Lidhu me ne

Kioske

Ja cila ishte barcaleta me tërheqje që tregoi Edi Rama te Ermal Mamaqi.

21587_867367146694543_9014776725141200506_n

Kjo është pak a shume barcaleta me tërheqje që tregoi Edi Rama te Ermal Mamaqi.

Nje cift i sapomartuar, derisa të mbaronte pallati me punë vullnetare ku i kishin dhënë autorizimin për strehim, shkon të banojë përkohësisht tek një mik i tij që kishte vetëm një dhomë e një guzhine me aneks.

Meqë miku kishte edhe 2 fëmijë, të cilët flinin në guzhinë, ciftin e ri e sistemon të flerë tek pjesa e aneksit.

S’kaloi shumë kohë dhe nusja e re ngeli shtatzënë dhe në krye të 9 muajve lindi. Mirpo nuk kaluan as edhe 2 muaj dhe nusja prapë ngeli shtatzënë. Pallati me punë vullnetare ecte shumë avash dhe situata në shtëpinë e mikut bëhej shumë shqetësuese. Një ditë, miku ashtu si me shaka i thotë dhëndërrit: “po ti, nuk duron derisa të sistemohesh në banesen tënde e pastaj të shtosh familjen? Po tërhiqu o derëzi”.

Dhëndërri u skuq pak dhe ashtu kokëvarur belbëzoi: “kërkoj të tërhiqem ore mik i dashur, por sa here përpiqem nuk me le muri”

Vazhdo leximin
Kliko të komentosh

Duhet të jeni i kyçur në mënyrë që të mund të lini një koment Kyçu

Përgjigju

MË TEPËR

Mix4 ditë më herët

Astma, shkaktarët dhe simptomat tek fëmijët!

Mjekja pediatre Zerina Sheme shpjegon se një ndër sëmundjet kronike të fëmijëve është asthma, e cila shfaqet nga mosha 2-3...

Temporal4 ditë më herët

Standardi i epilimit me laser vetëm tek “Dream Beauty Clinic”

Laser Alexandrite Candela, konsiderohet si standarti i epilimit me laser.Eshte tashme i provuar si trajtimi lazerik më i sigurt dhe...

Mix4 ditë më herët

Ja arsyet përse ndjeni marrje mëndsh

Ndjesia e një marrje mendsh të vazhdueshme mund të kthehet në një pengesë serioze për përqendrimin tuaj dhe angazhimet e...

Mix4 ditë më herët

Si të kuptoni nëse keni gurë në veshka/ Çfarë duhet të bëni

Gurët në veshka janë depozita mineralesh dhe kripërash që formohen në brendësi të veshkave. Prania e tyre mund të ndikojë...

Mix4 ditë më herët

“SAG Awards 2024”, lista e plotë e fituesve

Çmimet e 30-ta të SAG Awards , çmimet vjetore të Screen Actors Guild, u zhvilluan të shtunën, më 24 shkurt,...

Mix5 ditë më herët

Çfarë tregon mpirja e duarve gjatë gjumit për shëndetin tuaj?

Mpirja e herëpashershme ose ndjesia e shpimint në gjymtyrë është normale. Zakonisht kjo ndodh kur ju flini në një pozicion...

Mix5 ditë më herët

Mosha normale kur fëmija fillon të flasë, këto janë rastet kur duhet të shqetesoheni

Bëhet fjalë për dembelizëm apo kemi të bëjmë me një problem në zhvillimin e fëmijës? Kjo është pyetja që prindërit...

Mix5 ditë më herët

Pse kolla mbetet pas të ftohurës – Trajtimet natyrale që duhet të bëni

Kolla është një simptomë shumë e zakonshme e të ftohurës. Ajo është një instrument, nëpërmjet të cilit organizmi nxjerr jashtë...

Mix5 ditë më herët

Sa është pasuria e mbretëreshës së ardhshme, Kate Middleton

Kate Middleton ka një pasuri personale mbresëlënëse. Sigurisht, ajo u bë edhe më e madhe gjatë martesës së saj tashmë 13-vjeçare...

Mix5 ditë më herët

Pa telefon dhe internet në shtëpi, jeta e thjeshtë e yllit të “Oppenheimer”

Cillian Murphy është një ndër aktorët më të vlerësuar të momentit, pas performancës të jashtëzakonshme në “Oppenheimer”. Aktori 47-vjeçar bën...

Facebook