Lidhu me ne

Radar

Ghislaine Maxwell jep intervistën e parë nga burgu, thotë se fotoja e Princit Andrew me 17-veçaren është e rreme (Video)

Ghislaine Maxwell, e dënuar si trafikante seksi ka pohuar se ajo ‘nuk e kujton’ takimin e Princit Andrew dhe Virginia Guiffre dhe se fotografia famëkeqe e tyre së bashku është e rreme.

Në një intervisrë ekskluzive për Daily Mail të dielën, në të parën deklaratë që kur u burgos, Maxwell, 61 vjeçe, ka këmbëngulur se nuk i kujtohet që dyshja të kenë kaluar kohë së bashku në Britani apo SHBA.

Fotoja famëkeqe e çiftit, e cila thuhet se është marrë në mars 2001 në apartamentin e Maxwell, është dhënë nga zonja Guiffre për Daily Mail të dielën në shkurt 2011.

Zonja Guiffre, më parë Roberts, pretendoi se ishte detyruar të bënte seks me Princin kur ishte 17 vjeç, pasi ishte trafikuar nga pedofili i dënuar Jeffrey Epstein, i cili në vitin 2019 u gjet i vdekur në qelinë e tij të burgut në Nju Jork.

Në intervistë Maxwell thotë: “Nuk mbaj mend që ata të jenë takuar. Dhe nuk mendoj se kjo foto është e vërtetë. Është false. Nuk besoj se është e vërtetë për asnjë çast, në fakt jam i sigurt se nuk është. Nuk ka pasur kurrë një origjinal, nuk ka asnjë fotografi”, tha ajo për Daily Mail.

Ajo shtoi: “Nuk ka asnjë origjinal të asaj fotografie, vetëm kopje të kopjeve dhe pjesë të saj, sipas disa ekspertëve, duken sikur janë përpunuar në fotoshop. Nuk e mbaj mend në shtëpinë time”, sipas Daily Mail.

Intervista vjen ndërsa Princi Andrew do nisë një përpjekje dramatike për të përmbysur marrëveshjen shumëmilionëshe që ai arriti me zonjën Guiffre në një përpjekje për ta detyruar atë të tërheqë pretendimet e saj për sulm seksual dhe ndoshta të sigurojë një falje.

Duka i Jorkut ka nisur të lëvizë pasi zonja Guiffre hoqi dorë nga padia kundër ish-avokatit të Epstein, Alan Dershowitz vitin e kaluar, të cilin ajo gjithashtu e akuzoi për sulm seksual.

Ajo tha se ‘mund të ketë bërë një gabim’ në identifikimin e tij.

Maxeell, e cila po vuan një dënim 20-vjeçar për blerjen e vajzave për të dashurin e saj të ndjerë dhe trafikantin seksual Jeffrey Epstein, tha se ‘është plotësisht e mundur’ që Andrew të takonte Virxhinian teksa ajo udhëtonte me Epstein.

MË TEPËR

Mix4 ditë më herët

Astma, shkaktarët dhe simptomat tek fëmijët!

Mjekja pediatre Zerina Sheme shpjegon se një ndër sëmundjet kronike të fëmijëve është asthma, e cila shfaqet nga mosha 2-3...

Temporal4 ditë më herët

Standardi i epilimit me laser vetëm tek “Dream Beauty Clinic”

Laser Alexandrite Candela, konsiderohet si standarti i epilimit me laser.Eshte tashme i provuar si trajtimi lazerik më i sigurt dhe...

Mix4 ditë më herët

Ja arsyet përse ndjeni marrje mëndsh

Ndjesia e një marrje mendsh të vazhdueshme mund të kthehet në një pengesë serioze për përqendrimin tuaj dhe angazhimet e...

Mix4 ditë më herët

Si të kuptoni nëse keni gurë në veshka/ Çfarë duhet të bëni

Gurët në veshka janë depozita mineralesh dhe kripërash që formohen në brendësi të veshkave. Prania e tyre mund të ndikojë...

Mix4 ditë më herët

“SAG Awards 2024”, lista e plotë e fituesve

Çmimet e 30-ta të SAG Awards , çmimet vjetore të Screen Actors Guild, u zhvilluan të shtunën, më 24 shkurt,...

Mix5 ditë më herët

Çfarë tregon mpirja e duarve gjatë gjumit për shëndetin tuaj?

Mpirja e herëpashershme ose ndjesia e shpimint në gjymtyrë është normale. Zakonisht kjo ndodh kur ju flini në një pozicion...

Mix5 ditë më herët

Mosha normale kur fëmija fillon të flasë, këto janë rastet kur duhet të shqetesoheni

Bëhet fjalë për dembelizëm apo kemi të bëjmë me një problem në zhvillimin e fëmijës? Kjo është pyetja që prindërit...

Mix5 ditë më herët

Pse kolla mbetet pas të ftohurës – Trajtimet natyrale që duhet të bëni

Kolla është një simptomë shumë e zakonshme e të ftohurës. Ajo është një instrument, nëpërmjet të cilit organizmi nxjerr jashtë...

Mix5 ditë më herët

Sa është pasuria e mbretëreshës së ardhshme, Kate Middleton

Kate Middleton ka një pasuri personale mbresëlënëse. Sigurisht, ajo u bë edhe më e madhe gjatë martesës së saj tashmë 13-vjeçare...

Mix5 ditë më herët

Pa telefon dhe internet në shtëpi, jeta e thjeshtë e yllit të “Oppenheimer”

Cillian Murphy është një ndër aktorët më të vlerësuar të momentit, pas performancës të jashtëzakonshme në “Oppenheimer”. Aktori 47-vjeçar bën...

Facebook