Lidhu me ne

Aktualitet

Shorti i Eurosong, Eneda Tarifa këndon natën e dytë, po shtetet e tjera?

eneda-tarifa-albania-eurovision-2016

Është hedhur paraditen e së hënës (25 Janar) shorti i radhës së perfomancave te këngëtarëve të Eurovsion , i cili do të zhvillohet në Stokholm të Suedisë.

Shqipëria që do të prezantohet këtë vit nga këngëtarja Eneda Tarifa me këngën e saj “Përrallë”, që do të konkurrojë natën e dytë më 12 Maj.

Më poshtë gjendet edhe lista e plotë e vendeve sipas rradhitjes që do të prezantohen në 10,12 maj në netët gjysmëfinale.

Nata e parë:
1.Kroaci
2. Finlande
3.Moldavi
4.Armeni
5.Greqi
6.Hungari
7.Rusi
8.San Marino
9. Hollande
10. Qipro
11.Azerbajxhan
12.Malte
13.Estoni
14. Bosnje Herzegovine
15. Republika Çeke
16.Islande
17.Mali i Zi
18.Austri.

Nata e dytë:
1.Letoni
2. Bjellorusi
3. Irlande
4.Zvicer
5.Maqedoni
6.Australi
7.Lituani
8.Izrael
9.Poloni
10.Serbi…
11.Shqiperi
12.Bullgari,
13.Danimarka,
14. Gjeorgji
15. Rumani,
16. Ukraine
17.Norvegji
18. Slloveni
19.Belgjike

Vazhdo leximin
Kliko të komentosh

Duhet të jeni i kyçur në mënyrë që të mund të lini një koment Kyçu

Përgjigju

MË TEPËR

Radar4 orë më herët

Rama ka futur thika pas shpine ndaj Kosovës në mënyrë të vazhdueshme

Berisha jashtë Parlamentit ndërkohë që flet kryeministri: Rama ka futur thika pas shpine ndaj Kosovës në mënyrë të vazhdueshme Ish-kryeministri...

Mix5 orë më herët

Çfarë është Flaka e Përjetshme në Chestnut Ridge?

Edhe pse që fëmijë na kanë mësuar se uji e shuan zjarrin, në Shtetet e Bashkuara ekziston një ujëvarë brenda së...

Mix5 orë më herët

Jennifer Lopez, këngë dedikuar Ben Affleck

Jennifer Lopez zbuloi së fundmi se do të publikojë këngë dedikuar Ben Affleck. Përmes rrjetit social,Instagram, Jennifer  ndau listën e këngëve...

Mix5 orë më herët

Zgjoheni çdo ditë me sklepa në sytë tuaj? Ja çfarë tregojnë ato për shëndetin

Një grumbullim i papastërtive në cepin e syrit ose tek qerpikët është normale, por një ndryshim në ngjyrë, konsistencë ose...

Mix22 orë më herët

Elon Musk mund të prodhojë një smartphone nëse Apple e Google bllokojnë Twitter-in

Shefi i Twitter-it, Elon Musk ka thënë se është i hapur për të krijuar smartfonin e tij ‘alternativ’ në rast...

Mix23 orë më herët

Njeriu më i pasur i Azisë, Gautam Adani shpall ambicien për një media globale

  Gautam Adani dëshiron të krijojë një markë globale lajmesh në shenjë të ndikimit në rritje dhe ambicies ndërkombëtare të...

Mix1 ditë më herët

Elon Musk: Nuk e mbështes Trump në presidenciale, jam me DeSantis!

Teksti i mesazhit është bërë publik si pjesë e një beteje ligjore mes Musk dhe ‘Ars Technica’ Vetëm para pak...

Mix1 ditë më herët

Obeziteti tek fëmijët shkakton pubertet të hershëm, rrezik për sëmundje të rënda

Nëse fëmijët në moshën tre vjeçare kanë peshë të tepërt trupore, ka mundësi që në moshën nëntë vjeçare të hyjnë...

Mix1 ditë më herët

Kjo stërvitje për muskujt e barkut është e shkurtër, por kaq efektive!

PHOTO CREDITS: SKINNY MS Trajnerët shpesh sugjerojnë një rutinë fitnesi jo të njëtrajtshme. Ideja për ta bërë shumëllojshmërinë një pjesë të...

Radar1 ditë më herët

Sot bëhen tre vite nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit të 2019-ës, ku humbëm 51 jetë

Kjo e shtunë shënon 3-vjetorin e tërmetit tragjik, që tronditi vendin mëngjesin e 26 nëntorit të vitit 2019, duke i marrë...

Facebook