërsa në minutën e 84-ët, Haaland me një veprim akrobatik dërgoi topin në rrjetë duke i dhuruar Man.City tre pikët dhe kreun e Grupit G.

foto galeri

Për Haaland ky ishte goli i tij i 26 në Champions League, në 21 ndeshje, një rekord absolut pasi biondi ka një mesatare të frikshme, shënon një gol në Champions çdo 62 minuta:

“Makina fluturuese”, shkruan Express në faqen e parë. “Djali i karatesë”, ishte një tjetër titull i përzgjedhur nga mediat angleze:

“Haaland? Çfarë goli. Më kujtohet që shumë kohë më parë një gol të tillë shënonte edhe Johan Cruyff kundër Atletico Madrid. Është bukur që Haaland imitoi Cruyff”, u shpreh ndër të tjera Pep Guardiola në konferencë për shtyp.

foto galeri

MË TEPËR

Radar10 orë më herët

Shikoni sa informacion ka kryeministri

Nga Klodian Tomorri Kush po pastron para tek kullat? -thotë kryeministri. Banka OTP po pastron para që ka blerë disa...

Radar10 orë më herët

Berisha në familjen e prekur nga tërmeti: Në Shijak pallatet nuk shpërndahen sepse priten zgjedhjet

Në një vizitë në familjen Jaku, shtëpia e të cilëve u shemb nga tërmeti i nëntorit të vitit 2019, kryetari...

Radar10 orë më herët

Vula e PD/ Dordolecët që e duan partinë me gjykatë

Një dërgatë deputetësht demokratë, pjesë e atij që Sali Berisha i etiketon me ironi si grupi Alibasha, u paraqitën sot...

Mix18 orë më herët

Nuk është e lehtë të jesh Princeshë: 10 gjërat e zakonshme që Kate Middleton nuk i bën dot

Si gruaja e trashëgimtarit të fronit – Princit Uilliam – Kate Middleton është tani një nga anëtarët më të vjetër...

Radar18 orë më herët

PSE DUHET REFUZUAR KJO KINSE-GAZETARI E PAGUAR PËR T’JU BOMBARDUAR NATË E DITË

Nga Aurel PLASARI PSE DUHET REFUZUAR KJO KINSE-GAZETARI E PAGUAR PËR T’JU BOMBARDUAR NATË E DITË Janë pajtuar dy personazhe...

Mix18 orë më herët

6 ushqimet që meshkujt duhet të hanë çdo ditë

Ushqimi është një proces sa i nevojshëm aq edhe i kënaqshëm për çdo njeri.  Me anë të ushqimit përveç shijes...

Radar19 orë më herët

Berisha pret në zyrë kryetarin e ri të FRPD-së, kush është Besart Xhaferri

Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha priti në zyrën e tij, kryetarin e sapo zgjedhur të Forumit Rinor, Besart Xhaferri,...

Mix19 orë më herët

14 arsye pse ju ndiheni gjithmonë të lodhur

Mungesa e gjumit nuk është e vetmja gjë që ul energjinë tuaj. Ekzistojnë shumë gjëra të tjera që bëni dhe...

Mix19 orë më herët

Emily Ratajkowski kritikon filmin “Blonde”!

Modelja Emily Ratajkowski ka qenë shumë kritike ndaj filmit ‘Blonde’, me protagoniste Ana de Armas i cili u publikua së...

Mix19 orë më herët

Alain Aspect, John Clauser dhe Anton Zeilinger fitojnë çmimin Nobel për fizikë

Alain Aspect, John F. Clauser dhe Anton Zeilinger kanë fituar çmimin Nobel në fizikë, për arritjet e tyre në mekanikën...

Facebook